Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
audioab

Jak to podłączyc najsensowniej do najlepszego efektu?

Chodzi mi o to, że chce zmienić podłączenie dźwięku, bo obecnie nie wykorzystuje potencjału głośników w 100% jak jest tak podłączone. Zauważyłem, że kolumny lepiej grają jak kabel optyczny wychodzi z dekodera nc , a nie z TV, no a jak wiadomo jak podłącze kabel pod dekoder to z telewizora nie wychodzi już żaden a chciałbym żeby z niego też szedł dźwięk do głośników, bo czasem po prostu używam funkcji smart TV do muzyki itp. Przedstawię to na schematach takich:

Było tak:
Dekoder z tv - k.(kabel) hdmi
TVSamsungUE48H6400 -k.optyczny- DAC FIIO - k.2xRCA - kolumny Microlab Solo7c

Kolejne opcje, które rozważam:
1. Pytanie czy jak wszystko zostawie jak jest, ale z dekodera do TV dam oddzielny przewód na dźwięk to poprawi to dźwięk, czyli głośność, czyli 2xRCA, bo w TV mam wejście analog tak jak w dekoderze wyjście. Można spróbować?
2. Inna opcja:
Do dekodera podłączam optyczny dźwięk i przewód idzie do jakiegoś rozdzielacza sygnału optycznego, do którego podłącze drugi optyczny idący z TV, dalej od rozdzielacza kabel pójdzie do DAC FIIO i dalej już po staremu 2xRCA do głośników.
3.
Wszystko tak jak w punkcie 2 tyle, że stosuje inny rozgałęźnik czyli RCA i wtedy:
TV - k.optyczny-DAC-RCA - rozgałęźnik - głośniki
Dekoder - k.2xRCA - rozgałęźnik
4.
W głośnikach mam 2 wejścia AUX i PC. Więc TV leci do jednego gniazda z DACem a z dekodera bezpośrednio do wtyku w głośników 2xRCA, to chyba najtańsza i najwygodniejsza opcja, tyle, że potem bym musiał przełączać na pilocie od głośnika ewentualnie wejście, w tych opcjach powyżej nie musiał bym przełączać.

Jakieś pomysły macie? Ja tak przełączałem przewody i mogę powiedzieć, że najbliżej jestem kupna kolejnego kabla 2x RCA,bo z jednej strony jest najtaniej i nie ma różnicy z dekodera czy podłączamy na cinch czy optycznym. No,ale może jednak macie lepsze pojęcie,tylko czekam na odpowiedź.

Nie znam tych kolumn, jednak wyjście audio z TV jest najsłabszym ogniwem jak już sam zauważyłeś.
Możesz również podłączyć kolumny w dwojaki sposób to znaczy i analogowa i cyfrowo. W zależności od źródła. Więc:

ad1. Tak spróbuj. Czyli podwójny RCA i wymieniaj skąd gra lepiej
ad2. Według mnie pierwsza opcja jest lepsza.

Ok dzięki za pomoc, czy moge kupić troche tańszy ten drugi RCA? Myślę tu o firmie Digital, bo ten co mam to prolink futura.

