Skocz do zawartości

Tworzenie plików ac3 5.1


Didek

Recommended Posts

Posiadam program Sonic Audio Transcoder, który tworzy pliki audio ac3 5.1. W ustawieniach efektów audio jest do zaznaczenia opcja: ''Digital de-emphasis'' tak jak na screen'ie. Chciałbym się dowiedzieć co daje ta opcja, do czego ona służy, jaki daje efekt itp. Znalazłem informacje na jakiejś niepolskiej stronie:
''Audio De-emphasis - Metoda neutralisanja faznih pomeranja zvuka emitovanog na razlicitim satelitima''. Sądzę, że po tym będzie juz wiadomo na czym polega to w ''wersji'' digital, ale jednak potrzebuję się dowiedzieć najpierw co znaczy samo Audio De-emphasis, nie wiem nawet w jakim to jest języku, mimo, że szukałem, jeżeli ktoś jest w stanie to przetłumaczyć będę bardzo wdzięczny, z góry dziękuję.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deemfaza - w technice cyfrowej zabieg polegający na zmniejszeniu składowych dużych częstotliwości w fonicznym sygnale zdekodowanym, celem zmniejszenia składowych szumu kwantyzacji o częstotliwościach leżących w zakresie fonicznego sygnału analogowego. Deemfaza stosowana jest za koderem PCM po preemfazie.

Moze ten opis coś Ci pomoze

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...