Skocz do zawartości

Yamaha 402 D + Nota 550X pytanie


Michał Zet

Recommended Posts

Witam

Jestem nowym userem który nie posiada wielkiej wiedzy mówiąc delikatnie :)

Nabyłem wzmak Yamaha 402D i głośniki Nota 550X ogólnie jestem zadowolony ale mam jeden aspekt który wydaje mi się być podejrzany, dlatego chcę zapytać specjalistów albo jak wolicie po prostu ludzi z większym doświadczeniem :)

 

Pokrótce, odnoszę wrażenie że niektóre rejestry są za bardzo schowane, dziwnie to brzmi gdy gitara rytmiczna w zasadzie ginie a gdy wjeżdża wokal to jest ostry jak brzytwa i z przodu, na początku myślałem że to taka specyfika brzmienia ale w takim na przykład utworze Elvisa króla Viva las Vegas sam początek gdy zaczynają grać instrumenty są w zasadzie niesłyszalne, w wielu utworach rożnych wykonawców mam wrażenie jakby część czestotliwosci była zgnieciona jakby nie wiem kabel nie stykał stąd kieruję się do refleksji. Czy kable których używam, wiekowe, high performance cable made in germany mogą pwoodować taki efekt ? Raczej wydają mi się być solidne po oskórowaniu jest w nim naprawdę sporo miedzi, kolega od którego je otrzymałem twierdził że kiedyś nabył je za niemałe pieniądze w co mu wierzę. Miałem też podejrzenie że to przez DVD którym odtwrzalem muzyke z CD ale sprawdzilem też przez spotify oraz wrzucilem utwory na pen drive (utwory z wysokim próbkowaniem)  Reasumując 1sze wrażenie z odsluchu było takie że uznalem że poprzednie głosniki totaleni budżetowe Microlab Solo 7C grały pełniej i nie ścinały tak pasma. 

 

Tylko proszę nie piszcie mi żebym wymienił wzmaka albo głośniki i że kupiłem padakę xD Kupiłem to na co było mnie stać i ogólnie jestem zadowolony ale jak mówię czegoś mi brakuje i coś wzbudziło moją podejrzliwość w brzmieniu. Aha na kablach mam mam wtyki bananowe pozłacane jakies za 5 zl za sztukę nie wiem czy to moze miec  jakies znaczenie ?

 

EDIT: jestem imbecylem i źle podłączyłem głośniki...juz jest ok, sorry za zamieszanie.

Edytowano przez Michał Zet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ale co mamy powiedzieć?

Skoro system jest dobrany jak jest.

Yamaha 402D to na prawdę przeciętne urządzenie. I oprócz wysokiej deklarowanej mocy nie gra muzykalnie.

Możesz oczywiście pobawić się ustawieniami w nim. Korektorem.

Później akustyką. Zmienić położenie kolumn itp. Ile poprawisz tyle poprawisz. Ale za dużego pola do doradzania to tu nie ma.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...