Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze kolumn do pierwszego zestawu stereo


Kaspar Hauser

Recommended Posts

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum, proszę więc o wyrozumiałość :)

Jestem początkującym w tej dziedzinie i do tej pory muzyki słuchałem na niewielkich głośnikach podłączonych do komputera. Teraz jednak nadeszły możliwości, abym mógł nieco bardziej zainteresować się tematem, gdyż jestem w posiadaniu Raspberry Pi oraz mam dostęp do wzmacniaczy JustBoom Amp HAT i HiFiBerry Amp2.

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze kolumn (raczej podstawkowych) do pokoju o powierzchni około 19 m2, odległość sofy od kolumn ok 3.5 m. Do zestawu miałby być podłączony również telewizor i konsola, a głównie używany byłby do słuchania muzyki (metal i rock progresywny, np. Dream Theater, Opeth, Pink Floyd, Marillion; format FLAC), w mniejszym stopniu filmy i gry. Mieszkanie jest w bloku i sąsiedztwo raczej starsze wiekowo, także bardziej zależy mi na czystości i wypełnieniu niż na głośności. Maksymalny budżet to 2000 złotych.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Edytowano przez Kaspar Hauser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maluszki i kolumny za 2 tys? Już nawet obojętne czy mają być nowe, czy używane, choć używane za 2 tys to byłby już bardzo duży mezalians.  Jak dla mnie trochę postawienie sprawy na głowie, bo jak widać trzeba  mimo wszystko uważać z impedancją, a zasilanie impulsowe niesie pewne minusy nawet w dużych wzmacniaczach z takowym (D) rozwiązaniem, a zabezpieczonych filtrami etc . Mam na myśli przeciętną dynamikę, a w przypadku słabej mocy bardzo słabą i słaby s/n, a tu będzie tylko gorzej. Obyś znalazł kolumny mało wymagające prądowo i grające analitycznie i dynamicznie ( bo tak chyba chcesz), ale co z tego jak bród z impulsówki przy wymagającej muzyce wyjdzie na wierzch ? Myślałeś o czymś bardziej klasycznym ?

Owszem od komputerowych mydelniczek będzie lepiej, ale co do rozłożenia  obecnego budżetu mam wątpliwości , możesz poszukać niedrogich monitorów z drugiej ręki, grających dobrym timingiem typu Arcus, AE, B&W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, ja jestem zupełnie zielony, więc każda rada jest na wagę złota. Myślałem o tych wzmacniaczach bo mam do nich dostęp, ale jest to do rozważenia. Może lepszym rozwiązaniem będzie karta dźwiękowa, np. JustBoom DAC Hat i do tego standardowy wzmacniacz + kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem je na podstawie recenzji tutaj: http://www.audiostereo.pl/wzmacniacze-stereo--2.html i zapytań do google o przykłady wzmacniacza dla danego rodzaju muzyki. Nie jest to oczywiście filtracja kompletna.

I oczywiście kryterium ceny.

A taki? http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8850-swietny-stan-brzmienie-s-v-a-i6996697321.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM68 to fajny model no ale masz już 62ke :)

Zensor 3 to bardziej środek, granie z ograniczonym dołem oraz górą. Melodyjne relaksacyjne

Quantum 673 to odwrotne granie. Wokal jest ale nigdy nie gra pierwszych skrzypiec. Gora i bas wyeksponowane.

B6 od Elaca to coś innego. Duży doł zaznaczona średnica i delikatna góra.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...