Jak mówię nie znam tych kolumn, ale nie spodziewam się aby były tak bardzo wrażliwe na zmianę okablowania. Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• Nie wiem jakiego brzmienia szukam, trudno mi to ocenić. Dlatego napisałem, że nie jestem audiofilem - to moja interpretacja tego sformułowania  Tak jak napisałem - szukam głównie czegoś, co zastąpi marne głośniki w telewizorze. Wiem, że muzyka z TV to nie jest może najlepszy pomysł, ale nie będę zaklinał rzeczywistości, która jest taka, że sprzęt ma być głównie do filmów i programów TV. Nie do odsłuchów. Nie wiem czy to możliwe w zestawie stereo, ale fajnie jakby sprzęt dawał wrażenie przestrzenności dźwięku oraz eksponował dobrze efekty specjalne w filmach. Dobrze też, żeby dialogi były możliwie dobrze słyszalne (czyli średnie tony?). Co do ustawienia. Nie, nie ma dywanu, jest parkiet. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń, z tego że w opcji idealnej powinno to być wszystko inaczej porozstawiane, ale są rzeczy których nie przeskoczę. Nie będę robił przemeblowania całego pokoju, pomysł z dywanem na parkiecie czy kwiatami za kolumnami nie wchodzi w grę. Rozumiem potrzebę ustawienia głośników pod kątem, itd. Ale powtarzam - to nie ma być sprzęt do odsłuchów, gdzie ja siadam idealnie na środku kanapy, zamykam oczy i oddaję się muzyce. To jest nierealne w moich warunkach życiowo-rodzinnych. Pytanie jest proste - jaki zestaw sprzętu kupić, żeby w powyżej zakreślonych warunkach, najlepiej spełnił moje oczekiwania, które to też jasno sprecyzowałem. Bez filozofii n/t rolet na oknach czy dywanu (bez urazy) Przypominam - alternatywą jest MediaMarkt i zdanie się na opinie pana sprzedawcy w tym sklepie Dzięki za info n/t DAC. Ale jaka jest funkcja tego urządzenia? Czy to jest zamiast amplitunera/wzmacniacza czy oprócz? Bo do tej pory miałem wizję taką że podłączam telewizor do amplitunera przez HDMI, do tego kolumny i wszystko śmiga. Tak to nie działa?
    • Samcro fajne zdjęcia, zacne gramofony.  Ja przed kilkoma laty polowałem na Kenwood KD-990. Niestety ceny były tak chore, że w końcu mi przeszło. Nadal w kręgu moich zainteresowań jest Thorens TD520 ew. 521. Niestety są to rzadko spotykane modele a i ceny tez nie są bagatelne.
    • Cześć, i tu Cię wyprowadzę z błędu - audiofilem jest każdy kto szuka przyjemności ze słuchania muzyki. Można mieć sprzęt za 10 tysięcy i więcej, a można złożyć tani budżetowy zestaw i być zadowolonym delektując się muzyką. Nie napisałeś, jakiego brzmienia szukasz typu dobry bas - szybki dynamiczny, szeroka przejrzysta średnica, ładna góra itd. Do TV polecałby Ci Dac - przetwornik cyfrowo-analogowy. Najprostsze przetwornki nowe można już kopić za ok. 120 zł np. Dac Fiio D3. Ja używam Cambridge Audio DacMagic 100 - koszt nowego to coś poniżej 600 zł. Ale to kwestia wyboru. Muzyka z TV taki sobie pomysł - masz na myśli stacje TV muzyczne? Co do akustyki - kolumny wystawiłbym do przodu, kolumny muszą się widzieć, na podłodze jeżeli jest dywan to ok. Możesz zastosować naturalne rozpraszacze typu gęste wysokie kwiaty za kolumnami we wnękach między meblami. Kolumny dobrze jest przekręcić głośnikami wokół własnej osi na miejsce odsłuchu ok 30 - 40 stopni. Kanapę trochę do tyłu. Stolik wystawiłbym całkowicie. Ustawienie kolumn zasada trójkąta równoramiennego lub równobocznego. Tzn. podstawą trójkąta są kolumny, a ramiona trójkąta - to jakbyś poprowadził linie od kolumn do miejsca odsłuchu, które zbiegną się wierzchołkiem do centralnego miejsca odsłuchowego. W tym wypadku środek kanapy, sofy. Odległości to np. 2-2,5m wszystkie ramiona trójkąta, czyli zarówno odległość między kolumnami i do centralnego miejsca odsłuchowego - takie same. W przypadku zastosowania trójkąta równoramiennego odległość między kolumnami różna, natomiast odległości do miejsca odsłuchu od dwóch kolumn taka sama. Z moich doświadczeń odsłuchowych wynika, że zasada trójkąta równobocznego jest lepsza. Pamiętaj o symetrii. Na okno zawiesiłbym rolety materiałowe, a jeszcze lepiej długie o gęsty splocie zasłony mocno pofałdowane. Jeżeli pod oknem są kaloryfery to rolety. Co do dokładniejszych odstępów np. odległości między ścianami a kolumnami to po zakupie sprzętu audio.
    • To audiofilskie zagłuszacze fal rmi. Stawiasz je pod wzmacniaczem i masz poprawe jakości o 2 klasy. Masz jeszcze tam wejscie na jeszcze 2. W sumie to o wzrost o 4 klasy.
    • Mi to wygląda na neony mrygające w rytm bum bum Takie neony potrafią dodać 10+ do bassssu. Przynajmniej takie krążą legendy
    • Witam Forumowiczów. Nie jestem audiofilem i nigdy raczej nie będę. Szukam sprzętu grającego, który zastąpi głośniki wbudowane w telewizor  Wymyśliłem, że mają to być dwie kolumny podłogowe oraz amplituner lub wzmacniacz (tego jeszcze nie wiem). Zestaw będzie głównie służył do oglądania TV na co dzień. Głównie filmy, seriale, TVN, itp. Czasami jakieś koncerty, czasami może trochę głośniej, jak jest impreza w domu. Najprostszym rozwiązaniem byłoby jechać do MediaMarkt i coś tam wybrać z ich oferty, ale wiem że nie powinienem tego robić tylko zapytać specjalistów  Więc pytam! A poniżej moje odpowiedzi na pytania, które powinny ułatwić dobór sprzętu. Załączam też rysunek pokoju. 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Najlepiej do 2 tys. zł. Absolutny max. to 2,5 tys. zł.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?

Może być nowy lub używany.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)?

Stereo. Dwie kolumny podłogowe + elektronika (wzmacniacz, amplituner?).

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?

Telewizor Panasonic TX-P46G30E, dekoder NC+.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Ok 32 m. Wysokość - 2,6m.

6) Jakiej muzyki słuchamy?

Głównie TV, jeśli muzyka to raczej pop, rock.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? Zdecydowanie to ma być jednorazowy zakup na długie lata, bez myślenia o rozbudowie. Ma dobrze grać i tyle.
  • Ostatnio poruszane tematy