Skocz do zawartości

Denon vs Marantz


Brietal

Recommended Posts

Co kupić Marantza AV 8003 z dedykowaną końcówką MM 8003, Arcama czy Denona AVC-A1HD, tak aby słuchanie muzyki było również możliwe na odpowiednio wysokim poziomie. Co przez to rozumiem? Percepcja muzyki wraz z towarzyszącym jej klimatem, wybrzmieniami i niuansami. Nie ukrywam, że głównie słucham muzyki, a filmy oglądam incydentalnie 1 do 2 w tygodniu.
Posiadam już następujący sprzęt:
Jako źródło DVD dostępny jest Denon 3930, natomiast CD Accuphase DP-500, gramofon Pro-Ject RPM 9,1X, bez przedwzmacniacza. Prąd oczyszczony przez Power Audio Lab 3.0. Sygnał audio podawany jest na JM Lab Focal Electra 1027 BE jako przednie, centralny i surround pierwsze, surround drugie to niestety wmontowane w sufit egzotyczne Thiele CS,IW7; subwoofer jeden Paradigm Servo 15 Reference 2. Reasumując system 7.1. Kable głośnikowe PAD Purist Aniversary, do surroundów tania Tara Labs Prism Helix 6, kable cyfrowe, analogowe i XLR to również Tara Labs Red Down lub RSC Air 2. Sieciowe kable to PAL, Nell i Velum. Słuchawki Sennheiser HD-650 z Linnnartem, którego odbiorę lada dzień.
Słucham małych składów, jazzu; małżonka pop lecz oscyluje już w stronę smuth jazzu i R&B.
Jako źródło Blu-Ray, chyba dołożę Marantza BD-8002, lub jego odpowiednik Denona, jeśli tylko będzie dostępny w sprzedaży. Obraz od 2 lat podawany jest do rzutnika Optoma HD-81 Theme Scene, kablem HDMI firmy Profigold (model chyba 2002), o długości 14 mb, ale w chwili zakupu nie było nic lepszego. Pomieszczenie odsłuchowe o przyzwoitych proporcjach i metrażu około 50m2.
Najprostsze rozwiązanie, czyli wypożyczenie sprzętu ze sklepu przed zakupem, raczej nie wchodzi w grę, chociażby z racji miejsca zamieszkania, nie widzę równiez możliwości przeprowadzenia równoległego odsłuchu interesujących mnie reciverów ( ... może Audio Show).
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Dziękuję również za czas poświęcony na przeczytanie tego postu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę "Melon", że masz rację. Nie mogę odseparować, przenieść się w inne miejsce z odsłuchem, dla tego też podłączę CD Accuphase DP-500 po XLR, a Pro-Jecta po chinchach do Linarta i będę chodził na smyczy HD 650. Będzie lampa i ładna średnica, a Sennheisery przestana grać w głowie, liczę na to, że się otworzą.
Żona nie pozwala mi z kolejnego pomieszczenia zrobić Media- Marktu.
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź, człowieka stojącego z boku, który tylko pchnął mnie w kierunku najbliższym i jednocześnie najtańszym, ale mniemam sprawiającym wiele frajdy.
Dzięki melon, pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Hm według ostatnich testów nowa yamacha Z11 gra w stereo na poziomie wzmacniacza za 6-7 tysięcy wiec to może być odpowiednie rozwiązanie cenowo wyżej od marantza na poziomie denona czyli około 22 000. Z drugiej strony sam mam starego marantza z 2004 roku SR 12S1 i osobiście na stereo nie narzekam jest naprawdę dobre. W czasei jak był produkowany w stereo deklasował wszystkie inne amplitunery na rynku. Myślę że nowe combo marantza też stać na wiele choć z tego co czytałem nie zalecają dedykowanej końcówki mocy mm8003 ale coś mocniejszego. Kwestia czy zależy Ci na kinie domowym przy pokoju 50 m można naprawdę wiele osiągnąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...