Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

jestem tu nowy, pamiętam gramofony i adaptery z dzieciństwa - jestem jednak zupełnym laikiem.

Zapragnąłem zakup gramofonu, bo mam dość słabego wg. mnie dźwięku z serwisów typu deezer, spotify, apple music czy tidal - mimo, iż zapewniają o swojej wysokiej jakości.

W mieszkaniu posiadam amplituner denon avr x1100w oraz dwie kolumny podłogowe dali zensor 7 i chciałbym do tego dokupić jakiś gramofon - wiem już, że musi posiadać przedwzmacniacz, bo inaczej tego chyba nie podepnę. 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, propozycje oraz porady co można zakupić lub na co zwracać uwagę przy wyborze. Czy to w ogóle ma sens z takim nagłośnieniem jakie posiadam.
Nie mam na chwilę obecną sprecyzowanego budżetu - w jednym z salonów w Katowicach doradzono mi zakup denona 300f - nie wiem czy to dobry wybór?

Dziękuję!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Najlepiej posłuchać jak grają różne modele z Twoim zestawem. Osobiście polecam Audio-Technica AT-LP5, bo taki posiadam i wiem jak gra. Niestety ostatnio podrożał, teraz kosztuje 1999zł w znanym sklepie audio Haj-faj. Poczytaj opinie na temat tego modelu i podejmij decyzję. Jeśli odpowiada Ci taka stylistyka to o resztę jestem spokojny. W razie pytań pisz śmiało. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 300 full automat, wkładka w nim podobno Audio Technica 91 - na początek może być, jak się wkręcisz to zmienisz. 

Ale wg mnie w tej cenie warto spojrzeć na manualny Rega P1 (nie wiem jakie masz predyspozycje automat czy manual), wg mnie ta konstrukcja jest dużo lepsza niż Denon.

Reasumując lepiej kupić tańszy sprzęt i  zainwestować w droższą wkładkę w przyszłości, nie wiem jaki masz budżet ale tak do 1500 Rega będzie dobrym wyborem.

Jeśli chodzi o przedwzmacniacz to z tego co patrzyłem na szybko Twój ampli go nie ma więc albo musisz kupic gramofon z przedwzmacniaczem (Denon 300 go ma), albo dokupić zewnętrzny (takie rozwiązanie na pewno będzie lepsze niż wbudowany, ale to dodatkowy koszt).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian Kozikowski

Szukanie lepszego brzmienia bo „serwisy strumieniujace muzykę” nie dają satysfakcjonującej jakości , poprzez zakup gramofonu to według mnie duży błąd.

Po pierwsze, współczesne płyty(podobno) w przeważającej większości to jest dokładnie ten sam produkt co na płytach CD, pogorszony o jakość czarnej płyty, wkładki, przedwzmacniacza.

Po drugie ceny nowych płyt analogowych wcale nie są atrakcyjne.

W efekcie kupujesz ułudę lepszego džwięku.

Oczywiscie będzie on brzmiał inaczej ale czy lepiej? Śmiem wątpić.

Podejrzewam że za „marną jakość” odpowiada w większym stopniu denon a nie same serwisy.

Proponuję wypożyczyć porządny wzmacniacz i Dac/ streamer albo amplitunerze stereo i zobaczyć czy przypadkiem wielokanałowej nie jest tu winowajcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...