Skocz do zawartości

RCA Jack vs DCA


ald890

Recommended Posts

Niedawno kupiłem amplituner i obecnie łączę się przez bluetooth, który zapewnia mi znacznie lepszą jakość niż tani kabel RCA-JACK.

Jednak z tego co wyczytałem, mój amplituner Yamaha R-N303D zapewnia standard Bluetooth 2.1 (3 Mbits/s)  i tutaj mam pytanie, czy zakup dobrej jakości kabla RCA-JACK podniesie jakość słuchania muzyki, czy może lepiej kupić konwenter DAC i łączyć USB z Optical? Do słuchania muzyki wykorzystuję Tidal w pakiecie HI-FI z laptopa, jestem bardzo zadowolony, ale wiadomo, zawsze istnieje możliowść, żeby podnieść jakość. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ald890 napisał:

Niedawno kupiłem amplituner i obecnie łączę się przez bluetooth, który zapewnia mi znacznie lepszą jakość niż tani kabel RCA-JACK.

 

Zaskakujące, albo masz wyjątkowo beznadziejny kabel, albo wyjątkowo podłej jakości sekcję wyjścia analogowego na urządzeniu z którego odtwarzasz muzykę. Zapewne dwie te sprawy jednocześnie. Dotychczas nie spotkałem się aby połączenie bth było lepsze jakościowo, zazwyczaj jest słyszalnie gorsze od kablowego.

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Zaskakujące, albo masz wyjątkowo beznadziejny kabel, albo wyjątkowo podłej jakości sekcję wyjścia analogowego na urządzeniu z którego odtwarzasz muzykę. Zapewne dwie te sprawy jednocześnie. Dotychczas nie spotkałem się aby połączenie bth było lepsze jakościowo, zazwyczaj jest słyszalnie gorsze od kablowego.

 

Możliwe, że moim problemem jest słaba karta dźwiękowa w laptopie, która dodatkowo zniekształca dźwięk. Kable były bardzo tanie po 15 zł nieekranowane i teraz mam pewne obawy przed zakupem lepszej jakości kabla rca-jack za około 100 zł, jeśli z powodu karty dźwiękowej w laptopie będę miał dalej kiepską jakość. Teraz czytam, że najlepiej będzie kupić DAC lub zewnętrzną kartę dźwiękową, żeby spiąć dobrze amplituner z laptopem. Nie mam pojęcia co wybrać, żeby podnieść w najlepszy sposób jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz od razu za 100zł, bo kabel wykonany już jak trzeba od strony technicznej (budowa)  kosztuje mniej, kup chociażby prolinka exclusiv, ma dosć solidną budowę i jest ekranowany. Inna sprawa skoro to laptop to większość tych nowych ma już  w jeden dziurce i wyjście na sygnał słuchawkowy i dodatkowo mikrofon...  Mam w domu trzy laptoki, absolutnie nie sa źródłem muzyki, ale  czasem  nagrywając muzykę do auta, czy na dysk hdd dla odtwarzacza sieciowego podłączam słuchawki i stwierdzam że "przypadkowo" ten laptop z 1 mini jackiem dla słuchawek i mikrofonem  gra najgorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...