Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 + PC - problem z zanikiem obrazu i dźwięku po HDMI w 4K


Rav-X

Recommended Posts

13 godzin temu, Butler napisał:

@Piotr Sonido Po chwili zastanowienia... Jeśli chodzi o dźwięk to lepiej chyba XBOX brać, bo można korzystać z Atmos w grach. Z tym że Dolby Access... jest płatny dodatkowo prawie 70zł. Tak samo jak byśmy go chcieli na PC. PS5 odtworzy filmy a Atmosem bo ampli wszystko odkoduje, ale gry nie mają wsparcia u źródła.

 

Ale Atmos to jest chyba płatny wyłącznie do słuchawek ? Ja mam za darmo zarówno na PC jak i xbox one. Inna sprawa, że od jakiegoś czasu jest problem żeby to ustawić na xbox one, ale to kwestia jakiejś aktualizacji albo czegoś. Choć już chyba teraz mam. W każdym razie nigdy nie płaciłem za Atmosa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Dolby Access dla Atmos kina domowego oraz do słuchawek na XBOX X na pewno jest płatny. Z tego co pamiętam było kilka dni triala na wypróbowanie, później musiałem zapłacić. To samo DTS coś tam na słuchawki... :)

Co do xboxa to nie polemizuję choć na Onkyo w połączeniu z xbox one s miałem Atmosa i nic nie płaciłem. Musiałem tylko ściągnąć jakąś apkę. Na PC mam cały czas Atmosa do KD od 2 lat. DTS na xbox one też mam i to było już bez apki. Oczywiście wszystko na kino domowe bo słuchawek nie mam i nie potrzebuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam jeszcze raz materiały na YT i faktycznie jest mowa wyłącznie o opłatach dotyczących korzystania ze słuchawek, w przypadku opcji na kino domowe jest info że to jest bezpłatne.

Hmm... Przyznam że trochę jestem teraz zdezorientowany, bo jestem niemal pewien że u mnie w tej drugiej opcji jednak opłata była już konieczna, ale konsolę uruchamiałem z kinem dość niedawno. Mam nadzieję że głupoty nie zrobiłem bo ze słuchawek nie korzystamy. Sprawdzę dziś wieczorem.

1322831655_atmosa.thumb.PNG.24f45c2b744d8da1686c09b738d18df5.PNG

1932976898_atmosb.thumb.PNG.28b9e3bf5d6d25bf6689ca66ec19763d.PNG

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido Za 175zł jest 16 sztuk paneli akustycznych o rozmiarze 30 x 30 x 7 cm. Na 1m2 wchodzi 11,1 panela. Na cały sufit zeszło mi około 170 paneli a więc ~1900zł.

Cokoły cokołami, ale trzy narożniki są realnymi pułapkami. Mineralna wełna skalna o przeciwprostokątnej 70cm (trójkąt prostokątny 50x50x70) ;).

IMG_20220823_211349.thumb.jpg.454157be0e352c23a21d8a071e6d11ec.jpg

Na dole nawiew z piwnicy

IMG_20220818_220235.thumb.jpg.b4cb00e3249b0add5fdca075b5a83af3.jpg

Wełnę zasłoniłem panelami ogrodzeniowymi z przyklejoną za pomocą taśmy dwustronnej agrowłókniną

IMG_20221030_132057.thumb.jpg.4708bd44ac27ffaa80e3fa555ca5e5a9.jpg

IMG_20221101_202437.thumb.jpg.a422ba836240ef1b7b5e57b40f895b14.jpg

Szafa. Bok otwierany na zawiasach.

IMG_20221112_174007.thumb.jpg.9dad8872853b8fbdb771bc58db154913.jpg

Front to jakoś tak. Wszystkie trzy konsole ładnie się mieszczą. Na narożniki nakleiłem piankę piramidkę 8cm. TV 75", mógłby być jednak większy :D Dobrze że mam ekran 107" z sufitu. Trinnov znalazł nowego właściciela... Mam teraz dwie opcje. Albo zostawić Denona i kupić jakiś top projektor, albo inny procesor z końcówkami a projektor na póżniej.

Muszę lepszy aparat sobie ogarnąć. Żona zrobiła swoim jedną fotkę co dałem kilka postów wyżej i fajnie. A moim złomem... ehh, kalkulatory lepiej sobie radzą.

