Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
strzecharz

Kolumny do 15m/kw

Witam serdecznie.Od miesiąca jestem posiadaczem mojego pierwszego stereo: Marantz pm55 i kolumn eltax liberty5 i jestem conajmniej rozczarowany. Jeżeli chodzi o średnie i wysokie tony to jest ok, bez szału, ale basu nie ma prawie wogóle. Dużo czytałem o akustyce pomieszczeń, rozrysowywałem sobie siatkę basu, próbowałem wszelkich możliwych ustawień i basu jak nie było, tak nie ma. głośnik średnio-niskotonowy ma średnicę 13cm, może to za mało, by uzyskać porządny niskozchodzący bas? Pokój ma ok 4x4m, duże okno po lewej stronie zasłonięte grubą kotarą, dywan na podłodze, w przeciwnym rogu łóżko, na ścianie centralnej komoda i 2 kolumny. Muzyka jaką słucham to rock, electro, czasem nawet disco polo. Planuję na początek wymienić kolumny najlepiej na używane i nie wiem czy podłogówki nie są za duże do takiego pokoju,(boje się, że podstawkowe nie będą miały takiego kopa). Budżet to ok 1000zł. Mieszkam w UK i konstrukcje brytyjskie można dostać za śmieszne pieniądze. Zastanawiam się nad Mission m74, ewentualnie JBL Arena 180, Jamo 628, z podstawkowych móże B W 602 S2, ale boję się że bas może być za słaby. Źródło to komputer, wolę podłączenie bi-wiring, kable mam ze średniej półki cenowej 4mm. Może jakieś ciekawe propozycje? Pozdrawiam
0

Zapomniałem dodać, że wzmacniacz Marantz jest jak nowy, dlatego nie chcę go wymieniać i mam jescze Cambridge Audio A300, może on lepiej się nada do muzyki, jaką słucham, da więcej niskich tonów?
0

Dzięki za pomoc audiofile, na was zawsze można liczyć. Kupiłem JBL ES80 ale nie podzielę sie wrażeniami , bo statystycznego audiofila nie interesują tzw. budżetowe kolumny. Jeżeji w temacie jest kwota z minimum 4 zerami to wtedy tzw. audiofile zaczynają być aktywni. To mój ost. post na tym forum, jak dla mnie bardzo sztywna atmosfera, pouczanie jak pisać posty itp. Cecha którą najbardziej cenię u człowieka to skromność, a tutaj jest zupełnie orwrotnie. Zegnam i życze spalenia końcówek mocy
0

23:54 19.02.2017r.

3 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
1 Zarejestrowanych: strzecharz

Cierpliwości...
0

Cytat

To mój ost. post na tym forum, jak dla mnie bardzo sztywna atmosfera, pouczanie jak pisać posty itp. Cecha którą najbardziej cenię u człowieka to skromność, a tutaj jest zupełnie orwrotnie. Zegnam i życze spalenia końcówek mocy

A ja nie życzę "Koledze" ani nikomu innemu spalenia końcówek mocy (albo innych złych rzeczy)!
Wątpię czy na tym Forum panuje "sztywna atmosfera" - raczej jest to dbałość o kulturę wypowiedzi... a że nie każdy jest w stanie to zauważyć czy docenić to już jego sprawa.

A jak widać pouczać trzeba, podobnie jak walczyć o poprawną ortografię i stosowanie polskich znaków diakrytycznych - niestety nie zawsze się to udaje icon_sad.gif

Zaś dla osób od niedawna pojawiających się na Forum przypomnienie następującego faktu: czasami trzeba się wykazać cierpliwością – bo to nie jest „infolinia 24h” tylko grono osób, które na Forum usiłują pomóc innym w swoim wolnym czasie! A ponieważ wszyscy mają pracę i rodzinę, to nikt nie powinien wymagać tego, by od razu dostał kilka odpowiedzi i porad. Tym bardziej w weekend.

Cytat

Jeżeji w temacie jest kwota z minimum 4 zerami to wtedy tzw. audiofile zaczynają być aktywni.

Bzdura - to chyba najwłaściwszy i najkrótszy komentarz.
Wystarczy przejrzeć pare innych wątków by to zobaczyć ...

Pozdrawiam
PS. Wątek zamykam - z powodów oczywistych.
0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• A ja bym jeszcze raz podkreślił, że chodzi o nowego Rotela. Myślę, że dużo osób w tym wątku powinno posłuchać z otwartą głową nowego Rotela, a nie skreślać go na bazie tego, jak Rotele grały kiedyś. Szczególnie, jak widzę porównania do 06 to mi się kopułka tytanowa w kieszeni otwiera.  Swoją drogą, połączenie z NAD 375 również bardzo sensowne, ale w tą stronę iść już z wiedzą, że zmieni on znacząco charakter kolumn. No, i nie dostajemy wodotrysków w postaci USB DAC'a, armii wejść cyfrowych itp.  
    • REWEX Płock, ulica kolegialna 1 http://www.rewex.pl/
    • Witam, Tak wszystko mam już kupione, Wzmacniacz CA A1 V3 Odtwarzacz Rotel RCD-965BX   Obydwa sprzęty w idealnym stanie, dopiero dziś w sumie zaczynam odsłuch sprzętu dlatego co do dźwięku wypowiem się za jakiś czas, ale pierwsze wrażenie pozytywne. Poniżej kilka zdjęć, sorry za słabą jakość.  
    • Jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Tymi watami w głośnikach "moc myślę 50w rms" ja bym się za bardzo nie sugerował. Coś musi pociągnąć te głośniki. A co z dedykowanymi głośnikami Logitecha do tego suba? może lepiej zainwestować w jakiś soundbar i podłączyć go z Twoim subem? W takim pomieszczeniu będzie wystarczająco 
    • Marcin moim zdaniem warto mieć płytę testową, choćby po to, aby zweryfikować dokonane ustawienia. Ja mam płytę wytwórni Opus3. Na płycie tej nagrany jest materiał muzyczny w doskonałej jakości. Do innych płyt testowych można zaliczyć takie, na których nagrany jest materiał pozwalający za ich pomocą skontrolować można m.in. antyskating, siłę dźwięku w kanałach, prędkość obrotów talerza, azymut (tu wymagany oscyloskop), rezonans niskich częstotliwości. Do takich płyt należy choćby płyta testowa Dr. Feickert’a. Można ją nabyć w kwocie ok. 80 zł. Na płycie tej znajduje się 7 sygnałów testowych pozwalających na skontrolowanie ww. Oczywiście płyta testowa nie zastąpi innych przyrządów. Czyli podchodząc poważnie do tematu, przy założeniu że wchodzimy „głęboko” w sprawę winyla, nie traktujemy słuchania płyt z tego nośnika okazjonalnie  – oprócz koniecznych do dokonania ustawień akcesoriów warto mieć np. wymienione płyty testowe. Płyta testowa nie jest często używana zatem nie będzie zachodziła konieczność wymieniania jej, pod warunkiem, że będziemy o nią odpowiednio dbali.
    • nic ciekaweg tak samo jak w polityce ..
  • Ostatnio poruszane tematy