Skocz do zawartości

Infinity Reference 60 vs STX FX300


blacha

Recommended Posts

Na wstępie "HIGH FIVE" wszystkim entuzjastom dobrego brzmienia!

Zamiaruję wymienić kolumny w moim stereo i dlatego zdecydowałem się na pojedynek:

Infinity Reference 60 vs STX FX300

1. Chciałbym poznać opinie o ww. kolumnach - zależy mi na dobrej jakości wysokich tonów (mało ale jak najlepszej jakości), szybkim basie i im niżej tym lepiej (nie ilość a jakość):)

2. Chciałbym ich posłuchać (najlepiej pod swoim wzmakiem) - stąd prośba/pytanie: czy jest ktoś z Warszawy, kto posiada takie kolumny i będzie na tyle uprzejmy i zaprosi mnie na odsłuch :D?

3. Żeby nie zaśmiecać tego wątku chciałbym byście odpuścili komentarze w stylu dołóż "500 i kup X,Y albo Z" 

4. słucham w pokoju 24m2 z adaptacją akustyczną kilkunastona panelami PT80, NAD c356bee, Cambridge Audio SM6 +FLACi, Rozsatw kolumn 2,5m, odsunięcie od ścian 85cm (więcej sie nie da). 

 

Powiem szczerze, ze zastanawiam się jak duża różnica w brzmieniu jest miedzy zamkniętą obudowa VS reflex. Spodziewam się, że kolumny reprezentują raczej odmienne charaktery:

Za STX przemawia zejście do 34 Hz (-3dB) na papierze (very nice)

Za Infinity zamknięta obudowa 42Hz (-2.5dB) i emit-R (wstęga generuje tylko jakość czy również i ilość?)

Pomóżcie koledzy bym nie musiał kupować w ciemno.

Edytowano przez blacha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co do Infinity Reference 60 to muszę powiedzieć, że najbardziej zależały mi na tej części wątku:

2. Chciałbym ich posłuchać (najlepiej pod swoim wzmakiem) - stąd prośba/pytanie: czy jest ktoś z Warszawy, kto posiada takie kolumny i będzie na tyle uprzejmy i zaprosi mnie na odsłuch :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...