Skocz do zawartości

Recommended Posts

KSS 213C są na taśmie. Wymieniałem tydzień temu w NAD C521bee. Kupiłem na allegro oryginał z całym mechanizmem. Jakbyś zdecydował się również na taki (tylko komplet określony jest jako oryginał i ma napis Sony na plastiku) ruch to zważ czy masz dokładnie taki sam stożek jak w nowym mechanizmie. U mnie niestety okazał się inny i tak musiałem użyć starego mechanizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rabarbar napisał:

Kupiłem na allegro oryginał z całym mechanizmem. Jakbyś zdecydował się również na taki (tylko komplet określony jest jako oryginał i ma napis Sony na plastiku) ruch to zważ czy masz dokładnie taki sam stożek jak w nowym mechanizmie.

czy to było od tego sprzedawcy?

ten zdaje się być na taśmę:

https://allegro.pl/oferta/laser-kss-213c-kss213c-kss-213c-nowy-fv-9011937594

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od tego sprzedawcy. Ja dokładnie zamawiałem to https://allegro.pl/oferta/laser-kss213c-kss-213c-z-mechanika-sony-oryginal-9012895605 .

Ten który wstawiłeś powinien być ok. Tylko wydaje mi się, że to zamiennik. Czy to źle? Nie wiem, domyślam się że nie, ale ja dołożyłem do dopisku "oryginał". Dodam, że nie ma raczej problemów z zamienianiem ostatniej literki, bo ja miałem wmontowany w odtwarzacz KSS213B, a zakupiłem KSS213C. Do zamówienia dorzuciłbym taśmę, nie kosztuje zbyt wiele a wymiana może też wyjść na dobre. Przy wymianie pamiętaj, że należy rozlutować zworkę na laserze. W razie jakichś pytań co do montażu to pytaj, jestem na bieżąco :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam.

Podepne się pod temat. Zakupiłem odtwarzacz CD Onkyo DX-7211, który zacinał na sekundę przy odtwarzaniu.

Zakupiłem nowy laser z aukcji: https://allegro.pl/oferta/laser-kss213c-kss-213c-z-mechanika-sony-oryginal-9822639233

Po jego wymianę płyta w ogolę nie startuje

Dnia 5.03.2020 o 22:50, Rabarbar napisał:

Przy wymianie pamiętaj, że należy rozlutować zworkę na laserze.

Czy to może być przyczyną? Gdzie ona się znajduje?

ZWORKA USUNIĘTA. PROBLEM ROZWIĄZANY :)

Edytowano przez eXcential
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć,

Jestem świeżo po wymianie KSS213-C (kupiony od wspomnianego sprzedawcy z alle) w NAD C 542

Na starym mam napis  SONY. Na nowo kupionym nie... Ale trudno (podobno wszystkie to podróby).

Stożek w nowym napędzie jest za niski więc przełożyłem sam laser do starego napędu.

 

Efekt?

Pierwsze kilka godzin działało bez problemów... Ale ponownie raz na jakiś czas mam 0,5 sec przerwę w muzyce.

Nie ma reguły która to ścieżka, ale najczęściej od 4 utworu w górę.

Co może być przyczyną tej usterki? Może to wcale nie laser?

 

Pozdrawiam !

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...