Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany używany do 1000zł zamiast Rotel RA-01


Przemek Jóźwik

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Chciałbym zmienić brzmienie mojego zestawu stereo Acoustic Energy AE301 + Rotel RA-01. Brzmi to na mój gust bardzo dobrze, lecz ma niestety jedną wadę w postaci mało żywego basu. Chodzi głównie o jego małą ilość oraz muzykalność - czasem wieje nudą. Gra to bardzo punktowo i dość sucho. Głównie słucham rocka klasycznego, funka (Pink Floyd, RHCP, Rolling Stones etc.). Wolałbym jednak słyszeć bardziej wypełniony bas - oczywiście nie przesadnie, ponieważ lubię analityczne brzmienie tych kolumn. Dodam, że w każdym z pomieszczeń taki problem występuje. Po przeprowadzce do większego pokoju około 20m^2, gałka basu jest cały czas przekręcona w prawo, a basu jest dość mało. Rozumiem, że głównym winowajcą prawdopodobnie jest sama akustyka pomieszczenia (parkiet na podłodze, złe proporcje, małe wypełnienie itp.), jednak same przearanżowanie pomieszczenia może być czasochłonne i problematyczne. Chciałbym najpierw poeksperymentować z innymi wzmacniaczami, a później przy większej ilości czasu pokombinować z akustyką (chyba, że uda się w jakiś łatwy sposób ustawić tak, żeby było dobrze). Dokupienie subwoofera będzie ostatecznością, kolumn na razie nie chcę sprzedawać. Chciałbym się zmieścić w cenie 1000zł, chyba, że znajdę jakąś okazję, którą będę mógł na żywo sprawdzić.

Zastanawiałem się nad:

NAD C 326BEE

Arcam Alpha 9

Prosiłbym o propozycję wzmacniaczy. Przesyłam również poglądowo szkic pokoju z góry (dodam, że przemeblowanie może być dość ciężkie, a standy są też ostatecznością).

image.thumb.png.405d1e36fd37e49c0ed369205379e9ce.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały budżet. To raz, dwa akustyka. Chciałem zapytać jaka jest odległość kolumn od ściany oraz rozstaw  (odległość między nimi). Gdzie jest miejsce odsłuchowe? Możesz zaznaczyć? 

Masz dywan? Pierwszą inwestycją jaką bym zrobił to zakup dużego dywanu od miejsca odsłuchowego do kolumn. Następnie na całym suficie przykleił bym kasetony. Koszt nie wielki a efekt może Cię zaskoczyć. 

Zamiast wzmacniacza w tym przypadku, przy tej akustyce poszukałbym podłogowych kolumn.

Akurat mam na sprzedaż bardzo przyzwoite podłogówki, mogę puścić Ci po kosztach. Z Rotelem powinny się bardzo dobrze zgrać. Basu w nich jest bardzo dużo. Grają szczegółowo. Cena jest bardzo niska na to co oferują. Zostanie Ci jeszcze parę stówek na przewody.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podłogówki u mnie odpadają, muszą zostać podstawki. Dywanu aktualnie nie mam. Rozstaw jest niestety bardzo mały około 1m. Przysunąłem kolumny bliżej ściany (ok. 15cm) - daje to trochę więcej basu. Miejsce odsłuchowe - różnie, najczęściej przy biurku. Chciałbym najpierw sprawdzić wpływ wymiany wzmacniacza. Jeśli nic to nie da, to będę walczył z akustyką, niestety brak czasu nie pozwala na poważniejszą zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jednak zdecydowałem się na kupno jakiegoś małego subwoofera. Potrzebuję delikatnie ocieplić brzmienie, nie potrzebuję dużej mocy. Czy takie subwoofery do 1000zł nadzadzą się?

https://www.olx.pl/d/oferta/subwoofer-kef-c4-CID99-IDNZS7D.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

https://www.olx.pl/d/oferta/paradigm-cinema-subwoofer-czarny-CID99-IDLlJ41.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...