Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Stanley

Jaka muzyka lepsza z Yt czy pobrana ?

Recommended Posts

Witam moze mam głupie pytanie ale od niedawna mnie nurtuje pytanie czy na kolumnach lepiej słuchać muzyki prosto z yt czy pobierac z yt na dysk i z dysku puszczac a jesli tak to w jakich formatach najlepiej i rozdzielczosci?
z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif

to powiesz skąd słuchać najlepiej muzyke zeby dzwiek byl najlepszej jakosci z kolumn? icon_smile.gif
bo jestem troche laikiem i byłbym wdzieczny za pomoc, blu-ray ani innego odtwarzacza narazie nie mam musze poczekac z tym do kolejnej wypłaty icon_smile.gif

Z YT to mżna sobie posłuchać myzyki na smartfonie w słuchawkach w autobusie, tyle w temacie.
Chcesz to zgrywać ? Tylko że z g...a bata nie ukręcisz, jak zgrasz i potem nagrasz na płytę cd i puścisz z odtwarzacza cd to będzie ciut lepiej niż puszczone z komputera( wyjście minijack w kompie jest kiepskie), ale to nadal będzie... icon_wink.gif
Jeszcze gorzej mają "fani YT" podający muzykę z TV na "wieżę" to już porażka do kwadratu.
Jakie byś czary mary nie robił pewnie 99procent kawałków z YT zagra sporo gorzej niż własnoręczna mp3 320kb zrobiona z oryginału , a kwestia urządzenia(źródła) to druga sprawa.

W sieci bywa, że darmowe flacki zrobione są z mp3 128kb/sek, bo ktoś sobie gdzieś przeczytał że flac jest lepszy , to sobie zrobił z mp3, tylko się nie zastaniwił nad sensem tego zabiegu.
Cytat

to powiesz skąd słuchać najlepiej muzyke zeby dzwiek byl najlepszej jakosci z kolumn? icon_smile.gif

Najlepiej słuchać z fotela;) kolumny rozstawione np na 2,5m, a fotel od nich w podobnej odległości, a co do tego o co chyba chciałeś zapytać to najlepiej kupić ( jest tańsza niż kiedykolwiek wcześniej) lub pożyczyć oryginał i zgrać sobie w taki format jak chcesz czyli krążek lub pliki.

Jeśli z komputera to tylko pliki FLAC, ale w obecnych czasach ten format robią nawet z muzyki Youtube'wej takze nigdy nie wiesz czego słuchasz w 100%. Najlepszy dźwięk będzie z oryginalnych CD, Vinyli i tyle w temacie jakości.
btw. pliki audio można też kupować i wtedy masz tą pewność że nie jest to żaden YT.

uuu widze ze nie za ciekawie mi to wyszło icon_razz.gif problem w tym ze słucham duzo muzyki klubowej techno a takich plyt malo co innego kupic jedna plyte Popka czy kogoś innego i miec na niej 16 kawałkow a co innego na prozno szukac kawałkow ktore sa tylko na yt bo zadna wytwornia setów nie wypuszcza na płytach ;/

Sety to zupełnie inna bajka. Tego można słuchać z YT ile wlezie.
Ale dobry DAC jest potrzebny między PC a wzmacniaczem.
Popka też wystarczy słuchać z YT. Moim zdaniem szkoda kasy na jego twory icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować