Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Zapraszam wszystkich posiadaczy sprzętu firmy Auralic.
Proszę o wypowiedzi na temat swoich wrażeń związanych z tymi urządzeniami i sprzęcie im towarzyszącym: wzmacniacze, kolumny, kable, itd. Marka Auralic jest coraz popularniejsza w Polsce i zdobyła już dużą grupę sympatyków. Sam jestem posiadaczem Vegi G2, Ariesa G2, Leo GX (Sirius G2 nie jest jeszcze dostępny).

Dzielcie się wrażeniami, pytaniami i spostrzeżeniami, niezależnie czy "gracie" na Ariesie Mini, Vegach, Polarisie, Taurusie, Meraku czy innych. Niezależnie, czy jest to DAC, wzmacniacz, streamer, clock czy procesor.

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Trochę historii. Od Ariesa się zaczęło.

W 2014 roku mało jeszcze wówczas znany chiński producent klasowej elektroniki pokazał na wystawie CES dwa streamery: Aries i Aries LE. Obydwa z zewnątrz identyczne urządzenia były odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników przetworników c/a USB na odtwarzacze plikowe, zdolne do odczytu materiału hi-res w najwyższych rozdzielczościach. Aries był takim właśnie produktem. Bazując na systemie operacyjnym Linux, umożliwiał podłączenie do praktycznie dowolnego USB-DAC'a za pomocą własnego, dedykowanego do audio interfejsu USB. Zastępował, ze znacznie lepszym rezultatem sonicznym, komputer. Aries uwolnił więc od konieczności uruchamiania komputera oraz grał znacznie lepiej jako „transport” sygnału USB. Przez ten czas na rynku pojawiło się wiele streamerów z funkcją hosta USB audio. Auralic długo nie wprowadzał następcy Aries'a. Starał się udoskonalić platformę Lightning DS. Firma kilkakrotnie dokonywała jej aktualizacji wprowadzając także aplikację mobilną, którą początkowo opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach urządzeń Apple. "Chwilowo" wprowadzono także wersję na Androida. Ta jednak okazała się niewypałem i projekt w końcu porzucono. W zamian opracowano alternatywną aplikację sterującą, obsługiwaną z poziomu przeglądarki internetowej. Obecnie Aries nie jest juz produkowany.

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Z nowości.

Po ostatniej wczorajszej, czy przedwczorajszej aktualizacji aplikacji sterującej Lightning DS (do wersji 6.0), wszystkie streamery Auralica'a otrzymały możliwość strumieniowania z platformy HRA (Highresaudio). Zyskały także możliwość ciągłego odtwarzania listy utworów nie zgrupowanych w albumie lub playliście (🙂 tak dopiero teraz).

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Tych którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego lub po prostu mieć miłą lekturę do poczytania w weekend na temat produktów Auralic'a, postaram się znaleźć ciekawe materiały i będą obe sukcesywnie pojawiały się w Klubie pod postacią linków do artykułów.

Na początek najmniejszy przedstawiciel Auralic Aries Mini:

https://www.hifichoice.pl/auralic-aries-mini-test,87,17

Zachęcam do pytań i dzielenia się własnymi przemyśleniami.

 

90B11A3E-3EDD-46DA-B92B-66AA488032E6.jpeg

B8CF3233-CAB2-4EEB-A710-ECF6E8CE2C02.jpeg

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi, bo nie tylko streamerami człowiek żyje, "zintegrowana"😉 integra Auralic Polaris. To połączenie wzmacniacza zintegrowanego z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, streamerem, przedwzmacniaczem, a nawet przedwzmacniaczem gramofonowym dla wkładek typu MM. 

Link: https://www.hifichoice.pl/auralic-polaris-test,55,24

 

8A33F304-F9A7-4B94-8DBB-151569892469.jpeg

760F8C87-1B2D-4D50-8CF9-A0E48479B449.jpeg

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries/Aries LE

Aries-Wireless Streaming Bridge. Angielskie określenie zdradza kilka funkcji tegoż urządzenia. Otóż może ono otrzymywać strumień danych bezprzewodowo, lecz to nie jedyny sposób ich dostarczania. Jest ono streamerem (przesyła dane do DAC-a) przeznaczonym do odtwarzania plików z sieci (choć nie tylko), a słowo bridge (most, łącznik) wskazuje jego rolę, jako pomostu między muzyką zapisaną w plikach, a DAC-iem. Warto jeszcze zaznaczyć, że Aries oferowany był w dwóch wersjach: podstawowej, nazwanej LE oraz bardziej zaawansowanej (bez LE) wyposażonej w zegary femto oraz zasilacz liniowy (wersja z linka).

