Skocz do zawartości

Kabel Jack-RCA komp-wzmacniacz


tomekkraków

Recommended Posts

Witajcie. Jaki mozecie mi polecić kabel do podłączenia wzmacniacza z komputerem? Cena jaka moge dac to max 170zł. Zalezy mi na jak najleszej jakości, słucham przede wszystkim muzyki z Audio CD i w formacie Flac. Czy warto inwestowac w drogi kabel czy lepiej kupić coś tanszego? Sprzet jaki posiadam to Yamaha AX700 + kolumny Yamaha NS-777. Prosze o jakieś propozycje i uwagi. Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dobrą kartę dźwiękową - to może to mieć sens. icon_cool.gif
Natomiat przy zwykłej karcie wbudowanej na płycie głównej - chyba wystarczy zwykły, firmowy kabel za kilkanaście...kilkadziesiąt złotych (w zależności od długości -napisz, jakiej potrzebujesz?).

Co będzie źródłem dźwięku?
Jeżeli słuchasz sporo muzyki z płyt CD to może lepiej kupić używany odtwarzacz CD, zamiast słuchać muzyki z komputera?
Szczególnie, że 170zł starczy i na odtwarzacz i na kabel. icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dzwiekowa to Asus Xonar DX\XD (podobno najlepszy wybór w cenie 200zł). Odtwarzacz bym kupił gdyby nie fakt ze nieopłacalne bedzie ciągłe zgrywanie plików FLAC na płytki czy tez inwestycja jaką poczyniłem w dzwiękówke. Wiec zostaje kabelek, mysle ze do tej ceny mozna znalezc kilka ciekawych propozycji. Tylko jakich dokładnie co mozesz mi polecić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada ale nie pisze ze to interkonekt icon_mad.gif
http://www.allegro.pl/item499344276_klotz_...iacza_2_1m.html

nie ma jakies cudow jezeli chodzi o takie kabelki icon_smile.gif


btw. do takiego zestawu cd za 170 to malo ...

wydaje mi sie ze inwestycja w 1 zl .. gdzies tak kosztuje lepszej jakosci plytka nie jest wielka ;] .. chyba ze nagrywasz po 500 ;]

btw2... skad sciagasz flaki ? bo na peb.pl i darkwarez juz te ciekawsze sciagnalem ;p Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekkraków
Napisałeś "słucham przede wszystkim muzyki z Audio CD i w formacie Flac"
czyli jednak nie tylko pliki w formacie Flac - stąd propozycja zakupu odtwarzacza CD. Jeżeli sporo słuchasz audio na CD wg mnie ma to sens icon_cool.gif

Co do kabla - nadal nie podałeś potrzebnej długości...

kazalski
Każda kwota na sprzęt to mało - ale używane CDki w dobrym stanie (nie mówię tu o najtańszych modelach) można już trafić za 100-150zł.
Poza tym z Krakowa jest sporo ofert na używany sprzęt (gorzej, że większość ofert jest od handlarzy, którzy nieźle zarabiają na transakcjach i zawyżają ceny).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze przede wszystkim Flac bo nie wszystkie kawałki które mi sie podobaja mozna dostać w tym formacie. JEdnach chce zostać przy kablu. Długośc kabla moze byc tu właśnie problemem potrzebuje niestety 7,5m.

Aha co do sciagania flakow to gdzie zlokalizuje interesujace mnie kawałki to z tamtad je wezme.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość spora icon_confused.gif
Fabryczne długości to zazwyczaj 5metrów, a potem 10metrów. A stosowania przedłużacza (np. 3m + 5m) mimo wszystko nie zalecam...
Wychodzi na to, że najlepiej dorwać coś robionego pod wymiar.
Albo zrobić samodzielnie, by cena wyszła rozsądna.

Co do kabli Klotza - z jednej strony jest narzekanie, że są przereklamowane. A z drugiej - ludzie są zadowoleni i ciągle je kupują. Pytanie tylko, czy rzeczywiście je testują i na podstawie czego piszą tak pochlebne opinie (no chyba, że zastępują najprostsze i najtańsze kable "po złotówce").
W każdym razie Klotza nie testowałem u siebie i nie mogę nic konkretnego na ich temach powiedzieć icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Robić sam kabla nie bede bo nie wiem jak by mi to wyszło. Moze coś takiego by sie nadało troche dłużysz ale zawsze coś.
http://allegro.pl/item501532021_interkonek...old_dl_10m.html

Chyba ze wiesz gdzie ktoś moze mi taki kabelek zrobić?


WItaj.
Ja używam podobnego Profigolda (dł. 5m) m.in. do zgrywania nagrań z kaset i płyt analogowych do plików. I jestem zadowolony z jakości kabalka oraz plików. To wszystko za cenę kilkudziesięciu PLN.
Kupiłem w sklepie rms.pl.
IMHO niektórzy mają naprawdę b.dobry sprzęt - i słyszą różnicę pomiędzy np. Profigoldem a Klotzem. Inni słyszą (w wyobraźni, żeby uspokoić sumienie co do wydanej kasy) raczej te dodatkowe złotówki, które wydali, i które MUSZĄ icon_wink.gif lepiej grać! Wydana wieksza kasa często działa, jak placebo... icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...