Skocz do zawartości

Audiowave Solidus


iles

Recommended Posts

Kurier przywiózł mi dziś Audiwave Solidus  na Focalu 5N411L oraz Scan-Speaku D2905/9300. Zwrotnicom zmieniono kondy na SCR i okablowanie na Kimber cabel. Dynamika wg producenta 85 db. Jaki wzmaczniacz byłby im dobrym towarzyszem? Mocna lampa czy „mocny” tranzystorowiec? Trioda czy Creeeki, Audolaby, Rotele.. ?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 18 m2. Głównie akustyczny jazz. Głównie Chet Baker choć teraz akurat Kortez a wcześniej Fisz Emade. Zmieniam wszystkie klocki z zestawu "na przetrwanie". Na razie dawcą jest Nad 3225 PE i CA Azur 640C. Od godziny chłonę dźwięki..Muzykę tak naprawdę jak się otworzyła. Może powinno być przejrzyściej i jeszcze stereofonia w głąb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki model ale powiem Ci jakiego charakteru bym szukał.

Przydalby się nieco konturowy wzmacniacz. Napewno nie jakiś za ciepły.Nad......nieeeee za nisko. Ale też w kliniczny dzwięk bym nie szedł. Solidy z natury są ciepłe. No chyba, że chcesz cieple kluchy. Ale sluchasz jazzu więc bym nie przesadzał. Raczej chyba neutralna lampa ale mocna. Z audiovawe wyciągnolbyś takie mikrodetale, że ufff ;) Może cos na kt88? Ja mam odpowiedni wzmak. Możesz mi je sprzedać :). Żarcik.

Szczerze zazdroszczę :)

Ile chcesz wydać na amplifikacje?

Jeśli podoba Ci się ten dzwięk to narazie Ci powiem, że z tym Nad to nic nieslyszałeś...Myślę, że tak ze 4-5kzł za używany wzmak powinieneś przeznaczyć te kolumny są tego warte.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi brachu jaki masz wzmacniacz:-).

Podnoszę się po ciosach zadanych przez Urząd Skarbowy więc po kolei.. Kupić sprzedać zawsze można, choć myślałem, że na początek  2-2.5 tys na wzmak. Piszą, że Rotele są w porządku, że z Exposure się zgrywają, że Audiolab "czystym" dźwiękiem częstuje..

Rok temu miałem szerokopasmowe Goodmansy w obudowie Horn i lampę na Ecl..nie wiem czy te maleństwa nie grają lepiej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lorelei ale jej raczej nie znajdziesz i też nie jest w budżecie.

Jeśli miałeś goodmansy to myślę, że solidusy mogą być bardziej uniwersalne.

Rotel...nie. Daj mi pomyśleć. Myślałem o lampie i na A jest jeden wzmacniacz obiecujący ale też poza budżetem. Mam znajomego forumowego ktory tanio ma lampkę od WBA ale to SE i raczej prawidłowo Ci ich nie wysteruje. Muszę poszukać.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra.

I wiesz jak to było z kolorem u Henry Forda? Był jedyny słuszny. U mnie tym jedynym jest srebrny:-)

1 minutę temu, audiowit napisał:

Z góry dziękuję

. Myślałem o lampie i na A jest jeden wzmacniacz obiecujący ale też poza budżetem. Mam znajomego forumewego ktory tanio ma lampkę od WBA ale to SE i raczej prawidłowo Ci ich nie wysteruje. Muszę poszukać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś? Poleciłbym Ci może odsluch tego WBA. Ale musiałbyś sprawdzić czy to SE dałoby radę. 1600zł za ten wzmacniacz to darmo...

Na A jest też Kraken, może też na początek by Ci wystarczył. Też drogi nie jest.

No jest kilka wzmacniaczy ale nie ma tego co jak widzę, że to MUSI zagrać..

Rotel nie bardzo nadaje się do jazzu.

 

A nie...WBA  jest czarny...:)

 

Wiesz co jest widzę Roksan Caspian od jakiegoś handlarza. Nadać by się nadał tylko, że musiałbyś sprawdzić tego handlarza. Widzę, że ma dużo sprzętu.

Caspian jest neutralny, wydajny i co najważniejsze..srebrny:)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jest z Kluczborka. Na olx jest ogłoszenie. Jak chcesz to zadzwoń. On ma wielkie kolumny od sonus oliva więc wba nie daje rady. Może z solidusami byłoby lepiej. To taki znajomy, że tylko uwagami się wymieniliśmy ale możesz się powołać. 

300B w/g mnie za....ciepła,mdła. Koszt eksploatacji wysoki. No nie wiem, ja się wyleczyłem. Raczej do 2.5kzł też jej nie kupisz.

Zobacz tego caspiana. To bezpieczny wybór.

A sansui 911 byś nie chciał. To pożądny wzmak. Z wykopem i finezją. Widzę, że jest za 3kzł ale też jakiś handlarz.

https://www.olx.pl/i2/elektronika/mp3-sprzet-audio/q-Wba/?search[order]=created_at%3Adesc&view=gallery

Zadzwoń jutro do niego i pogadaj. Sam bym go kupił tylko trochę już mam za dużo sprzętu. Facet zna się na rzeczy.

Jest audiofilem, zna się z producentem. Ja mam pre od wba i jestem zadowolony. Powiedz, że ze mną gadałeś to nie będzie Ci ściemniał. Niech Ci opisze dzwięk. Jutro byśmy się spisali. Na dziś już wystarczy. I tego caspiana sprawdz. 

Jest jeszcze kilka ciekawych wzmakow ale do Twoich monitorów musi być coś wyjątkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...