Skocz do zawartości

DAC, czy interfejs audio do komputera?


Tobula

Recommended Posts

Witam, 
potrzebuję interfejsu audio bądź DACa do komputera (z naciskiem na interfejs ze względu na mikrofon), który będzie służył jako karta dźwiękowa. Wymagania: 
- przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy (Audio Technica ATH-M50x - duży/mały jack), potencjometr dla wyjścia słuchawkowego - dla monitorów nie musi być. 
- najlepiej 24bit /192kHz (odtwarzanie/nagrywanie - chociaż nie do końca wiem jak ma to działać skoro po USB idzie maks 96 kHz?)
- cena do ~600 zł za używkę, bo raczej w takie urządzenia będę celować. 
- w przypadku interfejsu audio dobrze jakby była możliwość podłączenia mikrofonu dynamicznego (złącze XLR) 

Całość będzie podłączona do PCta tak jak napisałem wcześniej. Od DACa/Interfejsu 2xRCA będę łączył z wejściem AUX we wzmacniaczu, a następnie do niego kolumny dlatego właśnie nie potrzebuję potencjometru dla monitorów. Bo w sumie jak to wtedy regulować mając dwa potencjometry głośności?
Na koniec prosiłbym o większe wysilenie się niż polecanie CA DACMagic 100, chyba że rzeczywiście nic lepszego w tej cenie nie ma. 

Moje propozycje: 
a) DAC
- Arcam rPac (patrząc na płytkę pcb mam wrażenie, że ktoś robi nas nieźle w ch***a z tą ceną) 
- Nostromo (tutaj jak mam wydawać drugie tyle, aby kupić zasilacz, to robi mi się słabo..)
b) IA 
- Focusrite Scarlett 2i2 (chyba mój największy faworyt i za połowę ceny - na wyjściu analogowym trochę ponad 2V. Ile posiadają średnie CDki?)
- Steinberg ur22 

 

Na koniec wspomnę, że posiadałem wcześniej behringer umc22 i jeżeli któraś z propozycji nie przebije tego (jakościowo), to po prostu kupię go ponownie. Niestety tutaj wejście mikrofonowe było słabe (szumy) i to także wolałbym poprawić. 

Pozdrawiam, B.L.

Edytowano przez Tobula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę patrzył. Ogólnie mogę kupić scarlet 2i2 za 250 zł, ale bez kodu produktu. Z tego co się zorientowałem są dostępne sterowniki tutaj, ale nie jestem pewny, czy te są właściwe. Jak to z tym jest?

Powiedz mi tylko, czy ten scarlet 6i6 różni się czymś innym oprócz ilości wejść? Jeżeli w środku siedzi to samo, to nie widzę powodów, aby go kupować.

 

Hmm, a DAC to tej kwoty jaki byś polecił? Powiedzmy, że zrezygnowałbym z mikrofonu.

Edytowano przez Tobula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...