Skocz do zawartości

Yamaha 803D + AAC z USB


tomek398

Recommended Posts

Zauważyłem że Yamaha nie odtwarza plików AAC nagranych na pamięć USB. Dokładnie te same pliki działają bez problemu gdy są odtwarzane z dysku komputera podłączonego przez DLNA, lub też bezpośrednio z telefonu poprzez aplikację MusicCast. 

Problem ten nie występuje z plikami FLAC i MP3. One działają przy odtwarzaniu z wszystkich źródeł. 

Na początek prośba do użytkowników tego ampli. Czy możecie sprawdzić jak to u was wygląda?   Wrzuciłem tutaj przykładowy plik. 

Yamaha 803D test aac.m4a

Edytowano przez tomek398
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

A próbowałeś nagrać tylko ten plik na USB? Może się gubi w momencie dużej ilości plików różnych formatów.

 

Tego akurat nie robiłem. Spróbuję. Po prostu przegrałem katalog z muzyką z dysku z komputera na pamięć USB i zauważyłem że pliki AAC nie działają. Myślałem że może coś poszło nie tak przy kopiowaniu itd... ale przy powtórnej próbie efekt był ten sam tzn. mp3 i FLAC OK, AAC nie działają. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tylko z jednym plikiem i to samo, tzn. widzi tytuł ale nie odtwarza. Co ciekawe niektóry pliki AAC odtwarzają się poprawnie. Nie wiem czym się różnią. Sprawdzałem je https://mediaarea.net/en/MediaInfoprogramem  i ja nie widzę między nimi różnić.  Dziwne i irytujące. Dzisiaj pojawił się nowy firmware ale nic w tym temacie nie zmienił 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po wymianie kilku emaili z Yamahą wniosek jest taki że 803D i inne podobne nie odtwarzają pewnych plików AAC (M4A). Nie potrafili napisać wprost dlaczego. W każdym razie muszę dokonać konwersji z AAC na AAC lub MP3. Pliki źródłowe nie są dobrej jakość (AAC 128) dlatego nie chciałbym jej jeszcze pogorszyć. Jakie bitrate powinienem użyć? Taki sam czy trochę większy żeby zachować 'oryginalną' jakość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 9.12.2020 o 14:22, tomek398 napisał:

Po wymianie kilku emaili z Yamahą wniosek jest taki że 803D i inne podobne nie odtwarzają pewnych plików AAC (M4A). Nie potrafili napisać wprost dlaczego. W każdym razie muszę dokonać konwersji z AAC na AAC lub MP3. Pliki źródłowe nie są dobrej jakość (AAC 128) dlatego nie chciałbym jej jeszcze pogorszyć. Jakie bitrate powinienem użyć? Taki sam czy trochę większy żeby zachować 'oryginalną' jakość?

Odgrzewam. Co ciekawe muzyka „zatrzymuje się” gdy gram AAC 22.05 z Tidala na 803D, więc coś jest na rzeczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...