Skocz do zawartości

Jaki zakup po dac x-6


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, od jakiegos czasu jestem w posiadaniu daca fx-audio x-6, uzywam go wylacznie z komputerem oraz moimi dt 990 pro 250 ohm. Chwile juz chodzi za mna zakup nowego sprzetu, ale szczerze mowiac kompletnie nie wiem co wybrac. Myslalem o preampie od fx-audio, konkretnie tube03, ale czy to ma jakikolwiek sens? Czy jednak celowac we wzmacniacz? Czy jakikolwiek do ok 300 zl (raczej zwyczajnie nie jestem w stanie pozwolic sobie na wiecej w tym momencie) bedzie w stanie zrobic jakas roznice? Szczerze mowiac bardziej zalezy mi na poprawie dzwieku anizeli glosnosci bo ta jest na dobrym poziomie, chociaz ostatnio przy dosc glosnym sluchaniu muzyki zaczalem slyszalem bardzo lekko slyszalny szum gdzies z tylu, czy moze to byc spowodowane brakiem odpowiedniej mocy? Czy to piosenki mogly byc tak nagrane? Z gory przepraszam za brak polskich znakow ale aktualnie klawiatura niestety mi na to nie pozwala wiec prosze o wyrozumialosc, z gory rowniez dziekuje za pomoc.

Edytowano przez Kiepsho x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki preamp trzeba włączyć pomiędzy wzmacniacz słuchawkowy i DAC, dlatego potrzeby byłby również wzmacniacz. Takie coś zwykle wprowadza więcej szumów i często ociepla brzmienie. Z drugiej strony jeśli chodzi o poziom szumów to zwykle właśnie w nagraniach jest ich sporo więcej niż ze sprzętu. W przerwach pomiędzy utworami można usłyszeć jak szumi sprzęt na którym słuchamy i to moze przeszkadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiepsho x abyś zrobił krok do przodu, uważam że powinieneś sprawdzić iFi Zen DAC, który by zastąpił u  Ciebie X-6.  iFi  ma dobry DAC USB oraz wzmacniacz słuchawkowy, jak to w urządzeniach iFi bardzo muzykalne granie, poczytaj o nim dużo jest informacji w sieci. Dołożenie przedwzmacniacza słuchawkowego zazwyczaj wpływa głównie na barwę dźwięku, powoduje cieplejsze granie. Dokładając przedwzmacniacz do wzmacniacza słuchawkowego, w tor przed nim musiałbyś dołożyć źródło z analogowym sygnałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...