Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rafał78

Opinia...

Recommended Posts

Witam.Mam pytanie.Kolumny frontowe kef Iq7se podłącze kablami Qed silver anniversary bi-wire.Centralny iq60c kablem Qed silver special anniversary edition.Dwa tylne Iq1 kef kablami Qed av silver micro high technology.Subufer kef kube2 kablem Qed Qontour MP-SW.To wszystko do amplitunera pioneer vsx-lx60.Dvd z amplitunerem i amplituner z telewizorem kablami Qed Performance hdmi.Co sądzicie o tych kablach do kolumn i kablach hdmi.Czy sprawdzą sie z tym zestawem?Pozdrawiam

W zasadzie powinno się sprawdzić ,kable są od jednego Producenta chociaż ,trochę inna sygnatura brzmieniowa i
część z nich jest miedziana a część to miedż posrebrzana.
Charakter brzmieniu będa jednak nadawać kable podłączone do kolumn frontowych.

Troche dziwne bo jeden gośc na forum poradził mi abym kolumny frontowe podłączył kablami bi-amp.Kable które mam do kolumn przednich są z napisem b-wire.Ico teraz?

Kolega ,który Ci popowiadał myli pojęcia , biamping jest wtedy gdy sekcję średnio-niskotonową w kolumnie zasilasz z jednej końcówki mocy a sekcję wysokotonową z drugiej lub jedną kolumne jedną końcówką a drugą kolumnę inną.Wejdż na strone główną tego Portalu i w jednej z zakładek jest to opisane.
Bi-wiring :sygnał ze wzmacniacza wyprowadzasz podwójnym kablem głosnikowym mniemam ,że taki masz i od strony głośnika wtykasz cztery końcówki do kolumny ale pod warunkiem,ze kolumna ma podwójne terminale głośnikowe.
Chodzi o to żeby "rozdzielić" sygnał w kolumnie na sekcję średnio-niskotonową /większe natężenie prądu/ i wysokotonową /małe/ ,co w niektórych
przypadkach "polepsza" jakość prezentacji dzwięku przez kolumnę .

Cytat

Kolega ,który Ci popowiadał myli pojęcia , biamping jest wtedy gdy sekcję średnio-niskotonową w kolumnie zasilasz z jednej końcówki mocy a sekcję wysokotonową z drugiej lub jedną kolumne jedną końcówką a drugą kolumnę inną....

Jego ampli obsługuje bi-amp (cztery końcówki mocy na dwie kolumny)

Cytat

To czyli kable które posiadam z czterema końcówkami z każdej strony z napisem b-wire będa dobre?Kolumny frontowe Iq7

Tak - jedne podłączasz do końcówek mocy front a pozostałe do końcówek bi-amp (trzeba uruchomić odpowiednią opcję w ampli)

Jeżeli ten kabel głośnikowy na fronty ma też po cztery zakończenia od strony wzmaka to zrób tak jak radzi kolega Kyle
i będzie taki "pseudo biamp" .Wszystkie końcówki zasilane z jednego trafa -efekt wątpliwy ale kto wie.

Czemu bi-amp przy dwóch trafach miałby być mniej wątpliwy niż przy jednym ?? icon_lol.gif

Jeśli chcemy na prawdę różnicy między jednym bi-amp a drugim to tylko i wyłącznie ona nastąpi w przypadku bi-amp z pasywną zwrotnicą vs. bi-amp z aktywną zwrotnicą.

Ilość transformatorów nie ma tutaj znaczenia.

Chyba będe musiał zatrudnić kogoś do podłączenia tego całego sprzętu.Mieszkam w Kołobrzegu i nie wiem zbytnio gdzie mógłbym znależć jakiegoś dobrego fachowca na jeden dzień.Dodam że kolumny posiadam Kef iq a cały sprzęt czyli tv,amp,dvd pioneer.Może jakiś fachowieć z tego forum mieszka koło Kolobrzegu?Pozdrawiam

Witam.Niestety jeszcze nic na ten temat Tobie nie mogę powiedzieć bo remont mieszkania mi się przeciąga.Pod koniec miesiąca wszystko powinno być już podłączone i gotowe.Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować