Skocz do zawartości

audiowit

Uczestnik
 • Zawartość

  6 236
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez audiowit

 1. Nie wiem co relacje małżeńskie mają do kabli zasilających. Fafniaku, zabawki mają zasilanie bateryjne. Nie musisz ryzykować porażenia małżonki. I radzę nie oszczędzać na bezpieczeństwie. Rozumiem sknerstwo w audio, no ale w ... relacjach małżeńskich?
 2. A dlaczego myślisz, że te jedne nie są tym czego oczekujesz? Pewnie nie sprawdzałaś tego. I pewnie długo tego jeszcze nie dostrzeżesz. Ale jak już będziesz miała dopracowany system...
 3. Kup żonie podróbę torebki lub okularów to też Ci opadnie kopara.
 4. Mieliśmy nie rozmawiać o wpływie kabli. Nie musicie wprowadzać w błąd ludzi którzy kiedyś to przeczytają. Chyba, że specjalnie prowokujecie?
 5. Podczas projekcji pierwszego filmu z wjazdem lokomotywy na stację ludzie uciekli z kina. Jak się domyślacie jakość filmu nie była powalająca.
 6. Nie. SF często używał weglowki i rewelatorów. Iluminatory są zadko używane i tylko w b drogich konstrukcjach.
 7. MarcKrawczyk ostatnio słuchał na Gato. Z nim gadajcie. Seba, nie przyzwyczaiłeś się jeszcze, że z czegoś muszę się ponabijać? Przedsionków hiendu itd.
 8. Też go znam. Ale wcześniej grał na marantzu więc i tak jest to skok milowy :))) Przy niskich poziomach głośności całkowity brak barw.
 9. No tak Adam. U Ciebie nastąpił właśnie taki zwrot. Zresztą dość radykalny z klD na lampę i do tego triodę SE. Jeszcze planuję u Ciebie jeden zwrot odwiedź mnie. Czasem bywasz w Krk. Na tym forum jest kilku fanów Gato więc raczej nie krytykowałem. Wiesz, pięknie prezentujący się system Gato na AVS... sprytnie dobrany repertuar Chyba Miro, oby. Słyszałem już takie systemy gdzie wszystko przypominało mi nic.
 10. Bardzo. Jeszcze po przemyśleniu. Subiektywna, tak. Podzielę się tylko jeszcze jednym spostrzeżeniem. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że w końcu ktoś znalazł swój dźwięk. Raczej pada to z ust mniej osluchanych osób. Dlaczego? Bo przeważnie przez niewielkie doświadczenie ktoś żeczywiscie wskakuje na wyższy level i uznaje, że to jest to. Ale wielokrotnie byłem świadkiem jak ta sama osoba po usłyszeniu dźwięku innego o 180 stopni stwierdza po pewnym czasie, że jednak nie. To nie to? Więc ten subiektywizm jest podzielony jeszcze na. Świadomość i jej brak.
 11. Wierzę, że mogą oczarować. Nie wierzę w ich "referencyjność". O co chodzi? Kolumny o mocnym swoim charakterze nie pozwalają materiałowi muzycznemu na rozwinięcie skrzydeł. Brakuje różnicowania. Tzn nawet jeśli wydaje Ci się, że każda płyta brzmi inaczej to i tak jest to " interpretacja wlasna" kolumn. Nie wspomnę już, że w tego typu kolumnach podbity jest sztucznie wysoki bas, żeby kamuflować braki w niższym. To powszechny zabieg. Ale żebym był dobrze zrozumianym uważam, że mogą się podobać. Ta " swoboda" jak ja nazwaliście bierze się właśnie z podbić w wyższym basie i wyższej średnicy. Rozbudowana scena, wiadomo... cechą monitorów.... ale i dobrze zestrojonych podłogówek, a tych już mniej. Jest jeden powazny minus takich monitorów. Szybko się nudzą. Po osluchaniu ich już nic Cię nie zaskakuje. Bo to nie gra płyta i emocje na niej zapisane, tylko monitor. Kiedyś grałem na tabletkach proac 50th aniversary ( czy jakoś tak). Czarujące, ujmujące itd itp. Ale wystarczyło je porównać do kolumn z szerszym pasmem... I d..a.
 12. Poradzą sobie i myślę, że odpowiednio zestawione wyprą Dali. Mogą być nawet monitorami docelowymi. To bardzo dobre połączenie szpilka + 15 rewelator. Dlaczego? Trzeba znać te przetworniki żeby wiedzieć jak dobrze się uzupełniają. Szpilka jest aksamitną i szczegółowa jednocześnie, a rewelator szybki i może być konturowy. Już jakiś czas temu mówiłem Kraftowi żeby zamiast tych ( nawet nie pamiętam jak się nazywaja) yb dla ludu wymozyczyl właśnie te maleńkie monitorki, które są o niebo bardziej wyrafinowane. Czemu tego nie zrobił... pewnie z kilku powodów: ) Szkoda mi tylko niskich tonów, z którymi Kraft ma problem ( ale nie przyzna, bo musiałby mi przyznać rację ) , które są do uratowania przy dobraniu odpowiednich kolumn. Albo w obudowie zamkniętej, albo z większą, na sztywnym zawieszeniu membraną basową. Chodzi o to żeby bas nie snuł mu się, był konturowy. Chyba Miro, chyba już każda firma używa komputera do projektowania zwrotnic. Dobrze jeśli naniesie poprawki po odsłuchach.
 13. Napewno... szczególnie ten kosztujący kilka razy mniej od kolumn.
 14. W 45m kef 107 czułyby się jak ryba w wodzie
 15. Myślę, że Kraft już jest na tyle doświadczony, że wie jakie problemy go spotkają w tego typu zestawieniu. I wie że odpowiedni sub może go kosztować tyle samo co monitory.
 16. Wysoki i srednioniski, a przede wszystkim strojenie. Kolumna głośnikowa to nie zbiór przetworników tylko konstrukcja jako całość. Rozbieranie jej na czynniki pierwsze NICZEGO nam nie mówi o kolumnie. Kraft, a nie za małe te monitorki? Są fajne nie przeczę ale Ty masz 20 kilka metrów. Jeśli masz problem ze wzbudzaniem się basu, to może kolumny zamknięte lub na sztywnym zawieszeniu przetwornika niskotonowego. Szkoda, że w tak dużym pomieszczeniu nie będziesz mógł się cieszyć najniższą oktawą.
 17. Profesjonalne sale konferencyjne często mają adaptację akustyczną. Co prawda raczej dostosowaną do ludzkiej mowy ale to już dużo.
 18. No. Czyli jednak stanęło na moim Trzeba było tak od razu ile mniej nerwów by było;)
 19. Trzeba było oehlbacha kupić. On ma chyba najkorzystniejszy stosunek jakość/cena.
 20. Jeśli 50 zł za metr, to oyaide Explorer. To już ciekawy przewód. Zmieści Ci się za listwą. Nie polecam kupowania żadnych melodik.
×
×
 • Utwórz nowe...