Skocz do zawartości

Tannoy klub


Recommended Posts

3 godziny temu, Gaara Mat napisał:

 W pokoju staneły Tannoy DC6T + MF M3SI z kablami atlas hyper 2.0.

Świetne kolumny co tu dużo mówić. Przy głośniejszym słuchaniu mam wrażenie, że chwilami góra jest trochę drażniąca.

W moim pokoju stoja co prawda nieco inne czyli DC6T SE, również stwierdzam że swietne kolumny, jednak u mnie zarowno przy cichym jak i głośnym słuchaniu nic nie drażni🤔. Próbowałeś może coś kombinować z wzmakiem (Może nie wyrabia - bo np. Moje kolumny są dosyć wymagajace od wzmacniacza).

Proponowałbym wypożyczyć jakis inny wzmak (nawet od kumpla), i odrzucić że to nie wina wlasnie wzmacniacza.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciążając system (np. Mało wydajnym wzmakiem), najczesciej oberwać może przetwornik wysokotonowy. Nie twierdze że to sie wydarzy, ale niepokoi mnie że na głosniejszym graniu, coś Cię drażni w wysokich tonach🤔 tak być nie może. Na wszelki wypadek, sprawdz na innym wzmaku czy to sie powtarza, jesli tak to możliwe że coś nie tak kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2023 o 13:37, Chyba Miro 84 napisał:

W moim pokoju stoja co prawda nieco inne czyli DC6T SE, również stwierdzam że swietne kolumny,

Nie wiem czym różnią sie DC6T od SE w budowie ale te pierwsze kiedyś miałem i przyznaję, że to było fajne granie. Najbardziej zapamiętałem tą lekkość, dużo powietrza i przestrzeni.  Jestem wielkim fanem Tannoy i niebawem  mam zamiar sprawić sobie coś fajnego z  wyższej półki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC6T SE to kolumny mające wysunięty środek i górę - słuchałem tych kolumn z harmanem i było ok

MF M3SI ma bliski i bardziej błyszczący środek, mniej wtulony w bas, za to płynniej przechodzący w wysokie tony. Tonacja jest przesunięta bardziej w górę (cyt. test w Audio)

może dla Twojego ucha to zbyt wiele 😉

 

Edytowano przez haleem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...