Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz, amplituner stereo do kolumn KLIPSCH R-620F ?


pawelend

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałabym odświeżyć wątek. Jestem posiadaczką kolumn Klipsch r620 f, napędzam je amplitunerem Yamaha RX-E810.  Sprzęt gra w salonie 21m2. Słucham dużo klasycznego rocka, jazzu, trochę elektroniki. Do Yamahy podpięty jest odtwarzacz CD + gramofon Pioneer PL750 (wkłada AT 95E).

Proszę o poradę, jaki wzmacniacz, najlepiej z pilotem mogłabym kupić do w/w kolumn. Cena do 2000 PLN, używki wchodzą w grę. Chodzi o to, żeby było lepiej niż przy obecnej konfiguracji. Dotychczas słuchałam tych Klipschów z amplitunerem Cambridge AXR85 - nie było źle. Z góry bardzo dziękuję za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, olaola1980 napisał:

Dzień dobry,

chciałabym odświeżyć wątek. Jestem posiadaczką kolumn Klipsch r620 f, napędzam je amplitunerem Yamaha RX-E810.  Sprzęt gra w salonie 21m2. Słucham dużo klasycznego rocka, jazzu, trochę elektroniki. Do Yamahy podpięty jest odtwarzacz CD + gramofon Pioneer PL750 (wkłada AT 95E).

Proszę o poradę, jaki wzmacniacz, najlepiej z pilotem mogłabym kupić do w/w kolumn. Cena do 2000 PLN, używki wchodzą w grę. Chodzi o to, żeby było lepiej niż przy obecnej konfiguracji. Dotychczas słuchałam tych Klipschów z amplitunerem Cambridge AXR85 - nie było źle. Z góry bardzo dziękuję za sugestie.

Nie było źle ale nie było też dobrze. Do tych kolumn musisz koniecznie szukać ciepłego wzmacniacza. O zaokrąglonym, nawet rozluźnionym basie i łagodnej górze.

Magnat MR 780 lub inny Magnat, Denon PMA 800, Atoll IN 50

Z uzywanych Harman Kardon HK 680/690 ale tez nowszy 970, Denon PMA 1060, Marantz PM80

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2022 o 07:39, S4Home napisał:

Nie było źle ale nie było też dobrze. Do tych kolumn musisz koniecznie szukać ciepłego wzmacniacza. O zaokrąglonym, nawet rozluźnionym basie i łagodnej górze.

Magnat MR 780 lub inny Magnat, Denon PMA 800, Atoll IN 50

Z uzywanych Harman Kardon HK 680/690 ale tez nowszy 970, Denon PMA 1060, Marantz PM80

Piotr

Piotrze,

Wielkie dzięki za sugestie. Magnat mr 780 interesuje mnie już od jakiegoś czasu, na razie przekracza budżet ale kto wie?

Co do używek: Marantz wydaje się zacny. Pytanie dodatkowe: czy któryś z NAD: c316 bee lub c326 bee byłby tutaj sensowny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 316 i 326 grają podobnym dźwiękiem. Po prostu 326 jest rozwinięciem. Więc to kwestia budżetu.

Z tym że model 316 znajdziesz czasem jako nowy. A model 326 już chyba nie.

Jeśli używany 326 to warto zaglądnąć do środka. To model który prędzej czy później wymaga serwisu. I to jest ok. Jest na tyle ogarnięte że serwisy to robią w niewielkim budżecie.

Bardziej chodzi o to czy ktoś sam w nim nie dłubał i czegoś więcej nie nabroił.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...