Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zdaję sobie sprawę, że temat brzmi idiotycznie, ale chyba logicznie określa mój problem.

Nie posiadam sprzętu audio. Muzyki słucham z laptopa Dell G5 15 5587, do którego mam podłączone przez USB głośniki Logitech i tu jest OK.

Do laptopa mam podłączony monitor z kilkoma wejściami, ale bez wewnętrznych głośników. 

Postanowiłem ten zestaw wykorzystać do oglądania telewizji UPC z dekodera Horizon, który ma wyjście HDMI i wyjście AUDIO OUT 2xRCA.

HDMI daje mi obraz na monitorze, ale nie wiem czy sygnał z chinch mogę podłączyć bezpośrednio do wejścia mikrofonowego laptopa i czy będę mógł go słyszeć w podłączonych do niego głośnikach.

Miałem zamiar poeksperymentować (mam przejściówkę Jack 3.5 mm - 2xCinch), ale nie wiem czy  nie uszkodzę laptopa lub tunera. Czytałem o zewnętrznych kartach dźwiękowych ale o ile się nie mylę służą, one do przesyłania sygnału z komputera do sprzętu audio?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wejście mikrofonowe w laptopie można ustawić w tryb wejścia linowego. Sprawdź przynajmniej czy jest taka opcja w ustawieniach. Ten laptop racze wzmacniaczem nie zostanie. Jeśli podłączasz do niego głośniki aktywne, to w nich jest zawarty wzmacniacz.  Ten dekoder ma wyjście cyfrowe optyczne opisane jako spdif i do niego warto podłączać sprzęt audio. Głośniki aktywne z wejściem analogowym lepiej podłączyć do wyjścia RCA dekodera bezpośrednio niż przez laptop. Dla ułatwienia przełączania mozesz sprawić sobie taki zewnętrzny przełącznik który będzie pomijał laptop lub podłączał go do głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Uzyskane od  Ciebie  informacje umożliwiły całkowite rozwiązanie mojego problemu. Znalazłem w ustawieniach możliwość przełączenia wejścia słuchawkowego na liniowe 🙂 i jest OK!!!

Tytuł mojego posta był celowo prowokacyjny. Ponieważ w Googlach "sygnał audio; laptop" wyskakiwały odpowiedzi: jak nagrać w laptopie sygnał audio, lub znacznie częściej: jak podłączyć laptopa (PC-ta) do sprzętu audio.

Ostatecznie:

1. Sygnał wizyjny z laptopa podłączony jest do monitora kablem: HDMI-DVI, dekoder UPC Horizon, kablem HDMI-HDMI. Mam w monitorze oba te wejścia.

2. Wybór wejścia w ustawieniach monitora

2. W ustawieniach komputera przełączyłem wejście słuchawkowe na liniowe.

3. W mikserze audio laptopa pojawił się dodatkowy suwak wejścia liniowego, a tym samym możliwość przełączania źródła sygnału wejściowego.

4. Sygnał wyjściowy kierowany jest na głośniki laptopa (stąd tytuł posta: "Laptop jako wzmacniacz audio!!!)

5. W moim przypadku dźwięk kierowany jest do aktywnych głośników podłączonych do laptopa przez USB.

Problem rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...