Skocz do zawartości

Jakie stereo do 15m2 w kwocie 3tys zł.


groszek25

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w kupnie pierwszego zestawu stereo sieciowego do 3000zl o ile to oczywiście możliwe. Dodam że interesuje mnie tylko nowy sprzęt ze sklepu. 

Wiem iż w pierwszej kolejności przed ostatecznum zakupem niezbędne jest udanie się do salonu i odsłuch... ale chciałbym  poprzez to forum już nakierować się na jakiś zestaw. 

Zacznę od tego iż mój pokój to prostokąt 3m x 5m czyli 15 m2. Sofa gdzie odpoczywam/spędzam czas stoi na krótszej ścianie, natomiast na przeciwległej znajduje się TV 55cali. Tam też docelowo chce postawić nowy zestaw. Sprzęt jaki mnie interesuje to najlepiej amplituner stereo z siecią aby można było posłuchać radia (też internetowego), spotify (ewentualnie dezeer, tidal) oraz możliwość podpięcia TV aby przyjemniej oglądało się np. netflix. Odtwarzania płyt CD nie potrzebuje ale jeśli będzie  to ok. Muzyki jakiej słucham (tu nie sprecyzuje niestety gatunków) to w zasadzie każdej. Zależy mi na ładnym brzmieniu basu, lubię jak jest ciepły, miękki taki bardziej "mięsisty" Na pewno nie lubię takiego stukającego jak dzięcioł w lesie basu... Pozostałe pasma to aby były czyste i mile dla ucha. Jeśli chodzi o kolumny to z racji w jakim miejscu będą(po bokach TV) myślę że powinny być raczej podstawkowe. Czy jesteście w stanie mi coś doradzić  biorąc pod uwagę tego czego oczekuje, moje ograniczenia budżetowe oraz niewielki metraż pokoju. Mam nadzieję że podałem wszelkie potrzebne informacje. Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Podaj jaka jest głębokość szafki lub po prostu jakie wymiary max kolumny?

Szafka pd TV ma 165x45... Miejsce jakie pozostaje na kolumny biorąc pod uwagę że miały by stać po bokach TV na tej samej szafce co TV to tylko po 20cm z każdej strony. Wydaje mi się że to mało ale mogę się mylić... Ewentualnie jakieś kolumny na podstawkach ale to już oczywiście obok szafki. Postaram się wstawić foto tej szafki ale nie wiem czy mi się uda. 

16399406158415736621397717293127.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

 Niestety w tym przypadku, trzeba zwiększyć budżet i pytanie, czy jesteś wstanie go zwiększyć?

Rozumiem że masz na myśli zwiększenie budżetu w związku zakupem jakichś konkretnych kolumn... Z racji tego iż kupno planuje w pszyszlym roku to myślę że zapewne coś tam dało by się jeszcze dołożyć. Ewentualnie zawsze mogę wziąć na raty... 😉 Czy zestaw który mi zaproponowałes w pierwszej odpowiedzi jest jedynym słusznym, czy też jest jeszcze coś godnego polecenia... np. Yamaha music cast 470d (przepraszam ale symbolu dokładnie nie pamiętam). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lysyrafal napisał:

Pewnie jeszcze coś Ci zaproponują, ale musisz się liczyć z tym, że są braki w elektronice przez pandemię. Jest to bardzo wydajny amplituner, mimo swoich gabarytów, a np. w/w przez Ciebie Yamaha bardzo słabiutka.

Ok, rozumiem... Zanim zacznę wczytywać w specyfikację SVS możesz mi powiedzieć czy on ma np. Spotify w "sobie" (nie wiem czy dobrze to ująłem) tak jak yamaha. Chodzi mi o to że nie strumieniujesz muzyki Spotify na amplituner ze smartfon... Jedyne co to smartfonem i aplikacją wybierasz co ma lecieć na anplitunerze... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie już specyfikację tego urządzenia i jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ale... No właśnie, jest "ale" które w moich oczekiwaniach niestety nie przejdzie. Brak normalnego radia(o ile mogę tak to nazwać) tzn... generalnie radia można zapewne słuchać internetowego za pośrednictwem aplikacji która jest dedykowaną do SVS. No i jeszcze brak "normalnego" pilota (choć to ja jestem w stanie przełknąć) którego żona może mi nie wybaczyć 🤔. Co do ostatniego mojego pytania odnośnie Spotify to już doczytałem i wiem wszystko. Tak czy inaczej dziekuje za tą propozycję. Nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na inne propozycje. 

PS. ta Yamaha pianocraft MCR N470D jest naprawdę taka słaba jak piszesz? 

Edytowano przez groszek25
Uzupelnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak i jeśli patrzysz na tę markę, to model MCR-N670D z innymi kolumnami niż te oryginalne. Na rynku są niestety braki w elektronice przez pandemię. Oczywiście trzeba cały czas mieć na uwadze Twoje preferencje brzmieniowe, a może jakiś mały wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy? Poniżej temat do przeglądnięcia:

https://forum.audio.com.pl/topic/78095-kompaktowe-wzmacniacze-stereo/#comments

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po tym co mi zaproponował kolega lysyrafal czyli model 670d zapoznałem się bardziej ze specyfikacją tego produktu. Myślę że w pełni zaspokaja moje potrzeby i posiada  to na czym mi zależy. W chwili obecnej nie jest dostępny, jedynie rynek wtórny ale i tu też są braki. Czas mnie nie goni, poczekam aż będzie dostępny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...