Skocz do zawartości

MIBOX - jaka rozdzielczość/częstotliwość próbkowania na cyfrowym wyjściu optycznym


Rafal111

Recommended Posts

Witam szanownych,

Prośba o info jak w temacie.

Posiadam takie pudełko podłączone optycznie do Amplitunera Onkyo TX-SR604E - używam do audio z Netflixa (nawet 5.1 odtwarza) i Tidala.

Pytanie głównie w kontekście Tidala - jak dla mnie muza brzmi całkiem, całkiem - nie mam zapewne porównania (niedrogie Quadrale lub słuchawki AKG K271MKII...).

Tidal z apki zainstalowanej na pudełku pokazuje nawet jakość Master, jeśli strumieniuję przez apkę z telefonu, to tylko HiFi. Generalnie jest ok - czasem tylko mnie drażni rozłączanie strumienia z telefonu przy zmianach utworów między listami, jeśli nie klikam, to stabilnie idzie...

I zastanawiam się tak, jak tak w istocie jest próbkowany sygnał na wyjściu z optyka. Czytając przykładowo opis takiego Ieasta M20 próbkuje on na 24/192, ale już jego optyk ma ograniczenie do 16/44 !!!

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.12.2021 o 15:23, Rafal111 napisał:

Witam szanownych,

Prośba o info jak w temacie.

Posiadam takie pudełko podłączone optycznie do Amplitunera Onkyo TX-SR604E - używam do audio z Netflixa (nawet 5.1 odtwarza) i Tidala.

Pytanie głównie w kontekście Tidala - jak dla mnie muza brzmi całkiem, całkiem - nie mam zapewne porównania (niedrogie Quadrale lub słuchawki AKG K271MKII...).

Tidal z apki zainstalowanej na pudełku pokazuje nawet jakość Master, jeśli strumieniuję przez apkę z telefonu, to tylko HiFi. Generalnie jest ok - czasem tylko mnie drażni rozłączanie strumienia z telefonu przy zmianach utworów między listami, jeśli nie klikam, to stabilnie idzie...

I zastanawiam się tak, jak tak w istocie jest próbkowany sygnał na wyjściu z optyka. Czytając przykładowo opis takiego Ieasta M20 próbkuje on na 24/192, ale już jego optyk ma ograniczenie do 16/44 !!!

 

Pozdrawiam serdecznie :)

trochę zacząłem się bawić tym tidalem.. na android tv nie idzie maksymalna jakość, trzeba zainstalować apke USB Audio player Pro i to chyba będzie tylko po USB .. niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam stary zestaw stereo Denon: amplituner DRA-345R i odtwarzacz CD DCD-635. Ostatnio korzystam również ze Spotify i Tidal na Canal + Box 4K podłączonym do amplitunera z wykorzystaniem jakiegoś chińskiego Konwertera Toslink SPDIF do cinch, który ma próbkowanie 32, 44.1, 48, 96 kHz.

Generalnie chodzi mi o to jakie próbkowanie jest na wyjściu optycznym Canal + Box 4K? Czy jeżeli zastosuje lepszy Konwerter DAC FIIO D03K TAISHAN, który ma próbkowanie do 192 kHz / 24 bit, to uzyskam lepszą jakość dźwięku?

Przepraszam, że podpiąłem się pod ten temat, ale nie chciałbym zaśmiecać forum.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Magnus Maximus napisał:

Dzięki wielkie. Mógłbyś napisać co to znaczy "konwertowany sygnał"?

Na tym boxie masz system operacyjny Android ( pewnie Android TV ) wyjscie dźwięku jest również obsługiwane przez system. Standardowo android wypuszcza zawsze 48kHz , niezależnie od tego co jest grane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2022 o 21:11, Tomasz S. napisał:

Na tym boxie masz system operacyjny Android ( pewnie Android TV ) wyjscie dźwięku jest również obsługiwane przez system. Standardowo android wypuszcza zawsze 48kHz , niezależnie od tego co jest grane.

A jak to się ma do takiej informacji, która jest w specyfikacji iEAST SoundStream Pro M30:

"- SPDIF:  Toslink (16bit / 44kHz), optyczne wyjście

Dzięki wyjściu optycznemu oraz stereo jack 3,5mm , można go podłączyć bezpośrednio pod wzmacniacz audio aby cieszyć się muzyką w jakości HD do 24bit / 192kHz"

i co mamy na płycie CD 16/44.1 kHz

Będę wdzięczny za proste wytłumaczenie w kontekście tego co tak naprawdę słyszymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magnus MaximusMaximusMaximusMaximusto inny przypadek bo rozmowa była o pudełku z androidem ieast m30 to dedykowany streamer. Jest oparty na starszy moduł linkplay a31 . Moim zdaniem nie warto się nim już interesować skoro w tej samej cenie jest Wiim mini. Co do dźwięku to może używać albo wbudowanego DACA albo bez wypuszczać go po optyku, wtedy maksymalne próbkowanie to 16 bitów 44.1 kHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...