Skocz do zawartości

Czy taka kombinacja wpłynie na jakość dźwięku


Marcin Qazwsx

Recommended Posts

Witam serdecznie,

nie wiem czy wybrałem dobry dział.. Chciałem zapytać Was o opinie na temat rozdzielenia sygnału cyfrowego audio/video.

Obecnie mam podłączony laptop do TV przez hdmi i z TV wychodzę optycznym do wzmacniacza.

Wiadomo, działa to gdy TV jest włączony. Chciałbym uniknąć włączania TV i podłączyć sygnał z laptopa do tego rozdzielacza widocznym na zdjęciu - rozdzielacz następnie wysyłał by audio po optyku do wzmacniacza.

Moje pytanie czy takie rozdzielenie może wpłynąć negatywnie na sygnał cyfrowy audio jak i video jak bym podłączył bezpośrednio? 

 

 

Beznazwy-1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co takie kombinacje? Wystarczy dac z wejściem USB i wyjściem RCA. 

Nostromo dac 330 zł. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/38-dac-unostromo-v6.html

Jak chcesz coś lepszego to nostromo Wolf 2. Popatrz na stronie producenta. 

Coś pośredniego między wolfem a V6 - Hypnos dac. Oprócz USB masz jeszcze optyka i koksjalne. 520 zł. 

Dedykowany zasilacz pozytywnie wpłynie na dźwięk. 

Kupując np w pakiekiecie masz trochę taniej.

Masz też 14 dni na testy od dnia zakupu. Jak Ci się nie spodoba możesz odesłać. 

Innym polecanym daciem jest CA dac magic 100, ale moim zdaniem gorzej brzmiący od Nostromo. Cena za nowy po upustach u branży to około 520 zł. 

Też możesz wypożyczyć na testy. 

Najlepiej samemu posłuchać i wybrać to co będzie Ci odpowiadać. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Onkyo 8250.

+rel t5i + dynaudio emit30 :)

Ja tej puszki nie chce używać jako DACA tylko rozdzielić sygnał z kabla HDMI na HDMI + OPTYK do onkyo - tak jak na rysunku.

Jeśli chodzi o serwer nie ma problemu ale z dysku już mało słucham pościąganych kawałków.

Problem jest gdy chce puścić w czasie rzeczywistym z przeglądarki (soundcloud, youtune). Wiem, jest w ampli wbudowany chromecast ale często mi nie widzi wzmacniacza i czasami lubi na sek zerwać dźwięk.

Mam też Play-Fi w windowsie, gra cudnie nic nie zrywa ale buforuje i spóźnia jakieś 4sekundy.

Kabel to kabel.

Ja nie chce tylko tv właczac jak puszczam przez hdmi, a w 8250 nie ma hdmi.

Dźwięk puszczany przez kabel HDMI z PC mi najbardziej odpowiada bo jest niemal w czasie rzeczywistym. Ale nie zawsze mi się chce włączać tv żeby puścić z youtuba streama w czasie rzeczywistym.

Nie wiem czy sie rozumiemy:)

> Obecnie mam tak jak na schemacie:

 

obecnie.jpg

Edytowano przez Marcin Qazwsx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

No to ja nie rozumiem.

Osobno podłączasz tv optykiem i masz dźwięk jest oglądasz jakiś film czy coś.

A osobno masz podłączony komp bez tv. I już.

Piotr

Ale co nie rozumiesz. Z kompa wychodzi tylko jeden kabel cyfrowy HDMI. USB nie biorę pod uwagę. Mam sporą odległość z laptopa do ampli.

Laptop >---- HDMI----> TV >----Optyk----> Onkyo.

Napisz proszę jak podłączyć laptopa do amplitunera 8250 wykorzystując tylko kabel hdmi. Musisz po drodze przerzucić na wyjście SPDIF/optyk.

I pytanie jest czy taka puszka popsuje taki sygnał z hdmi - tyle.

Ale wezme na probe i potestuje takie rozdzielenie - bedzie najprościej. Mam podejrzenie że może być ciszej.. sprawdze

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Rozumiem. 

Założenie jest ze wychodzisz tylko jednym kablem. To tak musisz stosować taki konwerter. Czy on zdegraduje dźwięk? Raczej nie, nie powinien. Zmienia z cyfry na cyfre. Ale może być różnica w poziomie głośności. Ja takiego sprzętu nie testowałem 

Piotr

Własnie tez tak czuje ze może być ciszej. Wchodzi niby dodatkowe napięcie do tej puszki ale znowu to sygnał cyfrowy. Wezmę to na próbę.

Dzięki Piotrze za konkretną odpowiedź.

Wysyłanie po wifi jest super ale niestety trochę spóźnia dźwięk w stosunku do obrazu. Bluetooth najszybszy ale znowu większa kompresja..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...