Skocz do zawartości

Kolumny do Rotel RB-1552 MK ii


Marre

Recommended Posts

Witam,
Aktualnie wymieniam sprzęt stereo. Póki co od znajomego zakupiłem elektronikę - przedwzmacniacz + końcówka mocy Rotel.

Moje poprzednie kolumny to KEF C7. Grając ze starym Denonem było ok, z Rotelem dostały życia. Teraz chciałbym zmienić te kolumny na coś z wyższej półki.

W Kef podoba mi się cieplejsza średnica oraz bardzo dobra stereofonia. Przydałoby się natomiast więcej basu.

Słucham rocka, trochę wokalu i popu. Czasem muzyki poważnej. Pokój ma wymiary 3,7 x 7m. Kolumny obecnie stoją na dłuższej scianie.

Obecnie zastanawiam się nad Kef R700 lub R7, ewentualnie B&W 603 S2 Anniversary Edition lub Audio Physic Tempo Plus.

A co Wy byście mi polecili?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lysyrafal napisał:

W wyższym modelu R900 nie powinno go brakować, a tu dobra cena na nie.

Nie napisałeś nic o budżecie, nowe czy używane?

Rozważałem R900, ale obawiam się, że na mój metraż będą za duże.

Kwota powiedzmy w okolicach 10 k. Mogą być nowe, ale i używane 2-3 letnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

@Marre Powiedz jeszcze jak u Ciebie z akustyką pomieszczenia, jest żywa tzn. mało umeblowana i gołe ściany, czy wręcz przeciwnie?

Akustyka póki co słaba. Gołe ściany. Jestem w trakcie zamawiania paneli akustycznych oraz zmiany umeblowania. 

Mówisz o Kef R900 czy R700 ?

Focal słyszałem w sklepie był to model Chora 826 chyba i jak dla mnie było za ostro. Góra bardziej detaliczna aż uszy bolały. 

Co sądzicie o Audio Physic tempo plus ?

Dodam jeszcze, że słuchałem tannoy revolution 8, Klipsch RP-6000, fyne audio 501. Klipsch daj je zagrał jednak brakowało mu środka. Podobał mi się też tannoy szczególnie stereofonia niestety dostępne są już jedynie wersję lakierowane, a ja zdecydowanie preferuję okleinę drewnopodobną lub drewno. 

Edytowano przez Marre
Dodatkowe informacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marre napisał:

Akustyka póki co słaba. Gołe ściany. Jestem w trakcie zamawiania paneli akustycznych oraz zmiany umeblowania. 

Czyli jak, że się tak wyrażę, uzupełnisz te pomieszczenie, to basu przybędzie.

19 godzin temu, Marre napisał:

Focal słyszałem w sklepie był to model Chora 826 chyba i jak dla mnie było za ostro. Góra bardziej detaliczna aż uszy bolały. 

Aria to wyższa seria i tu nie powinno być tak ostro, ale faktem jest, iż Focale mają mało średnich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysyrafal napisał:

Czyli jak, że się tak wyrażę, uzupełnisz te pomieszczenie, to basu przybędzie.

Aria to wyższa seria i tu nie powinno być tak ostro, ale faktem jest, iż Focale mają mało średnich tonów.

Dziękuję za informacje. Pozostaje więc Kef R700, R900 lub R7. Jak przy nich grają Tannoy Revolution xt 8f?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Niestety nie słuchałem tych Tannoy i tu nie pomogę, żeby móc je porównać do Kef. Z cieplejszą średnicą możesz rozglądać się np. za kolumnami marki Dynaudio.

Ok. To popatrzę jeszcze na tą markę. 

Ostatnie pytanie - z tych 3 Kef, które będą najlepsze?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.12.2021 o 15:35, S4Home napisał:

O metraż się nie obawiaj. Stawiam na te kefy. Różnica względem obecnych będzie olbrzymia. 

Ewentualnie wspomniane 948 które także mamy z ekspo.

Zapraszamy na odsłuch.

Piotr

Witam,

A co będzie lepsza opcją - Kef R900 czy nowy R7 ?

