Skocz do zawartości

HDMI ARC problem


wojciech_k

Recommended Posts

Witam,

Mam problem mianowicie mój telewizor LG 55UF850V podłączony do amplitunera ONKYO NR 656, co jakiś czas sam przełącza sie z wyjścia ARC na swoje wewnętrzne głośniki.... po ponownym wejściu w ustawienia dźwięku TV i ręcznej zmianie na HDMI ARC/ wyjście optyczne, brak dźwieku przez HDMI - mam wtedy dźwięk tylko dlatego że wpiąłem dodatkowo przez tą usterkę przewód optyczny, i wtedy mam dźwięk z ampli ale nie mogę sterować głośnością pilotem od TV tylko muszę od ampli. 

Telewizor i amplituner ma najnowsze oprogramowanie, usterka ta występuje losowo, raz jak oglądam TV raz jak You tuba, tak więc nie ma to znaczenia. Czasami po jakimś dłuższym czasie ( np 1 godzina), usterka się naprawia i ARC dziala z powrotem. 

Czy miał ktoś podobne problemy ? Czy to problem z kablem HDMI  ( choć w to wątpię, bo podłączając za pierwszym razem amplituner, miałem problemy aby połączyć się przez ARC i próbowałem trzech kabli HDMI), ostatecznie podłączyłem przez optyka i ARC zaczeło działać samo po chwili, i jak widać teraz coś jest nie tak.

W ustawieniach dźwieku simplilink włączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...