Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 10 czy pasują do Yamaha RN803D ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam . Mój brat kupił właśnie elektronikę Yamaha RN803d i kable Melodika BSC2330 Brown Sugar 2x2,5m .Może kupić kolumny Monitor Audio Silver 10 w bardzo dobrych pieniądzach ,do tego bardzo mu się podobają jak żadne inne. Pytanie brzmi czy te kolumny będą pasowały brzmieniowo po ten amplituner ? czy wyciągnie z nich cały potencjał ? czy ta elektronika da radę prądowo i mocowo przy tych kolumnach tak by nie było czuć braku mocy przy głośniejszym słuchaniu ? Dodam że on nie ma możliwości jechać odsłuchać ich jak grają bo w okolicy nie mamy takich salonów a mu praca na to nie pozwala.

Salon jaki posiada to 22m2 a muzyka jakiej słucha to dosłownie wszystko a w szczególności muzyka klubowa puszczana z plików komputera w formacie FLAC lub ze SpotyFi premium w najwyższej dostępnej jakości. Lubi mocny rytmiczny miękki bass i wysoką górę czyli mocne soprany ale nie chce by brakowało wokalu. Mam nadzieję że podałem wszystko i pomożecie . Było mi łatwiej to opisać bo preferencje brzmieniowe ma podobne do mnie :)

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie amplitunera Yamaha, szczególnie modelu R-N803D z kolumnami Monitor Audio serii Silver jest jak najbardziej optymalne, zapewni jednak mocny, szybki, bardzo swobodny dźwięk z wyeksponowanymi skrajami pasma. Jeśli takie brzmienie jest w kręgu naszego zainteresowańia, to warto taką konfigurację rozważyć. Nie powinno być także problemu z prawidłowym wysterowaniem modelu Silver 10 przez amplituner Yamaha. Jedynie mam pewne wątpliwości, czy oby Silver 10 nie są zbyt duże do 22m2. Lepszym rozwiązaniem będzie model mniejszy Silver 8. Podobnie dynamiczne i szczegółowe, wyraźne brzmienie otrzymasz także z kolumn Dali Opticon 6Dynavoice DF-6 lub teraz w bardzo atrakcyjnej cenie u nas Paradigm Monitor 9 v7.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...