Obecnie ceny są zbliżone i chciałbym się dowiedzieć która kolumna gra lepiej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2021 o 17:42, Marre napisał:

Focal słyszałem w sklepie był to model Chora 826 chyba i jak dla mnie było za ostro. Góra bardziej detaliczna aż uszy bolały. 

Aria to zupełnie inny produkt niż Chora

10 godzin temu, Marre napisał:

Witam,

A co będzie lepsza opcją - Kef R900 czy nowy R7 ?

Obecnie ceny są zbliżone i chciałbym się dowiedzieć która kolumna gra lepiej. 

 

Mimo że to mniejsze kolumny to uważam że R7 mogą zagrać ciekawiej.

R900 grają potężnym ale już mniej zmiennym basem. I są ciemniejsze od modelu nowszego R7.

Ja osobiście lubię Tannoya XT8F. Jeśli to brzmienie Ci pasowało ale było nieco za dużo góry to masz jeszcze Fyne F 502. Podobna konstrukcja właśnie przesunięta  z barwą w nieco niższe rejestry.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Aria to zupełnie inny produkt niż Chora

Mimo że to mniejsze kolumny to uważam że R7 mogą zagrać ciekawiej.

R900 grają potężnym ale już mniej zmiennym basem. I są ciemniejsze od modelu nowszego R7.

Ja osobiście lubię Tannoya XT8F. Jeśli to brzmienie Ci pasowało ale było nieco za dużo góry to masz jeszcze Fyne F 502. Podobna konstrukcja właśnie przesunięta  z barwą w nieco niższe rejestry.

Piotr

Dziękuję za odpowoedz.

Też myślałem o Tannoy xt8f. Podobał mi się nie wiem natomiast czy zagra dobrze z moim rotelem. Co do Kef wiem że grają razem dobrze. Fyne odpada bo jak dla mnie miał dziwny bas (taki pudełkowy) tyle, że w wersji 501. Z Tannoy mam natomiast problem bo nie che wersji Hgl tylko fornir który jest już niedostępny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2021 o 15:35, S4Home napisał:

O metraż się nie obawiaj. Stawiam na te kefy. Różnica względem obecnych będzie olbrzymia. 

Ewentualnie wspomniane 948 które także mamy z ekspo.

Zapraszamy na odsłuch.

Piotr

Ostatnie pytanie - piszesz, że R900 nie będzie za mocne do 21 m2.

Czy w takim razie nie muszę się obawiać o rozmiar R11 ? 

A może lepsze będą jednak R7/R700 + sub ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R11 to inna konstrukcja od R900.

Mimo że to następstwo 

KEF o tym wie.

Masa samych membran oraz szerokość kolumny. 

Moim zdaniem mimo wielkości R900 miały mniejszy bas chyba że zostały mocniej rozchulane. Dlatego do mniejszego nawet 21 pomieszczenia mogły podejść.

Z kolei 11tki grają nim mocniej, obficiej tu już bym mógł się deczko obawiać. Tak w teorii. Praktyka u ciebie pokaże.

Nie wiem czy do r700 potrzebował byś suba. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

R11 to inna konstrukcja od R900.

Mimo że to następstwo 

KEF o tym wie.

Masa samych membran oraz szerokość kolumny. 

Moim zdaniem mimo wielkości R900 miały mniejszy bas chyba że zostały mocniej rozchulane. Dlatego do mniejszego nawet 21 pomieszczenia mogły podejść.

Z kolei 11tki grają nim mocniej, obficiej tu już bym mógł się deczko obawiać. Tak w teorii. Praktyka u ciebie pokaże.

Nie wiem czy do r700 potrzebował byś suba. 

Piotr

Wielkie dzięki !

Trochę mi poukładałeś w głowie. Chociaż w recenzji:  https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3081-r11,

że właśnie R900 mają dużo mocnego basu, a w R11 jest go mniej. 

Dla bezpieczeństwa pójdę chyba jednak w stronę R7. To nowsza konstrukcja od R900 trochę zgrabniejsza. Jak mi będzie brakowało basu to wtedy pomyślę o subwooferze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...