Skocz do zawartości

Zestaw Deli Zensor 7 + Onkyo TX-8030 - TX 8250


sawis

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym kupić swój pierwszy prawdziwy zestaw stereo. Zestaw będzie używany w 80% muzyka (smooth jazz, muzyka instrumentalna, gitarowa) i 20% TV. Nie słucham muzyki z CD, głównie źródłem jest podpięty pendrive/komputer/spotify. Mój budżet to max 5 tPLN - im mniej tym lepiej :) Sprzęt nowy lub używany. Pokój w którym będzie słuchana muzyka ma wymiary 5m x 4m (plus aneks kuchenny) rzut w załączeniu. Stereo będzie stało na dłuższym boku pokoju (jednak kolumna niestety blisko narożnika i jest to raczej trudne do zmiany) druga od 2 metry obok. Odsłuch na kanapie oddalonej ok 3 metry od głośników.

 

Byłem na odsłuchu generalnie bardzo podobał mi się zestaw Onkyo TX-8250 + Deli Zensor 7. Jest to zestaw na granicy mojego budżetu, więc wpadłem na pomysł szukania sprzętu używanego/model niżej i tutaj pada pytanie:

1. Jak Onkyo TX-8250 wypada przy Onkyo TX-8220? wiem że 8220 nie ma wifi więc spotify odpada (ale mogę podpiąć 8220 pod TV i to TV będzie moim źródłem do spotyfi - czy na takiej kombinacji nie ucierpi jakość)? czy 8220 to sonicznie to samo co 8250 tylko z mniejszą funkcjonalnością?

2. na allegro z używek jest dużo TX 8150 w cenie ok 1700 zł (co wydaje mi się dużo w porównaniu do nowego 8250 za ok 2100zł) i TX-8130 - jakie są różnice pomiędzy modelami poprzednimi a aktualnie dostępnymi w sklepach?

3. widzę też modele jeszcze starsze tj. TX-8050 za ok 1000 zł - tutaj już różnica w stosunku do 8250 jest już istotna. Jak się ma do tego jakość dźwięku? Co daje w TX-8050 LAN skoro spotify i tak nie ma? Tutaj chyba lepiej porównać z obecnym TX-8220 bo cena podobna.

Głównie zależy mi na jakości dźwięku. Czy podpięcie sprzętu pod TV kablem optycznym jest możliwa w każdym z tych amplitunerów i czy nie stracę na tym jakości dźwięku?

 

 

 

obraz.png

obraz.png

Edytowano przez sawis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to tv nie może być źródłem muzyki. To jedno z gorszych źródeł jakie występuje. Producenci tv wpakowali w nie wszystko z wyjątkiem dobrego obrazu i teraz tak są wykorzystywane. Ale z audio to nie powinno mieć za wiele wspólnego. 

Sam widzisz wynegocjuj 8250 albo jeszcze tańszy dokładnie ten sam model Pioneer sxn30ae.

Jakość dźwięku tych starszych modeli jest podobna. Ale nie mają wsparcia aktualizacji. Jeśli więc coś w strimingu się zmieni już tego nie uraczysz. 

 

Biorąc pod uwagę że mieścisz się że sprzętem nowym to nie wiem czemu kombinujesz :)

Jak kombinować to z lepszym sprzętem. A nie amplitunera mi które są używane 3-4 żeby zaoszczędzić 200 zł.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z budżetem jest tak, że 5 tys to max maxów i im mniej tym lepiej za podobną jakość :)

skoro TV jest fatalnym źródłem czy tak samym fatalnym jest podpięcie komputera do wzmacniacza albo USB? Ze Spotify jestem w stanie zrezygnować.

mógłbyś rozwinąć zdanie "Jeśli więc coś w stringi się zmieni już tego nie uraczysz." nie bardzo rozumiem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zbaczając trochę z tematu (ale wciąż porównując do ww amplitunerów w zakresie ich funkcjonalności)

1. Najdroższy i (prawie wszystko mający TX-8250) tutaj nie trzeba nic podłączać wszystko ma.

2. Pozostałe modele - jakie mogą być w miarę dobrej jakości źródła dźwięku a co absolutnie odpada? Podkreślam, że CD/Gramofon odpada - nie mam płyt i chybna nie widzę potrzeby ich kupować - wolę spotify lub inne nośniki cyfrowe np flac/ mp3 320

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...