Skocz do zawartości

Onkyo tx-nr676 - line out


Kubakk

Recommended Posts

Od pewnego czasu zastanawiam się czy pod wyjście LINE OUT (2 chinch) ZONE 2 można podpiąć np. wzmacniacz (chinche pod aux) - wzmak pod kolumny kablami głośnikowymi i np. przesyłać muzykę np. z PC hdmi do amplitunera - ale dźwięk przetwarzałby wzmacniacz.

Niby w instrukcji jest to opisane jakoby była taka możliwość , tylko czy takie coś nie zrobi gdzieś zwarcia między urządzeniami ?

Ogólnie pytanie tyczy się czy dobrze rozumuje i czy można tak podpiąć wzmacniacz by ampli służył ogólnie jako źródło

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja ci to wyjaśnię od początku. Do line out możesz podłączyć wzmacniacz i korzystać z wszystkich funkcji dostępnych w amplitunerze. Jednakże nie puścisz tam sygnału, który jest podłączony do amplitunera przy pomocy HDMI. Nie masz także możliwości edycji i korekcji dźwiękowej tego wyjścia. Nie będzie ono także grało razem z pozostałymi kanałami w kinie domowym. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , ogólnie bardziej chodziło mi o to by amplituner działał jako przesyłacz sygnału by nie trzeba było dublować kabli z gramofonu , pc , cd itp. jakbym chciał posłuchać sobie muzyki w stereo 2.0 na wzmacniaczu.

Nic nie uszkodzę podpinając chinchami line out do wzmacniacza na aux ? A jeśli PC podepnę dodatkowo światłowodem do amplitunera to powinna pójść muzyka na zone 2 do wzmacniacza ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎23 o 18:34, S4Home napisał:

Nie. Puszcza on tylko sygnał analogowy, radio oraz sieć. HDMI, cyfrowe podłączenia nie są przesyłane. Nic nie uszkodzisz, bo to zostało wymyślone właśnie po to:)

Piotrek

Wzmak mi wrócił i jest 100% jak pisałeś ;) zone2 nie puszczał mi z hdmi (z pc) , ale po optycznym już dał radę i idzie muzyczka przez 35 letnią yamahę - ampli kd działa jak "źródło" , przy okazji przerabiając swoim DACiem

Yamaha gra zupełnie inaczej niż onkyo , tak "szałowo" , mega mocny bas , ale tak jakby troszkę sceny ucinała względem onkyo , chyba ,że to kabelkologia ;) Na 1-2 / 10 gra dosyć głośno , nie wiem też po co jest regulacja loudness , wtedy cosik wycisza

 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...