IMG_20221121_222744.thumb.jpg.f9fe65baff66ed56bae1b12f48fc5674.jpg

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

@Piotr Sonido Za 175zł jest 16 sztuk paneli akustycznych o rozmiarze 30 x 30 x 7 cm. Na 1m2 wchodzi 11,1 panela. Na cały sufit zeszło mi około 170 paneli a więc ~1900zł.

Serio?

To tam jest źle opisane. Jakby sztuka.

Zaglądnę jeszcze raz.

Na prawde fajnie to u Ciebie wygląda.

Ogromny plusik.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2022 o 08:29, Piotr Sonido napisał:

Aha ok bo jest 4700 z jednym gniazdem 8K. Rozumiem że wykorzystujesz to. To ok jesteś skrajnym przypadkiem bo masz obydwie nowoczesne konsole.

Heh... Wczoraj zauważyłem drugą stronę medalu. TV z HDMI 2.1, eARC, ładnie przekazuje dźwięk do amplitunera z trzech podłączonych konsol. Jest jednak małe "ale". Telewizor posiada cztery złącza HDMI, ale tylko dwa - w tym jedno eARC - obsługuje pełne 4K120Hz. No to teraz muszę sobie wybrać którą konsolę chciałbym używać w pełnym trybie, a którą "tylko" na 60Hz. Nintendo nie biorę pod uwagą bo to FHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Heh... Wczoraj zauważyłem drugą stronę medalu. TV z HDMI 2.1, eARC, ładnie przekazuje dźwięk do amplitunera z trzech podłączonych konsol. Jest jednak małe "ale". Telewizor posiada cztery złącza HDMI, ale tylko dwa - w tym jedno eARC - obsługuje pełne 4K120Hz. No to teraz muszę sobie wybrać którą konsolę chciałbym używać w pełnym trybie, a którą "tylko" na 60Hz. Nintendo nie biorę pod uwagą bo to FHD.

Dlaczego nie wpinasz znowu konsol w ampli?

Bo znowu tak jak Ty używasz to w ampli byś nie potrzebował tylu złącz 8K.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, w ampli zostały mi dwa miejsca wolne, a są trzy konsole do obsługi. Dzieciaki grają, dużo prościej im zmieniać źródło wyłącznie pomiędzy konsolami przy TV (tylko czwarte e-ARC do ampli a tam domyślnie komputer), niż szukać ich dodatkowo na ampli. Po drugie, amplituner ma jedno wejście 8K. I jest zajęte przez komputer z GeForce RTX 3090 HDMI 2.1.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że chyba mam gdzieś te 120Hz. Na konsolach grają dzieciaki w wieku 5 i 10 lat, ewentualnie ich koledzy których jakimś dziwnym cudem nagle sporo się zrobiło haha. Sam też czasem coś sobie włączę wieczorami na weekend i szukam bezskutecznie do czego by się tu przyczepić... Jest ok.

Ponadto, dla obecnej generacji konsol 4K60Hz to i tak już spore wyzwanie. Przekroczenie tej granicy by wykorzystać możliwości wyższego standardu z tego co wiem dotyczy zaledwie kilku dość statycznych gier i nie ma zbytnio wielkiego wpływu na odbiór. Marketing działa, synchro 120Hz ładnie wygląda w menu ustawień, ale korzyści z tego są wg. mnie po prostu lekko dyskusyjne. Co innego komp który jest sporo wydajniejszą maszyną, tu jest potencjał.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Przyznam że chyba mam gdzieś te 120Hz. Na konsolach grają dzieciaki w wieku 5 i 10 lat, ewentualnie ich koledzy których jakimś dziwnym cudem nagle sporo się zrobiło haha.

Takie kino tez chętnie bym został Twoim kolegą ;)

I wpadał na konsole i bro :)

1 godzinę temu, Butler napisał:

Ponadto, dla obecnej generacji konsol 4K60Hz to i tak już spore wyzwanie. Przekroczenie tej granicy by wykorzystać możliwości wyższego standardu z tego co wiem dotyczy zaledwie kilku dość statycznych gier i nie ma zbytnio wielkiego wpływu na odbiór. Marketing działa, synchro 120Hz ładnie wygląda w menu ustawień, ale korzyści z tego są wg. mnie po prostu lekko dyskusyjne. Co innego komp który jest sporo wydajniejszą maszyną, tu jest potencjał.

