Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
NewHydroo

Regeneracja Unitra Tonsil lub nowe kolumny

Witam!

Kilka lat temu dostałem w spadku głosniki ZgP-20-8-062. Przemalowałem ja na czarny mat, wykończyłem listwy czy dorobiłem ozdobne stojaki. Niestety same w sobie nie były w dobrym stanie. Obydwa ,,średnie" głośniki nie działają, jeden odłączyłem ponieważ trzeszczał. Jeden niskotonowy zaczyna trzeszczeć.

Stąd moje pytanie - jaki jest koszt doprowadzenia ich do pierwotnego stanu? Ma ktoś jakieś schematy podłączenia ich wewnątrz? Nie zauważyłem tam żadnej zwrotnicy - wszystko przylutowane raczej ,,na połe".

Mam do nich całkiem dobry wzmacniacz (ma 2x tyle lat co ja!). Niestety potencjometry zaczynają trzeszczeć, czasami sam się wyłącza (na innych głośnikach to samo).

Opłaca się w ogóle bawić z nimi?
Myślałem nad kupnem edifierów r2730. Pokój nie jest szczególnie duży. Głośników używam do słuchania muzyki, włączone są i tak kilka godzin dziennie. Normalnie używam głośników wbudowanych w monitor LG - które co jak co grają lepiej od wieży sony.

Pozdrawiam!

Moim zdaniem lepiej chyba będzie kupić wzmacniacz i kolumny. Używane oczywiście.

Nie napisałeś co to za wzmacniacz.

Chcesz złożyć niedrogi zestaw stereo, to poczytaj ze strony tytułowej temat: "Pierwsze posty...."
Możesz też zaznajomić się z pierwszymi postami kolegów, którzy niemal idealnie opisali swoje potrzeby i to co chcielibyśmy wiedzieć, by Ci rzetelnie pomóc. Poważnie, poczytaj, zastanów się, napisz.
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Z Edifierami daj sobie spokój. To żer dla skner i ogólne g...o. Pozdrawiam.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0