Skocz do zawartości

Subwoofer budżetowy.

A_C

Recommended Posts

Ja nie mówiłem o odcięciu tylko o pokretle volume na subie. Wysteruj je tak (metodą prób i błędów zaczynając od połowy) żeby ampli dał na 0db. Czyli żeby ani nie odejmował,  ani nie dodawał. Pokrętło Hz na subie na max, a odcięcia pozostałych kolumny w amplitunerze w ustawieniach  na 80hz. Suba nie odcinasz.

Jak za mało basu to znajdź miejsce dla suba metoda "na kucaka".

Wpisz sobie w szukajke frazę "kalibracja kina" 

Pozdr.  

Edytowano przez JaZz

Dnia 2.08.2021 o 18:12, A_C napisał:

Suboofer dojechał w piątek. Pierwsze wrażenia to powiem były nieciekawe. Sub był cichy i zagłuszały go kolumny. Tak to odczułem. Na auto ustawiło głośność na -8 db i odcięcie 200 Hz. Jak wyżej radził kolega JaZz odcięcie ustawiłem na 0 db. Jest lepiej ale nadal czegoś brakuje. Co można jeszcze zrobić by to poprawić ?Zmienić odcięcie Suba z 200 Hz? Kolumny przednie mają pasmo od 16 Hz Tylko na jaką częstotliwość ustawić?

Jaki masz amplituner - kupiłeś już tego Denona 2700?
Jaki subwoofer kupiłeś - już Koledzy w tym wątku się o to pytali (bo kilka modeli było proponowanych) i jakie masz ustawienia na subie i w amplitunerze?  Napisałeś 200Hz - ale gdzie to masz ustawione?

Pozdrawiam
PS. Poprawiłem w tytule wątku - powinno być "subwoofer". Zwróć na to uwagę - tyle osób odpisuje Tobie w tym wątku i nie zwróciłęś uwagi, że coś jest nie tak ?

Dnia 2.08.2021 o 18:31, maciek72 napisał:

To , jaki sub wybrałeś ? 

5 godzin temu, RoRo napisał:

Jaki subwoofer kupiłeś - już Koledzy w tym wątku się o to pytali (bo kilka modeli było proponowanych)

Kupiłem Magnat 302a.

Jaki masz amplituner - kupiłeś już tego Denona 2700?

Na razie podłączyłem do Denona 1911. Zamówiłem x2700h i czekam.

jakie masz ustawienia na subie i w amplitunerze?

Ustawiłem tak jak napisał JaZz. Wysterowanie  w ampli tunerze na 0 db, kolumny odciąłem na 80 Hz

Napisałeś 200Hz - ale gdzie to masz ustawione?

200 Hz amplituner ustawił dla subwoofera przy automatycznej konfiguracji. Czytałem o kalibracji kina i tam sugerowali 120 Hz i obecnie mam takie ustawienie. Głośniki ustawione na Small. W Bass Setting ->Subwoofer Mode  ustawiłem na LFE wcześniej miałem ustwione LFE+Main.

Obecnie jest znacznie lepiej.

Dnia 3.08.2021 o 08:08, S4Home napisał:

- akustyka

To może być problem nie do przeskoczenia. Nie próbowałem zmieniać miejsca ustawienia subwoofera ponieważ mam taki układ w pokoju że za bardzo nie mogę postawić i innym miejscu.

Dnia 3.08.2021 o 08:08, S4Home napisał:

za mały sub jednak i powinien być RS 12

Za mały raczej nie, głośność jest OK bardziej nie pasuje mi dźwięk. Do tej pory słuchałem tylko na kolumnach więc może muszę się przyzwyczaić?

PS. Poprawiłem w tytule wątku - powinno być "subwoofer". Zwróć na to uwagę - tyle osób odpisuje Tobie w tym wątku i nie zwróciłęś uwagi, że coś jest nie tak ?

Przepraszam i dziękuję za poprawienie błędu.

Dnia 9.08.2021 o 07:46, S4Home napisał:

Albo kwestia ustawień. Bo jednak w denonie jest trochę kombinowania z tym albo akustyka

Raczej akustyka pomieszczenia. Myślę co będzie możliwe do zmiany tak by wszystko jako tako wyglądało.

2 godziny temu, Sebano79 napisał:

Na szczęście instrukcja obsługi pomogła 😉

Jak już pisałem wyżej zmówiłem x2700h. Uśmiechnąłeś się po wzmiance  instrukcji obsługi i pomocy.

Czy ta instrukcja jest że się tak wyrażę czytelna? Mam doświadczenia z instrukcją do Denona 1911, czytają ją to naprawdę trzeba mieć wysokie IQ by to ogarnąć.

10 minut temu, A_C napisał:

Raczej akustyka pomieszczenia. Myślę co będzie możliwe do zmiany tak by wszystko jako tako wyglądało.

Jak już pisałem wyżej zmówiłem x2700h. Uśmiechnąłeś się po wzmiance  instrukcji obsługi i pomocy.

Czy ta instrukcja jest że się tak wyrażę czytelna? Mam doświadczenia z instrukcją do Denona 1911, czytają ją to naprawdę trzeba mieć wysokie IQ by to ogarnąć.

Tak, czytelna. Tylko, że jej w kartonie nie znajdziesz 🙂 Te wersje on-line też do mnie nie przemawiają. Na szczęście znalazłem w pdf. Nieco ponad 300 stron jak dobrze pamiętam.

9 minut temu, Sebano79 napisał:

Te wersje on-line też do mnie nie przemawiają. Na szczęście znalazłem w pdf.

Niestety obecnie większość producentów dodaje instrukcję na płycie lub on-line.

Ponieważ lubię papierową więc idę do punktu xero, drukuję i mam normalną taką jak lubię.

9 godzin temu, S4Home napisał:

Musisz najpierw sprawdzić czy sub ma prawidłowe wychylenie. Jeśli on gra – rusza się mocno. To wtedy akustyka. Nie zostaje Ci nic innego jak chodzenie z nim po pomieszczeniu. A jeśli nie drga albo mało to ustawienia.

Dziękuję za cenną podpowiedź. Sprawdzę.

9 godzin temu, JaZz napisał:

Jest jedna zaleta pdf czy www - ctrl + f

Control+f jest na pewno pomocne. Dla mnie jednak papierowa instrukcja jest jednak wygodniejszą. Sprawdza się to w przypadku gdy są odnośniki, np. jestem na stronie 51 a tam tekst"... dodatkowe informacje zamieszczono na stronie 76". więc układam sąsiadująco strony 51 i 76, czytam jednocześnie obie strony.