Skocz do zawartości

5.1, 2.1, 2.0, 4.1 ?


jarooo

Recommended Posts

Witam. Mam zamiast kupić DVD Pioneer DV610, amplituner VSX-417. Nie mam pojęcia natomiast jaki system audio do tego zestawu wybrać - stereo? Stereo + subwoofer? Kino domowe 5+1? A może 4+1? A może jeszcze coś innego. Proszę o pomoc.

Najpierw moje preferencje audio: kładę nacisk na dobrej jakości odsłuch muzyki - płyty CD, MP3, radio. Telewizja i filmy DVD to już drugorzędna rozrywka - więc system 5.1 nie jest chyba konieczny - nie muszę słyszeć za plecami wirnika helikoptera w kolejnej wersji Rambo icon_wink.gif

Sprawa druga - to estetyka. Miałem już kino domowe (co prawda, niskobudżetowy Samsung), ale 6 głośników naprawdę zagraca mi pokój i wolałbym tego uniknąć. Ale jak wygląda sprawa jakości dźwięku STEREO vs. system 5.1? Dużo stracę, czy niewiele?
Widziałem w sklepach również zestawy 2+1 - głosniki stereo z aktywnym subwooferem. Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

Podsumowując, biorąc pod uwagę aspekty estetyczne - stawiam na stereo, klasyczne dwie kolumny podłogowe. Ale nadal nie wiem ile tracę? Czy różnica pomiędzy stero a 5+1 jest aż tak ogromna?

I na koniec budżet: nie chciałbym przekroczyć 600 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak stereo to daj sobie spokój z amplitunerem.Na Allegro znajdziesz bogatą ofertę wzmacniaczy stereo za niezbyt wielkie pieniądze.Polecałbym np Onkyo choć i Pioneer też źle nie zagra. Za ta kasę wyrwiesz też coś nowego.Polecałbym Rotela.



Wzmacniacze stereo na allegro są w podobnej cenie. Dodatkowo musiałbym dokupić tuner. W amplitunerze mam już wszystko w jednym. Dzięki za odpowiedź, jednak bardziej mi zależy na rozwianiu wątpliwości dotyczących techniki odtwarzania: stereo, stereo+subwoofer, czy też 5+1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe z dobrych (tzn. z dobrym basem) kolumn stereo naprawdę dobrze brzmi i brak mu właściwie tylko efektów kanałów tylnych oferując w zamian lepszą jakość dźwięku w stereo.
Jeśli chodzi o sprzęt, to do DVD możesz dokupić amplituner stereo lub ewentualnie Pro-Logic, ale z wejściem sześciokanałowym, co pozwoli Ci słuchać również dźwięku wielokanałowego, gdybyś jednak za nim zatęsknił i chciał również podłączyć kanały tylne. Takie amplitunery nie były kiedyś tanie, więc są to wyższe modele w gamie o wyrażnie lepszej jakości dźwięku, pewnie nawet od dzisiejszych modeli, choćby z uwagi na brak zakłóceń od układów cyfrowych wszechobecnych dzisiaj w amplitunerach.
W takim podłączeniu DVD musi mieć wszystkie dekodery, mieć wyjście sześciokanałowe i duże możliwości zmiany konfiguracji głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...