Skocz do zawartości

Sound Blaster Zxr vs Sound Blaster Z (+ długość kabla do płytki-córki)


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem Sound Blaster Z i rozważam przejście na Sound Blaster Zxr. Powód? Zakup drogich słuchawek i chęć odrobinę lepszego dźwięku oraz potrzeba wejść 6.5mm.

1) Na jaką największą odległość między slotami PCIe udało się Wam zamontować w komputerze główną płytkę i płytkę córkę?
Jest to dla mnie bardzo ważne ze względu na chłodzenie karty graficznej i złe ułożenie wejść PCIe. Zdjęcia mile widziane :)

2) Jak wrażenia pomiędzy Zxr a Z? Chodzi mi głównie o wzmacniacz słuchawkowy i jego jakość, ale inne uwagi też chętnie posłucham :)

3) Oczywiście możecie polecać inne karty dźwiękowe lub rozwiązania typu wzmacniacz słuchawkowy (raczej po optyku od obecnej karty dźwiękowej). Bardziej pierwsze opcja, czyli inna karta dźwiękowa, ale wszystko rozważę (musi mieć Dolby Digital, 5.1 i optyka + wzmacniacz słuchawkowy). Jednak najbardziej interesuje mnie Zxr.

 

Karta ma pracować z Beyerdynamic DT 770 Pro 250Ohm oraz być może niedługo czymś klasy Denon AH7200 / FAD Sonorous VI / Fostex TH610 lub TH900.

Pozdrawiam

Jarek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na Zxr :)

Zalety Zxr względem Z:

  • trochę lepszy wzmacniacz słuchawkowy (tak o 10-15% jakbym miał opisać. lepsza scena i "pełniejsza" treść, bas lepiej kontrolowany, minimalnie mniej "bloated", ale bez szału)
  • możliwość przełączenia pomiędzy wzmocnieniem 32/300ohm a 600ohm (w Z tylko 6ooohm)
  • brak czerwonego podświetlenia

Wady Zxr względem Z:

  • brak wyjścia przedniego panelu audio
  • "cyknięcie" podczas włączania wyłączania komputera i przełączania pomiędzy słuchawki/głośniki
  • wyjście cyfrowe w dodatkowej karcie...
  • brak czerwonego podświetlenia

Kabel to 18cm, pozwala na dowolne układanie karty matki i karty córki pomiędzy slotami PCIe.

 

DAC+AMP kiedyś rozważę, na razie chcę wszystko kompaktowo w jednym komputerze mieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...