Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Drzymek

Czy drugi subwoofer ma sens?

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Posiadam subwoofer z zestawu JBL SCS 178. Umiejscowiłem o w lewym rogu pokoju, powierzchnia pokoju ma ok 25m^2. To co mnie denerwuje, to fakt że gdy stoję bliżej lewej strony pokoju to bas jest bardziej wyrazisty, a gdy jestem bliżej prawej strony pokoju, to bas jest bardziej miękki i cichy. Nie mam możliwości postawienia SUB`a na środku pokoju, dlatego zastanawiam się nad zakupem drugiego subwoofera do prawego rogu pokoju. Czy takie rozwiązanie ma sens?

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!!!

Witam.Moim zdaniem do pokoju o takich wymiarach Twój sub jest poprostu za słaby.Tu nie ilość pomoże a jakość.Jeżeli masz już zestaw JBL-a to pomyśl o subie E150P a jeszcze lepiej na ten metraż E250P.Nie wiem jak to zabrzmi z Twoimi głośnikami ale basu Ci nie zabraknie.Pozdrawiam

Rany zanim wywalisz kasę poeksperymentuj aby nie wyszła kicha
Przede wszyzstkim zobacz jak sub będzie grał ustawiony na środku ściany ..rogi podbijają znacząco bas co przejawia sieę takim efektem jaki napisałeś

Mała korekta: pokój ma 4x5m czyli 20m^2. Pozdrawiam wszystkich!

Gwarantuję że mocy temu subowi nie brakuje (mam ustawione mniej niż połowę mocy), ja też nie jestem zwolennikiem basu. Bas służy tylko do delikatnego podkreślenia ścieżki muzycznej i zwiększenia dynamiki dźwięku, natomiast nigdy do łomotania UMCY UMCY.

Drzymek
to już połowa sukcesu icon_smile.gif zobacz w innych miejscach pokoju.. może kolo TV?
jak dobrze trafisz...to zaden drugi sub nie będzie potrzebny..
i teraz trochę teorii pamiętaj, ze linia basowa kończy się na (jeżeli dobrze pamiętam) 18metrze..

Koledzy radzą dobrze ale słuchałem też zestawienia z grającymi dwoma subami i mimo wszystkich teorii że to nie potrzebne po prostu grało lepiej.

audionet
owszem zagrać może lepiej - czytaj mocniej głośniej, ale ogólnie jak kolega kupi drugiego suba to i tak i tak musi je ustawić optymalnie co nie jest łatwo zrobić, a może jak ustawi jednego w optymalnym miejscu w pokoju zagra w końcu tak jak powinien icon_smile.gif

Witam!

Drugi subwoofer oprócz zwiększenia ciśnienia dźwięku, przy zachowanym poziomie zniekształceń, powinien zaowocować wyrównaniem charakterystyki częstotliwościowej. Rozstawiając w pokoju dwie skrzynki łatwiej uniknąć wzbudzeń na częstotliwościach rezonansowych pomieszczenia...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować