Skocz do zawartości

JBL Arena 5.1 + HK AVR 161S


iKubik

Recommended Posts

Witam! icon_wink.gif

Od jakiegoś czasu rozglądam się za zestawem kina domowego. Jeśli chodzi o budżet to powiedzmy, że 6 000 zł. Zestaw miałby służyć po połowie jako kino domowe i jako stereo, które zastąpiło by w tym pomieszczeniu mojego PianoCrafta. Jeśli chodzi o słuchaną muzykę to głównie blues, rock i muzyka filmowa.

Salon na ok 25 mkw, ale jest to przestrzeń otwarta i łączy się z 20m jadalnią i przedpokojem.

Zainteresował mnie zestaw głośników z serii JBL Arena z kolumnami frontowymi Arena 180 i surround'ami 120 oraz amplituner Harman Kardon AVR 161S.
Co sądzicie o takim zestawie? Słyszałem, że amplitunery HK całkiem nieźle spisują się w stereo no i w połączeniu z JBL, bo to w zasadzie jedna firma icon_wink.gif
Zastanawiam się też czy byłby sens dopłacić 400-500 zł do amplitunera HK AVR171S. Raczej nie planuję rozbudowywać zestawu w przyszłości do 7.1, ale może sprawdziłby się lepiej w przypadku muzyki w stereo? Wiem, że amplituner nie zastąpi w pełni wzmacniacza stereo, jednakże budżet nie pozwala mi na kupno sdnego i drugiego, dlatego szukam jak najlepszego kompromisu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szczerze to dobrze że napisałeś bo jedno i drugie to dziadostwo :/
Na prawdę. Nowe amplitunery kina Harmana, szczerze nie wiem kto je kupuje a ja przynajmniej nie znam.
Obecnie Onkyo, Denon i Yamaha zmiażdżyły amerykańską konkurencję.

Co do kolumn to biorąc pod uwagę cenę ok 4000 zl jaka na nie zostaje to jest wiele setów które po prostu grają lepiej.
Heco 500
Melodika BL40MKII
Dali Zensor 7
Monitor Audio Bronze 6

Określ proszę brzmienie jakie Cie interesuje w kinie i stereo a coś dobiorę i przygotuję lepszą cenę dla forumowicza.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...