https://www.hifichoice.pl/auralic-aries-test,55,7

 

4BDD5F16-69AD-4AD9-A826-24D5DCA09DB3.jpeg

9836C76C-1744-4EC7-BF45-D5546A628E3F.jpeg

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz z "grubej rury". Auralic Merak to monobloki, czyli monofoniczne końcówki mocy. MERAK jest urządzeniem którego sercem jest technologia AURALiC Hybrid Analog Amplify. Za sprawą połączenia modułu wyjściowego ORFEO Class A, transformatora wejściowego, zasilacza liniowego oraz kilku innych nowinek technicznych, AURALiC zdołał uchwycić esencję doskonałych urządzeń analogowych sprzed lat.

https://hifizone.pl/recenzja-auralic-merak/

 

C2375208-BC21-479B-BDD2-318653DDCE5B.jpeg

75EB097C-2F8E-45F4-B615-E5B262E62DB6.jpeg

28ED68A5-1D31-4A91-82FD-0E086D0C260E.jpeg

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś ulubionego, oczywiście dla mnie. Mój referencyjny DAC Vega G2 jest określany jako „streaming DAC”. Jego główną częścią jest zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy, który obsługuje pliki PCM do 32 bitów/384 kHz oraz DSD, do DSD512 włącznie. Model ten jest także w pełni funkcjonalnym streamerem. W porównaniu do oryginalnej Vegi, ta oznaczona symbolem G2 posiada zupełnie nową strukturę, wykorzystując platformę Tesla do buforowania, przetwarzania i starannego regulowania dostarczaniem sygnału źródłowego do customowego chipa DAC.

Jak deklaruje firma MIP, polski dystrybutor marki, „po raz pierwszy w branży audio jest to DAC, który działa niezależnie od częstotliwości sygnału źródłowego”. Vega G2 buforuje bowiem dane w taki sposób, który nie ma potrzeby blokowania częstotliwości sygnału źródłowego. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, „nigdy wcześniej DAC nie potrafił całkowicie zarządzać czasem z własnym zegarem – w tym przypadku niezwykle precyzyjnymi zegarami Dual 72 Femto Master”.

Sercem Vega G2 jest platforma Tesla Auralic, która została wyposażona w czterordzeniowy chip A9, 1 GB pamięci DDR3 i 4 GB pamięci masowej, dostarczając 25 razy więcej mocy obliczeniowej niż poprzednik. Warto również zwrócić uwagę na kolejną nową funkcję Vegi G2, czyli pasywną kontrolę głośności. Opiera się ona na sieci rezystorów drabinowych zbudowanej przez firmę Auralic i pobiera dokładnie zerowy prąd po jej ustawieniu. Prąd zerowy jest równy zerowej interferencji i jest to kolejna innowacja zasilająca „ofertę” drugiej Vegi.

Linki:

https://www.hfc.com.pl/test/3898,auralic-vega-g2.html

https://auralic.pl/produkt/72/

 

46196415-CF9E-453D-AD84-B0C5260A1983.jpeg

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku , 

Co prawda nie posiadam żadnego urządzenia spod znaku Auralic , ale chętnie dołączę do klubu ☺

VegaG2 bardzo ale to bardzo by mi się przydał w systemie HiFi 😉

Gratuluję , świetny sprzęt! Mam nadzieje , że klub się powiększy a wątek będzie tętnił życiem! 

PS

Cieszę się , że wróciłes do pisania ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

👍 Bardzo dziękuję. Także mam nadzieję, że Klub Auralica "rozrośnie się" o wielu użytkowników wymieniających się poglądami, uwagami i innymi niuansami związanymi z obsługą tych urządzeń. Zapraszam więc nie tylko do lektury.

