Skocz do zawartości

Amplituner z funkcją preampu (odłączane)


essewissa

Recommended Posts

Czy zna ktoś może amplituner  z wyjściami pre aut i odłączanymi końcówkami mocy?

Chodzi mi o amplituner gdzie po podłączeniu końcówek mocy do pre out odłączane są wewnętrzne końcówki amplitunera. W większości gra równocześnie na zaciskach głośnikowych i na pre out.

Wiem, że Denony 3600/3700 i wyżej maja taką funkcję, podobnie odpowiadające im Marantze.

Czy jeszcze jakiś inne amplitunery oferują taką funkcję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, S4Home napisał:

Czy wyłączyć całkowicie, nie wiem. Tego nie próbowałem bo:

Tak, można. Denon wyłącza sekcję wzmocnienia dla głośników do których przypisujemy wyjście pre-out. Zastosowali to w pierwszej kolejności w 8500H, a później przeszło na niższe modele. Dalej, podłączając wszystkie kanały do złączy Pre-out za pomocą zewnętrznego wzmacniacza, po ustawieniu “Tryb przypisania” na “Przedwzmacniacz”, spowoduje wyłączenie w całości wewnętrznego wzmacniacza mocy robiąc z niego wyłącznie procesor kina, zmniejszając wg. Denona zakłócenia w przedwzmacniaczu powodowane przez wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niższych Denonów taką funkcję mają modele 3000, 3600 i 3700 na pewno , nie wiem czy 3500.

Szarpnąłbym się nawet na tego Denona 3700, ale Denon zmienił tam dac AKM na jakieś tanie badziewie, cena oczywiście bez zmian i to mnie wstrzymuje.

Kupiłbym z chęcią używane 3600, ale tych jak na lekarstwo.

Generalnie Denony mi się podobają, ale wiem, że jakościowo z amplitunerami Denon lipa jest. To nie Yamaha gdzie potrafią działać po naście lat.

Nie wiadomo co z linią nowych amplitunerów Denona na 2022.

Generalnie ciężkie czasy dla kogoś kto się bawi w kino domowe, czy audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przekombinowałem :) 

Chciałbym podłączyć pod jeden amplituner dwa komplety głośników.

Jak wyłącza wewnętrzne wzmacniacze to mi będzie grało tylko po pre out, to ok

ale druga sytuacja

jak włączę wzmacniacze to będzie grało po zaciskach głośnikowych, pytanie, czy będzie grało w tym samym czasie po pre out. 
Z drugiej strony zawsze mogę przecież wyłączyć zewnętrzne końcówki mocy i nawet jak będą aktywne pre out to i tak kolumny nie będą grały.

Da się w inny sposób podłączyć dwa zestawy kolumn do jednego amplitunera?

chyba jestem ograniczony tylko do Denona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Oj to na pewno w takim razie :)

Masz dwa komplety kolumn?

:/

Piotr

Nie bardzo rozumiem po co piszesz jak nie masz nic do powiedzenia. Tak bardzo ci się nudzi?

Jeżeli ktoś dąży do audio, kina wysokiej jakości, jest perfekcjonistą to ma to sens i da się zrobić. Tak jak każda aktywność ludzka, która nie polega na bylejakości.

Wiem już jak to zrobić.

eot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...