Skocz do zawartości

Monitory w przedziale 1200-6200zł - moje wrażenia z odsłuchu ośmiu modeli / CZĘŚĆ 2


lpomis

Recommended Posts

Podoba mi się to że śmiało jesteś w stanie określić że coś jest wrecz fatalne, jesli takie jest. Brakuje nam takich testów. Tu ukłon w Twoją stronę.

Zaczyna to wyglądać profesjonalnie więc ja bym tylko dodał jakiś wzmacniacz, do porównania względem Audiolaba. Tak aby mozna było dokładnej wzkazać że + czy tez minus danego produktu nie występuje 'tylko' z wyniku połączenia z danym wzmakiem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Podoba mi się to że śmiało jesteś w stanie określić że coś jest wrecz fatalne, jesli takie jest. Brakuje nam takich testów. Tu ukłon w Twoją stronę.

Dzięki :) Aczkolwiek moim tematom daleko do testów. To bardziej wrażenia z odsłuchu i wytykanie właśnie co mi pasuje, a co totalnie nie leży :)

15 godzin temu, S4Home napisał:

ja bym tylko dodał jakiś wzmacniacz, do porównania względem Audiolaba.

Nie wspominałem o tym, ale w międzyczasie przewinęło mi się kilka "budżetowych" wzmacniaczy do 4000zł. Była m.in. Yamaszka A-S701, Magnat MR780, Dayens Menuetto, tańsze Denony, Marantze, Pioneery. Audiolab po prostu najbardziej mi podpasował, był jak dla mnie najbardziej uniwersalny i wygrał też swoją funkcjonalnością (dobry DAC + przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy). Nie jest to nie wiadomo jaki cud techniki i nie oferuje też brzmienia, które można wychwalać pod niebiosa, ale nie widzę obecnie kandydata do 5000zł (za nówkę) który byłby w stanie go zastąpić oferując jednocześnie te wszystkie ficzery. Jeśli możesz coś polecić, nawet w tym temacie to będę wdzięczny. Oczywiście mówimy o nówkach.

22 godziny temu, DudasDudek napisał:

Jest to typowa cena grania nakładki Digi+Pro. Stąd polecam Ci spróbować DigiOne 1.2.

Dzięki za propozycję. Mam na celowniku tę nakładkę :) Porównywałem jednak Digi+Pro z trzema innymi odtwarzaczami sieciowymi i przyznam szczerze, że różnice były tak niewielkie, że nie jestem nawet pewien czy jakieś były i odpuściłem temat. Wyjątkiem był budżetowy odtwarzacz Audio Pro Link 1, który grał jak totalne padło. Wszystko łączyłem za pomocą toslinka.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marcinmarcin napisał:

Cenna opinia 👍 bo już słyszałem że lepiej od Chromecast Audio 😁

Z tym, że powtarzam - łączyłem go jedynie optykiem i korzystałem ze Spotify Connect (jakość premium, normalizacja i wszystkie ulepszenia wyłączone). Być może ma coś skopane z implementacją tego serwisu i np. z Tidalem gra dobrze. Tego nie wiem. Tak czy inaczej u mnie to była totalna dyskwalifikacja. Brzmienie było porównywalne do jakiegoś taniego chińskiego odtwarzacza mp3, którego podłączasz do wzmacniacza za pomocą jack-2xRCA. Do Pro Linka wgrałem też najnowszy, oficjalny soft. Nic to nie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...