Skocz do zawartości

Jamo s718 vs. tonsil altus 300 co lepiej zagra??


damian04

Recommended Posts

Witam,
jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem jamo s 718 lub tonbsil altus 300. Zależy mi na mocnym głębokim nisko schodzącym basie który poprzewraca mi w żołądku! Mój pokój ma 18m2 . Czytałem wiele opinii na temat tych kolumn, osobiście jestem bardziej przekonany do jamo ale chciałbym sie jeszcze Was doradzić Co o nich sądzicie ??

Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza to tez nie jestem do końca przekonany co wybrać, zastanawiam sie nad HK 970 lub NAD C320 ale sam nie wiem czy to na pewno dobry wybór (używka) do kwoty 800zł ?! A co do kolumn to altusy na 100% odpadają ! Teraz zastanawiam se nad mission m34i . Czytałem na forach i ludzie bardzo sobie chwalą te kolumny, podobno wydobywają z siebie bardzo duzo miękkiego nisko schodzącego basu, a mi właśnie o to chodzi !
Jeszcze chciałbym znać wasze zdanie na temat tych kolumn. Moze ktoś z Was posiada lub gdzieś słuchał tych m34i??

Pozdrawiam i czekam na pomoc z Waszej strony icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę jeszcze raz wszystko od początku icon_razz.gif
Obecnie posiadam ampli pioneer vsx-416 do tego tonsil fenix 2 (tylko fronty) i suba kode sw1000v2. To jest moj pierwszy zestaw(kupiłem w 2006) i prawde mówiąc słaby...Dlaczego chce coś zmieniać ?!? Amplituner nie pozwala wydobyć basu z kolumn! Fronty grają tylko średnimi! To mnie najbardziej wkurza, gdyby nie ten sub to... szkoda gadać. Fenixy nie grają czysto wysokie tony drażnią uszy. Ale podobno pioneery juz tak mają, garja bardziej górą. Gdy jeszcze nie miałem amplitunera kolumny podtoczone były do starej unitry i grały 1000 razy lepiej niż teraz na tym ampli!!!! Bas był głęboki nisko schodzący i góra tez całkiem całkiem...
I teraz pytanie, co robić dalej, pchać sie w 5.1 zmienić ampli i dokupić saty i centera?!? Czy lepie sprzedać to wszystko i kupić dobre stereo ?!? Tak nawiasem mówiąc to mój nauczyciel od fizyki ma firme, która tuninguje wzmacniacze amplitunery itp. rozmawiałem z nim i mówię mu jaki mam problem z tym vsx-416 ,czyli ze ampli nie pozwala wydobyć głębokiego basu z kolumn itp. on mi odparł ze to wszystko jest do zrobienia. Mówił ze nie dawno tez miał takiego klienta z tym samy problemem i tez z pioneerem vsx-416. Gość po odebraniu ampli był zachwycony, mówił ze kolegi denon za 2500zł (nie pamięta jaki model) grał gorzej niz 416 po tuningu! Taki tuning kosztuje od 300-500zł. I teraz pytanie, czy oddać mu ampli do tuningu czy lepiej kupić coś oryginalnego w okolicach 800-900zł z używek??
Nie jestem audiofilem, porostu chce mięć w miarę dobry zestaw grający... icon_razz.gif Cały zestaw jest podłączony do kompa. Co do muzy to słucham wszystkiego po troche a głownie to techno trance, house i rocka.
Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co robić! Czekam na wasze propozycje!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to ze jakis niski ampli gra od Denona za 2500zl(zapewne 1500ae)nie wierze, chcesz sie cieszyc muzyka, sprzedaj co masz wszystko doloz cos od siebie, kup wzmacniacz stereo, kolumny tez, glosnikowy przywoity, nawet miedz ofc 5zl/m byle zyla miala z te 2,5mm moze miec 4mm

Modeli Ci nie podam, obecnie mam Heco victe 700 i Denon pma 1060. Bas czuje sie w srodku jak wnetrznosci drza, ale tez potrafi zagrac cicho i przyjemnie spokojniejsza muzyke, ja tam dalej zajaczka gonie, kupuje cd potem jakies kolumny okolo 3kzl moze kiedys Denona 1500ae.

Wszystko zalezy od funduszy, tego czy nowy sprzet czy uzywany, jakiej muzyki sluchasz jakie brzmienie lubisz ale tu doradza Ci bardziej zaawansowani koledzy.
Tylko jedna prosba daruj sobie 5.1 i idz w stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie 5.1 odpada!!!
Teraz interesuje mnie dobry zestaw stereo (używany) do około 2500zł
Co do wzmacniacza to pewnie padnie na hk 970 czytałem dużo dobrych opinii o tym wzmaku...
Kolumny jakie mnie interesują to :

JBL E60
Mission m34i
Jamo e 680
Tannoy F4
MAGNAT QUANTUM 505, 507

Co możecie powiedzieć o tych kolumnach ?? Które polecacie??

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...