Skocz do zawartości

Yamaha RX-V483 + Samsung 49MU7000 problem z ARC


rsnooz

Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie problem z ARC, Yamaha 483 i Samsung mu7000. Problem dotyczy tego, że po włączeniu w TV jakiegoś dzwięku, czy to netflix czy YT pokazuje na TV wyjście dzwięku na odbiornik HDMI i po 3 sekundach przełącza na TV. Po parunastu znowu na odbiornik HDMI i tak w kółko. W czasie gdy jako wyjście dzwięku ustawiony jest odbiornik HDMI, nic z głośników nie słychać. 

Próbowałem 3 róznych kabli HDMI w tym i tych droższych premium z Ethernetem, na wszystkich to samo.

W TV włączone Anynet+ (HDMI-CEC), w Ampli HDMI Control na ON, ARC na ON. Nie wiem co można jeszcze sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany. 

Okazało się, że wszystko wina dekodera z Vectry który również podpinałem. 
Zrobiłem tak: 
Odpiąłem dekoder od amplitunera i przywróciłem ustawienia fabryczne na ampli. Po włączeniu skonfigurowałem wszystko jak poprzednio tylko bez podpiętego dekodera. Działa włączanie TV przez ampli i sterowanie jednym pilotem, jeżeli na TV uruchomię YT czy Netflixa źródło przełącza się samo na AUDIO1 czyli tak jak powinno być. Po tym wszystkim podpiąłem dekoder i tyle. Jeżeli przełącze źródło na Vecterę to sterowanie pilotem działa ale włączanie/wyłączanie nie.

 

Dziękuję sam sobie pomogłem i opdowiedziałem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...