Nie wszyscy wiedzą, że w Auralic'u wszystkim urządzeniom, przydzielano nazwy inspirowane świecącymi punkcikami widocznymi na naszym niebie. Altair to najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Orła, Leo to oczywiście gwiazdozbiór Lwa, Merak to gwiazda leżąca w konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy, Polaris to oczywiście gwiazda polarna, Taurus to gwiazdozbiór Byka, a Vega jest najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Lutni. Na oficjalnej stronie internetowej Auralica można znaleźć dwanaście urządzeń, z których żadne nie wyłamuje się z przyjętego schematu. Jedna nazwa pojawia się za to aż czterokrotnie. Tym uprzywilejowanym obszarem na nocnym nieboskłonie jest gwiazdozbiór Barana - Aries. W firmowej terminologii jest to urządzenie znajdujące się na samym początku toru audio - transport cyfrowy odpowiedzialny za odczyt plików lub muzyki czerpanej bezpośrednio z sieci i przekazywanie danych w postaci cyfrowej do przetwornika. Innymi słowy, "audiofilski komputer". Oznaczenie to otrzymał także malutki Aries Mini, który zrobił nieprawdopodobną karierę i, mimo wszystko, wciąż utrzymuje się w sprzedaży (przynajmniej w naszym kraju). Dwa kolejne transporty to już prawdziwy hi-end. Mowa o klockach z wprowadzonej pod koniec 2017 roku flagowej serii G2 oraz zaprezentowanej w ubiegłym roku niższej i tańszej linii G1. Zarówno Aries G2, jak i Aries G1 to bezprzewodowe transporty cyfrowe o rozbudowanej funkcjonalności. Z zewnątrz prezentują się bardzo podobnie, ale tak naprawdę dzieli je całkiem sporo, co oczywiście znajduje odbicie w cenniku. Aries G2 wykorzystuje firmową platformę Tesla G2, zbudowaną na bazie procesora Quad Core Cortex-A9 taktowanego zegarem o częstotliwości 1,2 GHz. W odróżnieniu od swojego tańszego brata, Aries G2 ma złącze Lightning Link, podwójne zegary Femto, możliwość zainstalowania wewnątrz 2,5-calowego dysku HDD lub SSD, obudowę Unity Chassis wyrzeźbioną z pojedynczej bryły aluminium i dość skomplikowane, antywibracyjne nóżki z niewidocznymi z zewnątrz sprężynami.

Jeżeli jest Vega G2, to kolejnym elementem zestawu jest Aries G2.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/przetworniki-i-streamery/4041-auralic-aries-g2

https://auralic.pl/produkt/aries-g2/

B88C3362-CEB0-4539-BB38-EA7F728FED63.jpeg

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku jesteś niesamowity ☺ widać , że bardzo polubiłeś Auralica. Swoją drogą fajnie , że firma ma takie podejście do swoich produktów. Sprawia wrażenie wyjątkowości i profesjonalnego podejścia do tematu. 

Z racji tego, że jestem zielony w temacie brzmienia Auralica musze zapytać jak wg Ciebie wypadają te urządzenia?

Z jakim wzmacniaczem masz połączoną Vege g2 ? Strzelam, że AS 3000 lub Luxman ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@faszi Tadek, u mnie Auralic w zestawie: Vega G2 jako DAC, Aries G2, jako transport oraz Leo GX, jako zegar cyfrowy (brakuje jeszcze Sirusa G2, którego dostawa opóźnia się przez szalejącego wirusa), grają w podstawowym systemie. Oprócz Auraliców składają się na niego kolumny Focal Kanta No 2 oraz wzmacniacz z pre, czyli Sansui B/C-2301. Końcówka oczywiście mocno zmodyfikowana przez Pawła (Czubsiego).

Jak wypada brzmienie tego tego zestawu u mnie? Najprościej, wypada bardzo dobrze. Auralic ma swoją filozofię brzmienia. Gra przede wszystkim bardzo spójnie, analogowo i przestrzennie. Takie cechy brzmienia, jak barwa i prezentacja przestrzeni, są słyszalne  od razu. Im dłużej się Auralica słucha, tym bardziej ten wciąga. Nie idzie on w stronę maksymalnej precyzji. Nie ma tutaj eksponowania czy kontrastowania każdego pojedynczego detalu w dźwięku. Mimo tego jest bardzo przejrzysty i rozdzielczy, ale jako całość. Tutaj chodzi o barwę, nasycenie, wypełnianie dźwiękami,  które są jednocześnie podane na bardzo dużej scenie. Jest to brzmienie, które naprawdę wciąga  Dźwięk jest pozbawiony jakichkolwiek oznak szklistości i metaliczności. Jest przede wszystkim naturalny.

Edytowano przez MarekB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , z tego opisu wynika coś pięknego. Obawiam się , że nie mógłbym opuścić Twojego salonu , gdybym to usłyszał 😉 

Marku , kusisz Pan , oj kusisz ☺

Z tą końcówką musi być wulkan energi , już sobie wyobrażam co sie dzieje np przy Yello czy Trentenmoller 😉

Edytowano przez faszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Utwórz nowe...