Skocz do zawartości

Kolumny do domowego stereo HECO vs Tannoy


Karol Zaguła

Recommended Posts

Witam, na wstępie dodam ze jestem początkującym a właściwie raczkującym słuchaczem. 

Chciałem zbudować swój pierwszy , dobrej jakości zestaw (Dobrej kwestia dyskusyjna, ja wiem. Możliwie najlepszej jakości dźwięku w danym budżecie ).

Na całość (wzmacniacz+kolumny+DAC+przewody+etc.) chce przeznaczyć 1000-1200 zł, wiem że to bardzo mały budżet.Dlatego kolumny i wzmacniacz chce kupić z drugiej ręki. Wzmacniacz prawdopodobnie będę miał od znajomego(pewne ze wszystko w stanie bdb, a piec nie był nadwyrężany)  z Denon-a , jeśli się okaż ze jednak nie kupie od niego to będę sam  szukał coś używanego z Denon-a.

DAC-a potrzebuje bo na razie nie mam dobrego odtwarzacza CD ( plan na przyszłość , brak miejsca w obecnym budżecie) , wiec głównym źródłem  będzie PC.

Kolumny będą w 95% wykorzystywane oczywiście do odsłuchów ale skoro będą spięte z komputerem to czasami też do oglądania filmów.Zestaw będzie do odsłuchu wielu gatunków(ale głownie poezja śpiewana , stary ROCK ), chciał bym osiągnąć miękkie ciepłe brzmienie z wyważonym basem. 

Pomieszczenie w którym zestaw będzie stał to około 12-13 m2.

Znalazłem dwa zestawy kolumn w dobrej cenie lecz niestety nie znalazłem wielu opinii w sieci na ich temat jak również nie mam możliwości odsłuchu tych kolumn, wiec moje pytanie , które kolumny będą  lepszym wyborem w mojej sytuacji?

Poza tymi kolumnami które znalazłem wahałem się jeszcze nad monitorami aktywnymi M-Audio BX5 D3 ( nowe 850 zł więc śmiało w budżecie ), ale nie jestem przekonany czy będzie to rozwiązanie optymalne dal mnie , zwłaszcza ze ze względu na mało miejsca w pomieszczeniu lepszym rozwiązaniem będzie wąska a wysoka kolumna podłogowa niż szeroki a niski monitor.

Jeśli ktoś z forum może mi polecić konkretny model wzmacniacza do kolumn to będę wdzięczy ( nie koniecznie DENON).

 

Kolumny nad którymi się zastanawiam :

1. TANNOY MERCURY F3-535pln+koszt wysyłki.

2.HECO PRO 500-450pln+koszt wysyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...