Skocz do zawartości

Subwoofer - ustawienia


robotnik

Recommended Posts

SVS SB 2000 pro , oraz klipsch 115sw .

Pytanie jak ustawic .

Do kina ustawiac LFE , czy warto odcinac na subwooferze np 60/80 hz ? tak zeby glosnik basowy nie gral przy dialogach ? 

Jak na klipsach podkrecam mocno sub na + , efekty powalaja ale dialogi zaczynaja byc przebasowione . Ewentualnie jak w apce odciac jakies pasma  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak żeby Tobie pasowało, dialogów nie powinno być słychać, chyba że ktoś mówi basem 😆

Do filmów będą inne ustawienia niż do muzyki, ale to sam musisz pokombinować jaki bas Ci bardziej podasuje i nie zmęczy przy dłuższym słuchaniu / oglądaniu.  Słuchając nie powinieneś słyszeć skąd dochodzi bas, i wskazać kierunku skąd dochodzą niskie tony

Z doświadczenia wiem że ciężko się ogląda filmy w domu z mocno podkręconym basem.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2021 o 19:14, Sqter83 napisał:

Ustaw tak żeby Tobie pasowało, dialogów nie powinno być słychać, chyba że ktoś mówi basem 😆

Do filmów będą inne ustawienia niż do muzyki, ale to sam musisz pokombinować jaki bas Ci bardziej podasuje i nie zmęczy przy dłuższym słuchaniu / oglądaniu.  Słuchając nie powinieneś słyszeć skąd dochodzi bas, i wskazać kierunku skąd dochodzą niskie tony

Z doświadczenia wiem że ciężko się ogląda filmy w domu z mocno podkręconym basem.

Juz ustawienia mam , dzieki za rady. 

Do muzyki odcinam pasmo 80hz , czyli standard chyba - dodaje troche boosta do niskich tonow 20-50hz i brzmi super , jest kop , jest dynamika  , i czysciutko dzwiek .

Ogolnie meczace jest to cale ustawianie - chyba wolalem jak w soundbarach itp :) bez zabawy w pasma i inne pierdoly  :) tylko sub+1+2 itp lub -1-2

DO filmow LFE zalecane i tak zostawiam , troche skrecam tylko ogolnie bas .

Tak czy inaczej sb2000pro nie ma startu w filmach do kinstrukcji otwartych takich jak klipsch - jezeli ktos szuka wrazen "tektonicznych " .

 

A i nie polecam subow REL - w filmach taka t5i to tak slaba ze szkoda naawet pisac , a w muzyce ... hmmm , chyba tylko dla audiofili toto , jezeli ma grac jako tło to moze ok , tak naprawde to gra tak ze wogole nie gra. Zreszta juz podobne opinie jak poczytalem da sie nawet tutaj wyszukac , ze czasami osoby nawet nie mialy pojecia ze sub jest wlaczony.

 

I SVS - dalem za tego 2000pro 3.6k . i uwazam ze w stosunku to mozliwosci to nadal za drogo , a w 4.5 k jak teraz sa ceny to juz wogole kosmos .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ustawiłem na ucho, nawet nie wiem na ile Hz. Zaleznie od rodzaju muzyki gra albo czuwa. Ale czytając wasze posty to wydaje mi się, że po zmianie mieszkania mam po prostu całkiem dobre warunki akustyczne w salonie.

A odkąd pamiętam zawsze miałem problem z basem , bo albo za mało albo łomot.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubakk napisał:

Bez pomiarów , na ucho nie da się suba ustawić - jedynie jego dudnienie czy wzbudzanie pomieszczenia ;)  Zresztą opisałem to w dziale testów

Fajny bas dla muzyki to bliżej 80Hz niż 20 :P 

Poprostu ustawilem tak jak lubie , nie patrzac na nic . dalem basy gdzie trzeba , a odciecie powoduje ze od pwenego monentu sub nie gra i wszystko wyzej jest "czyste"  . Zreszta kiedys mialem jakis soundbar samsunga i nie dalo sie zrozumiec dialogow... bo tak przebasowione byly , nawet w edifeirach ktore graja super na ustawieniach fabrycznych po podkreceniu basu zaczyna sie problem z czystoscia dialogow.

 

Poprostu nie jestem audiofilem i nie zalezy mi na jakiejs zablansowanej muzyce , tylko mialo byc czysto z kopem basowym dzieki subowi . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do stereo nie ustawiać na LFE bo słychać wówczas z subwoofera pasmo którego nie powinno być słychać.

Dnia 10.12.2021 o 17:20, robotnik napisał:

dialogi zaczynaja byc przebasowione

Na przykład to.

Ale nie ma złotego środka. To nie jest tak że ktoś Ci poda gotowe ustawienia.

Musisz testować sam.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem do stereo nie ustawiać na LFE bo słychać wówczas z subwoofera pasmo którego nie powinno być słychać.

Na przykład to.

Ale nie ma złotego środka. To nie jest tak że ktoś Ci poda gotowe ustawienia.

Musisz testować sam.

Piotr

Dokładnie w 100% racja , poprostu jako laik nawet nie wiedzialem od czego zaczac :) dzieki forum i min twojej osobie wiem juz co ryszyc zeby bylo lepiej :)  DLatego wlasnie do muzyki robie odciecie 80hz , i jest super . Pytanie jakie pasma uwypuklic w svs zeby kopalo w muzyce ? te 20-30hz czy 40-60 ? a moze 60-80 ? 

 

Jako jedyny na forum z sklepów odradzales a36 - i 10% racji .... reszta wciska ten bubel - tu musi byc kosmiczna marza

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob test. Ale moim zdaniem 20 HZ nie ma sensu. Jesli to slyszysz to bardzo cicho.

Właśnie te 40-60 najwięcej doda. Ale sub w stereo to wiele godzin zabawy, ustawienia. Zarówno pod preferencje jak i akustykę pomieszczenia.

Dlatego nie ma gotowych ustawień które mozna wziać od innego użytkownika tego samego suba z forum.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...