Skocz do zawartości

Pomoc w dobrze kina domowego.


Uosobione_Zło

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów.

1173270342_DomekSzkic.thumb.png.f37dd8397cff22937b01b8d955edc3b8.png
Na następny rok wprowadzam się do nowego domku, z tego też powodu tworze sobie nieduży salon multimedialny.
Jak widać na zamieszczonym obrazku takie jest ułożenie salonu (około 30m2) i innych pomieszczeń na parterze. (mniej wiecej szkic robiony na szybko)
W salonie będzie sufit podwieszany a w nim projektor, ekran projekcyjny wysuwany z sufitu przed TV oraz całe okablowanie. Za sofą na zdjeciu znajdować się będą schody na poddasze.
Zastosowanie sprzętu to 50% filmy, 30% muzyka, 20% granie.
Dodam że jestem raczej laikiem w sprawach audio.
Mam na uwadze amplituner Yamaha RX-V685 i tutaj kilka pytań do was.
1)Co sądzicie o tym amplitunerze ?
2)Może znacie jakieś inne ciekawe amplitunery w tej cenie co Yamaha które według was są lepsze pod względem parametrów i nie tylko ?
3)Czy takie ustawienie kina domowego ma sens ? Jeżeli tak to jakie głośniki polecice do tego amplitunera
(chodzi o cały zestaw fronty+cen+sub+tyły sufitowe) w granicach 3 tysięcy?
4)Czy jeśli montuję sufitowe głośniki to muszę je jakoś specjalnie wygłuszyć u góry np wełna albo czymś innym ?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Uosobione_Zło napisał:

Mam na uwadze amplituner Yamaha RX-V685 i tutaj kilka pytań do was.
1)Co sądzicie o tym amplitunerze ?
2)Może znacie jakieś inne ciekawe amplitunery w tej cenie co Yamaha które według was są lepsze pod względem parametrów i nie tylko ?

Bardzo udany model amplitunera na ten rok. Konkurencja dla Onkyo 686 i Denona X2500. Wygrywa wyjściem pre out. Przegrywa tym że jest z nich najdroższy. Po za tym to bardzo konkurencyjne modele. Yamaha ma wiecej ustawień manualnych. Denon lepsza kalibrację, najbardziej ofensywnie gra Onkyo.

10 godzin temu, Uosobione_Zło napisał:

3)Czy takie ustawienie kina domowego ma sens ? Jeżeli tak to jakie głośniki polecice do tego amplitunera
(chodzi o cały zestaw fronty+cen+sub+tyły sufitowe) w granicach 3 tysięcy?

Tak ma sens. Ale z subem może być ciężko. Bo zostaje około 2000 na same kolumny a nie chcesz kupować gotowego setu tylko tyły sufitowe.

Magnat Shadow 207 + shadow center + interior do sufitu i Sub 302A

Albo podobny komplet z frontami Melodika BL40MKIII i melodika do sufitu.

 

10 godzin temu, Uosobione_Zło napisał:

4)Czy jeśli montuję sufitowe głośniki to muszę je jakoś specjalnie wygłuszyć u góry np wełna albo czymś innym ?

raczej nie . Chyba że tam jest jakas mega wieka przestrzeń.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sufitowymi głośnikami musisz się mocno postarać :)

ja radziłbym zrobić dobrą obudowę (najlepiej kupić) i dobrze zamontować.

Jeden kolega cieszył się z montażu i w ogóle, a jak poszedłem mu kino ustawiać ...  w filmie nieco mocniej zagrałem i sufit zaczął nieprzyjemnie drżeć i wydawać dziwne dźwięki. i Zamiast bawić się w ustawienia - musiałem wykręcić głośnik i kombinować z wygłuszeniem i uszczelnieniem - ogólnie zupełnie niepotrzebna praca.  Były to głośniki do atmosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home a powiedz mi jakie te interiory sufitowe najlepiej ? Bo widzę że jest ich kilka różnych modeli. I w jakie okablowanie warto zainwestować przy podłączeniu tego zestawu Magnat co podałeś ?

A jakbym zdecydował się na cały set zamiast sufitu, co wtedy na tyły ?

Edytowano przez Uosobione_Zło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tył te do kompletu. Czy nie mogą być?

Kable jakieś jaśniejsze w stylu qeda. 

Co do sufitowych to różnice są w konstrukcji 60tki są mniejsze ale spokojnie wystarcza. 80tki to już za dużo do atmosa. Chyba że pomieszczenie jest wielkie. 

Druga sprawa to są modele z pojedynczym sopranem i z podwójnym. Te z podwójnym mogą tu być na prawdę dobre. Mają lepszy rozpraszanie dźwięku.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...