Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Didek

Tworzenie plików ac3 5.1

Recommended Posts

Posiadam program Sonic Audio Transcoder, który tworzy pliki audio ac3 5.1. W ustawieniach efektów audio jest do zaznaczenia opcja: ''Digital de-emphasis'' tak jak na screen'ie. Chciałbym się dowiedzieć co daje ta opcja, do czego ona służy, jaki daje efekt itp. Znalazłem informacje na jakiejś niepolskiej stronie:
''Audio De-emphasis - Metoda neutralisanja faznih pomeranja zvuka emitovanog na razlicitim satelitima''. Sądzę, że po tym będzie juz wiadomo na czym polega to w ''wersji'' digital, ale jednak potrzebuję się dowiedzieć najpierw co znaczy samo Audio De-emphasis, nie wiem nawet w jakim to jest języku, mimo, że szukałem, jeżeli ktoś jest w stanie to przetłumaczyć będę bardzo wdzięczny, z góry dziękuję.

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deemfaza - w technice cyfrowej zabieg polegający na zmniejszeniu składowych dużych częstotliwości w fonicznym sygnale zdekodowanym, celem zmniejszenia składowych szumu kwantyzacji o częstotliwościach leżących w zakresie fonicznego sygnału analogowego. Deemfaza stosowana jest za koderem PCM po preemfazie.

Moze ten opis coś Ci pomoze

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×