Skocz do zawartości

Klipsch R-51PM vs Sounbar Yamaha, Polk Audio, JBL itp.


santorynxd

Recommended Posts

Witam, szukałem sobie jakiegoś soundbara do 2000-2500 tyś. Przypadkiem wpadłem na kolumny Klipsch r 51 pm i myślę ze to tez może być rozwiązanie dla mnie. Nie chce mieć amplitunera i mam mało miejsca i wole minimalizm. Jako ze tutaj są fani audio to mam parę pytań. Dodam tylko że w przyszłości dołożyłbym subwoofer (z tej serii). Teraz mam soundbar Samsunga, który kosztował 900 zł jakieś 7 lat temu i w sumie czasem na Netlix potrafił nas zaskoczyć jakimś efektem i wyraźnie poprawia dźwięk z telewizora. Muzyki słuchamy wszelakiej od starych polskich przebojów, po rock, pop, trance, dance a i nawet jak się kawałek disco polo wkręci to pewnie będzie puszczany bo lubimy potańczyć.

 

- czy te kolumny zagrają lepiej niż każdy soundbar w tej cenie?

- czy mogą stać 15 cm od ścianki z mdf? (maja bass reflex z tyłu).

- czy kolumny tez zaskoczą efektami w Netlix bo słyszałem opinie że zagrają naturalnie ale bez dolby itp. to będzie gorzej.

- czy takie kolumny to dobre rozwiązanie na zastąpienie sounbara? będą działać głównie z telewizorem i nc+, oczywiście bluetooth tez będzie wykorzystywany przy jakichś spotkaniach ze znajomymi.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku soundbara bez tylnych głośników to ten efekt surround jest tak naprawdę wirtualny. Bez rozstawienia głośników w przestrzeni nie da się uzyskać takiego efektu. Soundbary symulują surround przez odbicia dźwięku. W zależności od pomieszczenia efekt będzie lepszy lub gorszy. Aktywne kolumny tego efektu nawet nie będą próbowały udawać, natomiast dadzą zdecydowanie lepsze wrażenie muzyczne. Bass reflex ma mniejsze znaczenie niż zwykło się zakładać, wszystko zależy od akustyki pomieszczenia i ustawienia kolumn w pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolumny będą stały na tym stoliku rtv. Zamierzamy zrobić mały remont okleić fronty i wymienić stolik na szerszy (30-40 cm) wiec kolumny będą na jego bokach oddalone 15 cm od ścianki. z tylu za kanapa jest skos.

 

Rozumiem że odpowiedz nie jest jednoznaczna i ze soundbar mógłby zrobić lepsza robotę. Chodzi mi o wybuchy, jakaś muzyka podnosząca napięcie itp.

Mam też porównanie z leciwym kinem domowym Sony DAV F-200 rodziców, które w trailerach i na Netlix tez daje rade. Słyszałem opinie ze Klipsch zamiecie to kino nawet bez suba.

 

Słyszałem także na forum Kuby Klawitera o Waszym salonie, że fajna ekipa i można dogadać się z ceną. Jak macie te Klipschy nówki sztuki to proszę jakaś fajna ofertę na PRIV. Chce dokonać zakupu gotówkowego albo ratki 0%.  Wiec jak oferta Wasza będzie korzystna i zdecyduje się na kolumny to biorę u Was.

143387362_414612583083765_9184005500872424373_n.jpg

Edytowano przez santorynxd
poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...