Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do 20K - PMC / Quad / Devialet / NAD / Cambridge etc.


Agnieszka Tomala

Recommended Posts

Witam,

kompletujemy pierwszy zestaw stereo i potrzebujemy wsparcia. Pomieszczenie chyba ciężkie akustycznie ( salon + kuchnia ok 45 m2 - otwarta przestrzeń- kształt litrey L ) .

Budżet to max 20K. Przeznaczenie to głównie podłączenie do projektora ( koncerty, film, sport) oraz muzyka ( Tidal, Spotify, Apple music).  

Mieliśmy okazję posłuchać kilku zestawów takich jak : 

1. Cyrus One Cast + Monitor Audio Silver 500 

2. Cambridge Evo 150 + Focal Aria 926

3. Cambridge Evo 150 + Dynaudio Evoke 20

4. Nad M10 + Elac Carina 

5. Devialet Phantom 103dB ( dwa głósniki jako zestaw stareo)

6. Quad Artera Solus Play + Quad S5

7. Quad Artera Solus Play + PMC twenty 5.21

8. Quad Artera Solus Play + Fyne Audio F502 

Największe wrażenie zrobił na nas zestaw Quad + PMC / Quad + Quad S5 oraz Devialet. Nie wiem czy np PMC twenty 5.21 zagrały na miarę swoich mozliwości z Quadem? Rozważamy również w przypadku PMC zdecydować się na podłogówki twenty 5.23/24.

Nie upieramy się nad elektroniką All in one ale biorąc pod uwagę jakość/cena/wygoda/funkcjonalność to chyba najlepsze rozwiązanie - jeżeli jest inaczej to proszę o alternatywę.

Nie ukrywamy, że Devialet mocno namieszał w naszym podejściu do tematu stereo ( efektowny sprzęt zarówno pod względem wizualnym jak i akustycznym). 

Czy Devialet jest wart swojej ceny i czy się sprawdzi w kontekście stereo i słuchania muzyki?

Jaka elektronika do PMC? 

Jeżeli nie PMC to co alternatywnie? -może Audio Physic?

Jakieś inne propozycje :)

Z góry dziękuję za poświęcony czas :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Agnieszka Tomala napisał:

Quad Artera Solus Play

 

10 godzin temu, Agnieszka Tomala napisał:

Największe wrażenie zrobił na nas zestaw Quad + PMC / Quad + Quad S5 oraz Devialet. Nie wiem czy np PMC twenty 5.21 zagrały na miarę swoich mozliwości z Quadem? Rozważamy również w przypadku PMC zdecydować się na podłogówki twenty 5.23/24.

Nie słuchałem nowej Artera, ale znając Quada to możliwe że to będzie jeden z najlepszych all in one w podobnej okolicy cenowej . Ja bym posłuchał do niego wyższych Quadrali - np monitory Aurum Galan albo Sedan, albo z podłogówek Platinum Five - oczywiście warto ponegocjować rabaty. Widget blockquote

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

niestety odsłuch odbył się na kolumnach które nie do końca sprawdza się w pomieszczeniu docelowym.

Musisz wykonać takowy odsłuch w domu.

Moim zdaniem a mam to sprawdzone modele PMC 21 i 23 będa po prsotu za male do takiego pomieszczenia.

Tu polecał bym uzywane 26 ale one zjedzą cały budżet.

Jeśli te kolumny Quad Wam podeszły to taki zestaw weźcie do domu na odsłuch.

Jako alternatywę polecam jeszcze sprawdzić Heco Revolution 7/9 albo Dali Opticon 8 MKII

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2022 o 07:22, S4Home napisał:

Witaj,

niestety odsłuch odbył się na kolumnach które nie do końca sprawdza się w pomieszczeniu docelowym.

Musisz wykonać takowy odsłuch w domu.

Moim zdaniem a mam to sprawdzone modele PMC 21 i 23 będa po prsotu za male do takiego pomieszczenia.

Tu polecał bym uzywane 26 ale one zjedzą cały budżet.

Jeśli te kolumny Quad Wam podeszły to taki zestaw weźcie do domu na odsłuch.

Jako alternatywę polecam jeszcze sprawdzić Heco Revolution 7/9 albo Dali Opticon 8 MKII

Piotr

 

Dziękuję za podpowiedź. Nie braliśmy Heco w ogóle pod uwagę, zresztą Dali również- ciekawa propozycja i chyba sprawdzimy. Byliśmy przekonani, że PMC 23 poradzą sobie w takim pomieszczeniu...

uwzględniając nasze oczekiwania ( muzyka oczywiście tak ale jednak sporo też oglądamy filmów/koncertów ) oraz to co bardzo mocno jest poruszane w osobnym temacie na tym forum ( "stereo czy kino domowe") zaczynamy jednak szukać rozwiązania pośredniego - dlatego bardzo zainteresował nas zestaw od Devialet - Phantom. Co sądzisz o tym rozwiązaniu?

Generalnie może pójść w temat kolumn aktywnych + Sub?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dnia 21.02.2022 o 07:57, S4Home napisał:

To zależy jakie kolumny. 

Co zrobiliście przez ten miesiąc? Jest jakiś krok do przodu?

Piotr

Jak powyżej - nie ruszyliśmy z tematem i cały czas szukamy. Pojawiła się opcja kolumn Heco Revolution 9 i poważnie się nad nimi zastanawiam ( jeżeli chodzi o wygląd to bardzo nam przypadły do gustu - również Fyne Audio 501 / 502). Nie wiem z czym to można połączyć? Jakieś sugestie?

Jak powyżej - mam koncepcję wypożyczenia sprzętu do domu bo to będzie najbardziej optymalne w kontekście decyzji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Fyne gra inaczej. Gra bardziej dociążonym dźwiękiem i tam musical już nie jest tak oczywisty. 

Ale odsłuchaj je i jak jeszcze gdzies znajdziesz także tannoy XT. 

Revolution 9 to pokaźne paczki. Fajnie grają z musicalem, roksanem, magnatem ma100, starszymi nadami jak 375. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 1.01.2022 o 23:42, Agnieszka Tomala napisał:

8. Quad Artera Solus Play + Fyne Audio F502 

 

 

 

Dzień dobry

Chciałbym dopytać o ten zestaw a dokładnie jaki filtr był ustawiony w Quad Artera Solus Play - chodzi o obsługę DAC

 Fast czy Smoth  dla mnie różnica była diametralna ? Jaki był kabel do głośników ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...