Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 + PC - problem z zanikiem obrazu i dźwięku po HDMI w 4K


Rav-X

Recommended Posts

  • 2 months later...

Rozwiązanie leżało jednak po stronie telewizora, a nie amplitunera lub urządzeń wejściowych. Mimo, że to dział audio pozwolę sobie przedstawić rozwiązanie bo może ktoś będzie miał podobny problem.

Rozwiązanie znalazłem na jednym z materiałów na YT.

Otóż w TV Samsung w takich przypadkach, że na chwilę obraz się restartuje i pokazuje się logo należy rozwiązać w następujący sposób:

- wyłączyć w opcjach: ogólne - sieć - ustawienia eksperckie - włącz za pomocą urządzenia przenośnego (smartfon, tablet itp)

- wyjąć na minimum 2 min. wtyczkę z kontaktu i ponownie włączyć (ja na godzinę rozłączyłem)

Nie wiem dokładnie, który sposób zadziałał bo zastosowałem oba, ale najważniejsze, że (na razie) działa.... Tzn od 3 miesięcy...

Zacząłem tak rozkminiać co to się zadziało, że raptem od początku roku tak się zaczęło robić i po porach w jakich mi się to przytrafiało doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie moja młoda sąsiadka dostała na gwiazdkę nowy TV i chciała się jakoś dostać na mój TV.... Ale ten wniosek się nasunął już po tym jak to wyłączyłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...