Skocz do zawartości

Mam dylemat - pomożecie ?


TOMtor

Recommended Posts

Witajcie w Nowym Roku.

Wszelkiej pomyślności !

Koledzy, mam mały dylemat zakupowy.

Po głowie chodzi mi cały czas Yamaha MCR-N670 (~ 3000 pln) - taki wszystkomający kombajn (WiFi , DAB , CD , głośniki w zestawie)

Ale powstrzymuje  mnie przed zakupem zagadka - przy poborze prądu 28W wzmak oddaje 2x65W.

Czy nie zabraknie temu poweru, żeby swobodnie (z zapasem mocy) i czasami głośniej zagrać (pomijam kwestie audiofilskie, mój słuch muzyczny jest taki że słyszę że coś gra cicho lub głośno , i czy ma basy i soprany :))

I biorąc pod uwagę powyższe "kombinuję" też z amplitunerem + kolumny (budżet skromny do +/- 3 tysi + rezerwa na nowy gramofon --> razem do 3500-3600 zł)

I wyszły mi opcje:

1) kolumny Wilson Raptor 3 (znalazłem ofertę za ~ 1100 pln)

2) Yamaha R-N303D ~2000 zł  (R-N402D przekroczy już budżet a tego muszę uniknąć, a na wymarzone R-N602D mnie nie stać)

3) Onkyo TX-8250 (~2000-2100 zł)

4) Pioneer SX-N30AE DAB (~2000-2100 zł)

I taki zestaw sądzę, będzie miał więcej "zapasu", zagra ładniej, soczyściej i czyściej niż mini wieża MCR-N670D

Zakładając że w grę wchodzą tylko 3 w/w amplituney na co byście się zdecydowali ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na bardzo ciekawy zestaw Cocktail Audio X14 w połączeniu z Wilson Raptor 3, ewentualnie jako wzmacniacz zastosować NAD AMP1 lub C338. Warto także spojrzeć na polską, bardzo dobrą konstrukcję Pylon Audio Pearl Monitor.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny. Każdy z powyższych zestawów zagra zdecydowanie lepiej niż PianiCraft lub zestaw na bazie budżetowych amplitunerów Yamaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Spójrz na bardzo ciekawy zestaw Cocktail Audio X14 w połączeniu z Wilson Raptor 3, ewentualnie jako wzmacniacz zastosować NAD AMP1 lub C338. Warto także spojrzeć na polską, bardzo dobrą konstrukcję Pylon Audio Pearl Monitor.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny. Każdy z powyższych zestawów zagra zdecydowanie lepiej niż PianiCraft lub zestaw na bazie budżetowych amplitunerów Yamaha.

Witaj

Dzięki za szybki odzew i propozycje.

Niestety, proponowany sprzęt przekracza mój budżet (tak jak pisałem, planuję jeszcze zakup gramofonu i ze wszystkim chciałbym się zamknąć w kwocie do max 3500 zł).

A twoje propozycje są po ~ 2,5 tysia + głośniki za ok. 1200 zł i robi się kwota kwota której nie chciałbym (i nie muszę, bo aż takim audiofilem nie jestem)  wydać.

Odsłuchać też nie mam za bardzo możliwości (zresztą znając życie wyszedłbym z odsłuchu "skołowany" nadal nic nie wiedząc lub z zasugerowanym przez sprzedawcę sprzętem za 8000 zł :) )

A więc proszę o poradę skupiając się tylko na:

- PianoCraft MCR-N670D (wszystkomający, ładny, podobno nieźle gra) tylko mam obawy czy z poborem 28W nie jest za słaby

- Yamaha R-N303D

- Onkyo TX-8250

- Pioneer SX-N30AE DAB

Będę wdzięczny jak osoby mające w/w sprzęt wypowiedzą się czy są z niego zadowolone i na początek będzie wystarczający, który ew. z w/w brałyby pod uwagę jako pierwszy zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...