No i clue. To po co te wszystkie nowe amplitunery + 100% ceny?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompa - mimo moich obaw o black screen - łapie się synchro 120Hz i tu TV nie będzie więc w wielu pozycjach wąskim gardłem. Sprawdzałem kilka gier i faktycznie realnie można liczyć na więcej jak 100 FPS przy 3840 x 2160. Zapalonym graczom HDMI 2.1 daje więc realne korzyści. Na tym forum pełno jest nietoperzy którzy słyszą każdą zmianę w elemencie toru audio. W gamerskim świecie jest podobnie. Powyżej pewnego pułapu człowiek w teorii nie jest w stanie zarejestrować zmian. A w praktyce jest jak u nas :D

Zresztą komp... Muszę uważać. Przy graniu jego realne stałe zużycie prądu dochodzi do 700W. Z TV i sprzętem audio to wychodzi grubo ponad 1kW. Z torbami pójdę jak zużycia nie zmienię bo regularnie przekraczam już 400kWh miesięcznie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 08:14, maciek72 napisał:

Zapytaj @lolekdrugi:)

Hehehehe :P dobre :)

Dnia 25.11.2022 o 08:51, Butler napisał:

Zresztą komp... Muszę uważać. Przy graniu jego realne stałe zużycie prądu dochodzi do 700W. Z TV i sprzętem audio to wychodzi grubo ponad 1kW. Z torbami pójdę jak zużycia nie zmienię bo regularnie przekraczam już 400kWh miesięcznie.

Sprawdzałeś ile biorą 2 suby podczas seansu?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapytałem bo mam to samo.

Kiedyś czlowiek włączał system do odcinka serialu The Crown. Teraz się trzeba zastanowić. Czy w tym odcinku będa efekty dzwiekowe bo może nie warto....

ehhh

Zmieść się w limicie 2000 :P Z 2 subami, projektorem, amplitunerem :P

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżam trochę temat nie chcąc zakładać kolejnego bo nie wiem czy mój Denon AVR-S760H się nie psuje. Lub TV? Sam nie wiem o co chodzi.

Objawy są następujące:

- jak oglądam Netflixa, właściwie zaraz po włączeniu nvidia shield na sekundę jakby obraz się restartował i pokazuje się logo Samsunga po czym jest komunikat z netflixa iż nastąpił problem z usługą

- jak oglądałem YT z nvidia shield też się tak raz zrobiło

- jak gram, też zaraz po przełączeniu się na żródło PC lub włączeniu Kina Domowego obraz z PC się zamraża, znów logo Samsunga i znika kompletnie dźwięk. Muszę wyłączyć i włączyć Denona, żeby znów się pojawił dźwięk. Wczoraj musiałem dwa razy

- podczas oglądania filmów z Playera UHD Panasonic problem jak na razie się nie pojawił.

Na początku myślałem, że to TV i się przestraszyłem, ale kiedy oglądam z wyłączonym Denonem i dźwięk idzie z głośników TV to nawet 6 godzin jak jest włączony nic się takiego nie stało. Mam wrażenie, że problem częściej występuje na treściach HDR. Przedwczoraj przetarłem z kurzu Denona i dmuchnąłem do środka i na 2 dni nic się nie zadziało. Mam jeszcze rękojmię na niego do 05.24 tylko boję się reklamować bo serwis może stwierdzić, że wszystko jest ok no ni jestem pewny czy to kwestia Denona.

Czy może być tak, że jakieś HDMI nie styka i na sekundę mi rozłącza? Czy to jednak raczej TV? Ale po przygodach z PC obstawiam bardziej amplituner bo musiałem go 2 razy włączać i wyłączać żeby pojawił się dźwięk, a w TV nie pojawiło się to logo. Wydaje mi się, że na sekundę jakby z amplitunera zanikał sygnał?

Podłączenie mam takie: ze źródeł w postaci nvidia shield, komputer PC, player UHD Panasonic, konsola xbox one sygnały idą po HDMI do Denona, a z Denona do TV Samsung 75'' Q9FN. Kolumny TAGA w Atmosie.

Jakieś rady?

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shield podpięty pod Denona, ale z wyłączonym amplitunerem przesyła sygnał pasywnie do TV. Jak tak oglądałem to przez 6 godzin było ok.

Sam nie wiem o co chodzi. Wczoraj oglądałem i grałem przez parę godzin i wszystko było ok. Ale może dostał się jakiś kurz do Denona albo co i są takie efekty? Niestety amplitunery nie mają wiatraczków do wydmuchiwania kurzu jak komputery :(

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...