Skocz do zawartości

Kolumny aktywne,klasyczne stereo, a może macie lepszy pomysł?


mariaszek11

Recommended Posts

Dzień dobry,

potrzebuję pomocy przy wyboru sprzętu. Najbardziej chodzi mi o funkcjonalność. Pokój w bloku, prostokąt 4,5x5,5 metra, na środku dłuższej ściany tv, a w rogu narożne biurko z komputerem, na przeciwko kanapa. Źródłem dźwięku jest głównie komputer (Xonar D1) do którego podłączyłem Denon PMA-510AE +Wharfedale Diamond 10.Mt, ale zachciało mi się lepszego sprzetu, więc sprzedałem denona i kupiłem Onkyo tx-8250 dzwięk był dla mnie nijaki, siec się cięła, Spotify przerywalo ogólnie byłem niezadowolony sprzedałem. Kolega pożyczył mi Rotela 985 (chyba), dzwięk był fajny, czuć było moc. Czytam forum i ma jeden wielki mętlik. A może soundbar do tv i podpiąć jeszcze kompa, a przez bluetooth Spotify, a może kolumny aktywne, były do kupienia Klipsch the sixes za 2700 no ale nie udało się kupić. Jak żyć? Pomożecie?
PS. im więcej czytam forum tym mniej wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Widziałbym 2 opcje: albo monitory aktywne albo zestaw stereo. Jeśli brałbyś monitory aktywne to z ciekawych rozwiązań masz Klipsch the Fives, the Sixes lub System Audio Saxo 7 Active. 

Jeśli w grę wchodziłby system stereo i jeśli głównym źródłem dźwięku jest komputer to rozwiązaniem mógłby być zestaw Topping MX3 + Polk Audio s20e. Zestaw stawiający na dynamikę oraz szczegółowość. Bas schodzi nisko i jest bardzo dobrze kontrolowany. 
Możesz także pomyśleć o mocniejszym wzmacniaczu takim jak Yamaha AS701 + Q Acoustic 3030i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Interesuję mnie jeszcze bas. Chciałbym, aby ten zestaw służył mi również do oglądania filmów i czy zakup sub'a jest konieczny? Albo inaczej który z powyższych zestawów "ma" najwięcej basu? Jeśli byłaby możliwość wysłania wyceny na adres: mariaszek11@wp.pl będę wdzięczny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2021 o 08:03, Q21 napisał:

Cześć,
Widziałbym 2 opcje: albo monitory aktywne albo zestaw stereo. Jeśli brałbyś monitory aktywne to z ciekawych rozwiązań masz Klipsch the Fives, the Sixes lub System Audio Saxo 7 Active. 

Jeśli w grę wchodziłby system stereo i jeśli głównym źródłem dźwięku jest komputer to rozwiązaniem mógłby być zestaw Topping MX3 + Polk Audio s20e. Zestaw stawiający na dynamikę oraz szczegółowość. Bas schodzi nisko i jest bardzo dobrze kontrolowany. 
Możesz także pomyśleć o mocniejszym wzmacniaczu takim jak Yamaha AS701 + Q Acoustic 3030i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

a czy mógłbym poprosić o wycenę na priv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...